3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 68-69-70. Sayfa Cevapları Tuna Matbaacılık Yayınları | Forum Sayfa Cevapları

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 68-69-70. Sayfa Cevapları Tuna Matbaacılık Yayınları


Fen Bilimleri Öğretmeni

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Tuna Matbaacılık Yayınları Hareketli Cisimlerin Yol Açacağı Tehlikeler Soruları ve Cevapları Sayfa 68 69 70


Hareketli Cisimlerin Yol Açacağı Tehlikeler Soruları ve Cevapları


3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Tuna Matbaacılık Yayınları Sayfa 70 Cevapları

Soru : Günlük yaşamımızda karşılaştığımız hareketli cisimlere örnekler verelim. Bu cisimlerin hangi durumlarda tehlikelere sebep olabileceğini arkadaşlarımızla tartışalım.


Cevap : Günlük yaşamımızda karşılaştığımız hareketli cisimlere örnekler verelim. konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Günlük yaşamımızda karşılaştığımız hareketli cisimlere  örnekler; minibüs, otobüs, mikser, vantilatör, pervane, matkap, testere gibi verilebilir. Bu nesnelere kapatmadan ve iyice hareketleri dinmeden dokunmak el parmak veya dokunulan organın kesilmesine sebep olabilir. Otomobil gibi ağır vasıtalar ise kendileri durmadan bedenle müdahalede ölümler ve ezilmeler olabilir.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 68-69-70. Sayfa Cevapları Tuna Matbaacılık Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Hamdiye
Hareket eden cisimler bazen tehlikeye yol açabilirler. Örneğin hareket eden bir aracın önünden ve arkasından geçmemeliyiz. Çünkü bu araç bizi görmeden kazalara sebep olabilir.karşıdan karşıya geçerken taşıtların durmasını beklemeli ve güvenli bir yolda geçeceğim izden Emin olmalıyız.örneğin mutfakta kullanılan hamur yoğurma makinaları mikser gibi hareket halinde bulunan aletleri kullanırken büyüklerden yardım almamız gerekmektedir. Bu aletler kesici ve delici olabilirler. Ayrıca büyüklerimizin kullandığı matkap gibi delici aletlerden uzak almalıyız. Matkaplar hem çocukların yaşına uygun değildir hem de kullanımını bilmezler. Bu yüzden sağlığımız için çeşitli zararlar da olabilir. Arif'in eden cisimleri kullanırken biz çocukların çok dikkatli olması gerekmektedir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak