3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 18-19-20. Sayfa Cevapları Tuna Matbaacılık Yayınları | Forum Sayfa Cevapları

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 18-19-20. Sayfa Cevapları Tuna Matbaacılık Yayınları


Fen Bilimleri Öğretmeni

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Tuna Matbaacılık Yayınları Dünya’nın Şekli ile İlgili Geçmişte Öne Sürülen Görüşler Soruları ve Cevapları Sayfa 18 19 20


Dünya’nın Şekli ile İlgili Geçmişte Öne Sürülen Görüşler Soruları ve Cevapları


3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Tuna Matbaacılık Yayınları Sayfa 18 Cevapları

Eski dönemlerde insanlar Dünya’nın şeklini merak etmiş, bununla ilgili değişik görüşler öne sürmüşlerdir. O dönemlerde bilim ve teknoloji henüz gelişmemişti. İnsanlar yaşadıkları yerlerde sınırlı olanaklarla gözlemler yapıyor, tahminlerde bulunuyorlardı. Bugünkü gibi ayrıntılı gözlemler yapmayı sağlayan teknolojik araçlar yoktu. Bu nedenle gözlemlerine dayanarak Dünya’nın şekli ile ilgili farklı görüşlere sahiptiler.

Binlerce yıl önce bazı insanlar, Dünya’nın düz bir tepsi gibi olduğuna inanıyorlardı. Hatta denizde gemilerle fazla ilerlediklerinde Dünya’nın kenarından boşluğa düşeceklerini sanıyorlardı. Bazı insanlar Dünya’nın bir öküzün boynuzları arasında olduğunu düşünüyordu. Bazı kesimler ise Dünya’nın kaplumbağa sırtındaki dört fil tarafından taşındığını düşünüyordu. Bazı insanlar ise Dünya’nın küp şeklinde olduğunu düşünmüştü.


Cevap : 3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 18-19-20. Sayfa Cevapları Tuna Matbaacılık Yayınları konusunda siz öğrenciler için soru bulunmamaktadır. Verilen bilgileri bir iki defa okumanız yeterli olacaktır.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 18-19-20. Sayfa Cevapları Tuna Matbaacılık Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Hamdiye
Eskiden bilim adamları ve birçok araştırmacı Dünya'nın şeklinin nasıl olduğunu merak etmiş ve bu alanda birçok araştırmalar yapmışlardır. Yapılan araştırmalarda dünyanın bir küreye benzediğini veya yuvarlak olduğunu veya düz olduğunu söylemişlerdir.Dünyamızın en sonunda yapılan araştırmalardan dolayı bir küreye benzediği benimsenmiştir. Dünyamız bir küre şekline benzemektedir. Şu anda yapılan araştırmalar sonucunda da bu kanıtlanmıştır. Dünyamızın şekli ve konumu bize insanoğlunun yaşamını sürdürebilmesi için çok önemlidir. Bu konuda verdiğiniz bilgiler sayesinde ödevlerimi çok güzel bir rahat bir şekilde bitire biliyorum.arkadaşlarımla ödevlerimi çok rahat bir şekilde bitirdiğimiz için kitap okumaya zaman ayıra biliyoruz. Bazen zamanımız kaldığında ders tekrarı yapabiliyoruz. O yüzden size çok teşekkür ediyor başarılarınızın devamını diliyorum.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 31 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Minee
error: Kopya Yasak