3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 83-84. Sayfa Cevapları Tuna Matbaacılık Yayınları | Forum Sayfa Cevapları

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 83-84. Sayfa Cevapları Tuna Matbaacılık Yayınları


Fen Bilimleri Öğretmeni

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Tuna Matbaacılık Yayınları Esneklik Soruları ve Cevapları Sayfa 83 84


Esneklik Soruları ve Cevapları


3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Tuna Matbaacılık Yayınları Sayfa 83 Cevapları

Soru : Çevremizdeki sert maddelere örnekler verelim.


Cevap : Çevremizdeki sert maddelere örnekler verelim. konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Çevremizde hem yumuşak hemde sert maddeler bulunur. Bu sert maddelerin de önemi büyüktür. Her nesne yumuşak olmayacağı gibi her nesne de sert olamaz.

Mesela evimizin duvarları serttir. Bu sayede sıcak ve soğuktan korunmuş oluruz. Evimiz yıkılmadan ayakta bu sertlik sayesinde durur. Masa , sandalye , koltuk sert cisimdir. Bu sayede üzerine koyduğumuz yemek, vazo gibi nesneler kırılmadan ve düşmeden masa üzerinde durur.

Çevremizdeki sert maddeler taş, bilgisayar, telefon Kapı, pencere, cam, demir, masa, sandalye, kalem gibi nesnelerdir. Bu nesneler dokunulduğu zaman yumuşak nesnelerdeki gibi bir his vermez. Aksine daha kabadırlar. Bu yüzden bu nesnelere sert cisimler denmiştir. Sert cisimlerinde yumuşak cisimlerinde günlük hayattaki yeri önemlidir.


3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Tuna Matbaacılık Yayınları Sayfa 84 Cevapları

Soru : Esnek maddelere başka örnekler verelim.


Cevap : Esnek maddelere başka örnekler verelim. konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Çevremizde bir çok esnek madde vardır. Kullanım amaçları farklı olan bu maddeler genel olarak aynı özelliklere sahiptirler.  Esnek madde; Kuvvet uygulandığı zaman şekil değiştiren, kuvvet kalktığı zaman eski haline dönen, uzayıp kısalabilen maddelerdir. Bu maddelerin bir kısmı günlük hayatta çoğu zaman kullandığımız eşyalardır.

Esnek maddelere verilebilecek başka örnekler; bazı teller, giysilerde kullanılan bebe lastiği, geniş lastik maske lastiği gibi lastik çeşitleri, bazı esnek kalemler, stres topları ve kalemleri, silgiler, esnek olan toka çeşitleri, kanepe, yatak gibi nesnelerde kullanılan yay sistemleri , oklar, bulaşık ve makyaj süngeri.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 83-84. Sayfa Cevapları Tuna Matbaacılık Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Hamdiye
Çevremizde bulunan birçok maddesi durumda olabilir.örneğin kullandığımız koltuk sandalye masa tabak kaşık defter kalem gibi maddeler katı ve sert maddelerdir. Katı maddeler günlük hayatımızda çok fazla yer almaktadır. Katı maddelere çevremizde ve doğada da örnekler verebiliriz. Ağaç taş gibi maddelerde katı ve sert maddelerdir. Katı ve sert maddeler bulundukları kabın şeklini almazlar.bu konuda verdiğiniz bilgiler sayesinde öğretmenime verdiği ödevleri çok hızlı bir şekilde bitirdim.evde oturduğum zaman katı maddelere örnekler vererek bu maddelerin sert veya yumuşak olduklarını ailenizle beraber tartıştık. Ödevlerimi ziyaret ederek çok güzel ve rahat bir şekilde yaptığımı söyleyebilirim. .
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 24 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Bebekkk
error: Kopya Yasak