3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 162-163. Sayfa Cevapları Tuna Matbaacılık Yayınları | Forum Sayfa Cevapları

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 162-163. Sayfa Cevapları Tuna Matbaacılık Yayınları


Fen Bilimleri Öğretmeni

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Tuna Matbaacılık Yayınları Doğal ve Yapay Çevre Soruları ve Cevapları Sayfa 162 163


Doğal ve Yapay Çevre Soruları ve Cevapları


3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Tuna Matbaacılık Yayınları Sayfa 162 Cevapları

Soru : Yaşadığımız ilde veya yakın bir ilde bulunan bir millî parkı ailemiz ile ziyaret edelim veya Genel Ağ’dan bu millî park hakkında bilgi edinelim. Bu millî park ile ilgili bilgilerimizi arkadaşlarımızla paylaşalım. Doğal anıtlara ve millî parklara başka örnekler verelim.


Cevap : Genel Ağ’dan bu millî park hakkında bilgi edinelim. konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Dünyada var olan milli Parklar genel olarak ;  bilimsel ve estetik açıdan ulusal ve uluslararası az şekilde bulunan tabii ve kültürel kaynak değerlerini korumasını, dinlenmesini ve turizm faaliyetlerine sahip alanlar olarak kabul edilmektedir.

Bu alanlarda korunma altına alınarak hayvanların doğal bir şekilde korunması sağlanarak doğal yaşamın devamı sağlanmaktadır. Ayrıca bu bölgelerde yer alan ender hayvanların yanı sıra ender bitkilerinde korunması sağlanmaktadır.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 162-163. Sayfa Cevapları Tuna Matbaacılık Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Hamdiye
Yapay çevreler insanoğlunun eliyle yapılmış ve insanoğlunun hizmetine sunulmuş alanlardır. Yapay çevreye örnek vermek gerekirse parklar bahçeler oyun alanları gibi birçok örnek verebiliriz. Yapay çevre ortak kullandığımız alan olduğu için temizliğine dikkat etmeliyiz. Nasıl gördüysek böyle bırakmali ve diğerleri çöpe atmaktan kaçınmalıyız. Parklarda bahçelerde beyaz spor salonlarında kullandığımız pet şişe cam şişe karton gibi geri dönüşümü sağlanabilen ürünleri geri dönüşüm kutularına atarak çevremize katkıda bulunabiliriz. Doğal çevre kendiliğinden oluşmuş ve doğanın bize armağan ettiği alanlardır. Bunlara örnek olarak Manavgat şelalesi verilebilir. Manavgat şelalesi binlerce turistin ziyaret ettiği şahane doğal çevreye örnek olarak verilen bir güzelliktir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 24 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Bebekkk
error: Kopya Yasak