3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 86-87-88. Sayfa Cevapları Tuna Matbaacılık Yayınları | Forum Sayfa Cevapları

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 86-87-88. Sayfa Cevapları Tuna Matbaacılık Yayınları


Fen Bilimleri Öğretmeni

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Tuna Matbaacılık Yayınları Pürüzlü-Pürüzsüz Olma Soruları ve Cevapları Sayfa 86 87 88


Pürüzlü-Pürüzsüz Olma Soruları ve Cevapları


3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Tuna Matbaacılık Yayınları Sayfa 86 Cevapları

Soru : Sınıfımızda bulunan pürüzlü ve pürüzsüz maddelere örnekler verelim.


Cevap : Sınıfımızda bulunan pürüzlü ve pürüzsüz maddelere örnekler verelim. konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Bazı maddeler pürüzlü bazıları ise pürüzsüzdür. Pürüzlü ve pürüzsüz maddeleri dokunduğumuz zaman anlamamız mümkündür. Pürüzlü madde; Yüzeyinde girinti e çıkıntı bulunan maddelerdir. Kıyafetlere dokunduğumuz zaman ayna gibi pürüzsüz olmayan bir his hissederiz

Sınıfımızda bulunan pürüzlü maddelere örnekler;

Cam, kapı, bilgisayar, ayna yerlerde ve duvardaki fayanslar, yazı tahtası, bazı kalemlerin dışı.

Pürüzsüz madde; Yüzeyinde girinti e çıkıntı bulunmayan maddelerdir. Mesela aynaya veya cama dokunduğumuz zaman pürüzsüz düz bir zemin hissederiz.

Sınıfımızda bulunan pürüzlü ve pürüzsüz maddelere örnekler; Tahta süngeri, üzerimizdeki kul kıyafetleri, bazı kalemlerin dış yüzeyi, masa örtüleri.


3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Tuna Matbaacılık Yayınları Sayfa 87 Cevapları

Soru : Pürüzsüz alüminyum folyoyu buruşturunca ne oldu?


Cevap : Pürüzlü bir yüzen meydana geldi.


Soru : Pürüzlü yüzeye sahip alüminyum folyoyu nasıl pürüzsüz hâle getirdik?


Cevap : Düzleştirmek için aletler kullanarak pürüzsüz bir hale getirdik.


3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Tuna Matbaacılık Yayınları Sayfa 88 Cevapları

Soru : Rengi, kokusu ve tadıyla ayırt edebildiğimiz maddelere örnekler verelim.


Cevap : Rengi, kokusu ve tadıyla ayırt edebildiğimiz maddelere örnekler verelim. konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Nesnelerin rengi, kokusu ve tadı birbirinden farklıdır. Bazı nesnelerin rengi yoktur; su gibi. Bazılarının kokusu yoktur; tuz ve şeker gibi. Bazı gıdalarda da hem renk hem tat hemde koku bulunur.

Kişi üç özelliği ile o gıda olduğunu kesin olarak bilir. Rengi, kokusu ve tadıyla ayırt edebildiğimiz maddelere örnekler; avakado, ananasa, elma, portakal, mandalina gibi yiyeceklerdir.

Kişi rengini ve tadını almasa bile bu ve bunun gibi yiyeceklerin kokusundan  bile o yiyecek olduğunu anlayabilir. Mesela salatalık doğrandığı zaman kişinin gözleri kapalı olsa bile kokusundan onun salatalık olduğunu anlar.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 86-87-88. Sayfa Cevapları Tuna Matbaacılık Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Hamdiye
Kırmızı bulunan birçok maddeler pürüzlü ve pürüzsüz de olabilirler.pürüzsüz maddeler dokunduğumuz zaman herhangi bir girinti çıkıntı olmayan ve düz olan maddelerdir. Örnek olarak cam fayans mermer gibi örnekler verebiliriz.Pürüzlü maddeler ise dokunduğumuz zaman eğri olduğunu hissedebiliriz. Pürüzlü maddeler örnek olarak verebileceğimiz çakıl kapı gibi örnekler verebiliriz.çevremizde bulunan pürüzlü pürüzsüz maddelere örnek vererek daha iyi kavrayabiliriz.Sayfanızda verdiğiniz açıklayıcı cevaplarla ödevlerime çok güzel bir şekilde anladım.kuzenlerimle beraber yaptığımız ödevden yüksek verim kazandık. Bu yüzden size çok teşekkür ediyorum.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak