3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 45. Sayfa Cevapları Tuna Matbaacılık Yayınları | Forum Sayfa Cevapları

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 45. Sayfa Cevapları Tuna Matbaacılık Yayınları


Fen Bilimleri Öğretmeni

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Tuna Matbaacılık Yayınları Dilimizle Tat Alırız Soruları ve Cevapları Sayfa 45


Dilimizle Tat Alırız Soruları ve Cevapları


3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Tuna Matbaacılık Yayınları Sayfa 45 Cevapları

Soru : Dil sağlığımızı korumak için başka neler yapabileceğimizi arkadaşlarımızla tartışalım.


Cevap : Dil sağlığımızı korumak için başka neler yapabileceğimizi arkadaşlarımızla tartışalım. konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Dil sağlığımızı korumak için insanların ilk olarak ağız sağlığına önem vererek dişlerini fırçala malları belli periyotlarla diş doktoruna ve Ağız Sağlığı doktoruna giderek sağlıklarını önem vermeleri büyük önem arz etmektedir.

Ayrıca dil sağlığımızı korumak için aşırı sıcak ve aşırı soğuk olan yiyecek ve içeceklerden uzak durmamız çok büyük bir önem taşımakla beraber zararlı maddelerin de Ağız yoluyla alınacağından dolayı zararlı maddelerden uzak durmamız dil sağlığı için büyük bir önem arz etmektedir.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 45. Sayfa Cevapları Tuna Matbaacılık Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Hamdiye
Duyu organlarımızdan olan dini tat almak için bize yardımcı olan organlarımızdan biridir. Dilimiz sayesinde yediğimiz yemeklerin tadına rahatlıkla ta da biliriz.dil sağlığımızı koruyabilmek için dilimize aldığımız yemeklerin sıcak veya soğuk olmasına dikkat etmemiz gerekmektedir. Çok sıcak yemek veya çok soğuk bir yemek dilimize zarar verebilir.dilimize ayrıca yabancı veya kimyasal maddeler aldığımız zaman yıpranmasına ve zarar görmesini etkili olabilir. Diş sağlığımızı koruyabilmek için diş sağlığımıza döven önem vermemiz gerektiğini bilmeliyiz. İşlerimizin temizliğine fırçalanmasına dikkat ederek dil sağlığımızı koruyabiliriz.dinimiz bizim acı tatlı ekşi sıcak soğuk gibi yiyeceklerin ayırt etmemize yardımcı olmaktadır.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak