3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 56-57-58. Sayfa Cevapları Tuna Matbaacılık Yayınları | Forum Sayfa Cevapları

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 56-57-58. Sayfa Cevapları Tuna Matbaacılık Yayınları


Fen Bilimleri Öğretmeni

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Tuna Matbaacılık Yayınları Hareket Eden Varlıklar Soruları ve Cevapları Sayfa 56 57 58


Hareket Eden Varlıklar Soruları ve Cevapları


3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Tuna Matbaacılık Yayınları Sayfa 58 Cevapları

2. İpliğin bir ucunu pinpon topuna bağlayalım. Çözülmemesi için ipliği yapışkan bantla sabitleyelim. İpliğin diğer ucundan tutarak pinpon topunu Görsel-1’deki gibi aşağı doğru sarkıtalım. Elimizi sağa sola hareket ettirerek pinpon topunu gözlemleyelim. Pinpon topunun hareket özelliğini belirleyelim. Belirlediğimiz hareket özelliğini 58. sayfadaki tabloda işaretleyelim.
3. Topacı yerde çevirelim ve topacın hareketini gözlemleyelim. Topacın hareket özelliğini belirleyelim. Belirlediğimiz hareket özelliğini tabloya işaretleyelim.
4. Grup arkadaşlarımızın birinden sınıfımızın bir duvarından diğerine kadar yürümesini isteyelim. Arkadaşımız yürürken ondan koşmasını isteyelim. Arkadaşımız koşarken ondan yeniden yürümesini isteyelim. Arkadaşımızın hareket özelliğini belirleyelim. Belirlediğimiz hareket özelliğini tabloda işaretleyelim.
5. Arkadaşımızdan sırasından tahtaya doğru yürümesini, tahtaya doğru yürürken kapıya yönelmesini isteyelim. Arkadaşımızın hareket özelliğini belirleyelim. Belirlediğimiz hareket özelliğini tabloda işaretleyelim.


“3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 56-57-58. Sayfa Cevapları Tuna Matbaacılık Yayınları”


Soru : Hareket eden varlıkların hareket özellikleri nelerdir?


Cevap : Hareket eden varlıkların hareket özellikleri nelerdir? Hareket eden varlıkların hareket özellikleri nelerdir? konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Çevremizde birçok cisim vardır. Bunlardan bazıları hareket eden cisimler bazıları ise hareket etmeyen sabit cisimlerdir. Hareket eden cisimler hareket ederken hareket çeşitlerinden bazen bir tanesini bazen iki bazen de hepsini kullanabilirler. Bu cisimlerin bazılarını insanlar hareket ettirdiği gibi bazıları da rüzgarın veya çevresel bir faktörün etkisi ile hareket edebilir.

Hareket eden varlıklar; dönme, sallanma, yön değiştirme,  hızlanma, yavaşlama gibi hareketleri kullanırlar. Mesela bir salıncağı ele alalım. Salıncağa binen kişi onun sallanma özelliğini kullanır. Bazen yavaş bazen hızla sallanarak hızlanma ve yavaşlama özelliğini aktif etmiş olur. Kişi salıncakta sallanırken de hem kendi hemde salıncak yer değiştirmiş olur. Bazen farklı yönlerde sallanarak yön değiştirilmişte olur.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 56-57-58. Sayfa Cevapları Tuna Matbaacılık Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Hamdiye
Çevremizde bulunan birçok varlığa kuvvet uygulayarak hareket etmesini ve yer değiştirmesini sağlayabiliriz. Örneğin bisiklet sürdüğümüz zaman veya araba sürdüğümüz zaman harekete farklılıklar görebiliriz. Araba sürerken çok hızlı ilerleyebileceği mızı gözlemleyebiliriz. Bisiklet sürerken daha az hareket uygulamış oluruz.bu konuda verdiğiniz bilgiler sayesinde çevremde gördüğüm birçok cisimden kuvvet uygulayarak nasıl hareket değiştirdiğine hareketin ne kadar hızlı ve yavaş olduğunu bir daha  gözlenmiş ve anlamış oldum.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak