3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 90-91-92. Sayfa Cevapları Tuna Matbaacılık Yayınları | Forum Sayfa Cevapları

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 90-91-92. Sayfa Cevapları Tuna Matbaacılık Yayınları


Fen Bilimleri Öğretmeni

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Tuna Matbaacılık Yayınları Maddelerle Çalışırken Tedbirli Olmalıyız Soruları ve Cevapları Sayfa 90 91 92


Maddelerle Çalışırken Tedbirli Olmalıyız Soruları ve Cevapları


3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Tuna Matbaacılık Yayınları Sayfa 90 Cevapları

Doğada meydana gelen olaylara ilişkin merak ettiğimiz sorulara cevap aramanın bir yolu da bilimsel deneyler yapmaktır. Bu deneyler sınıfta ya da laboratuvarda yapılabilir. Deney yaparken çeşitli maddeler kullanırız. Sizce bu maddelere dokunulması, bu maddelerin koklanması ya da tadına bakılması zararlı mıdır? Neden? Bu sorunun cevabını arkadaşlarımızla tartışarak bulmaya çalışalım. Daha sonra sınıfta veya laboratuvarda deney yaparak ne tür önlemler almamız gerektiğini arkadaşlarımızla belirleyelim. Belirlediğimiz önlemleri nedenleriyle beraber tahtaya yazalım. Tahtaya yazdığımız önlemleri ve önlemlerin nedenlerini aşağıdaki açıklamalarla karşılaştıralım.


Cevap : 3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 90-91-92. Sayfa Cevapları Tuna Matbaacılık Yayınları konusunda siz öğrencilerimiz için soru bulunmamaktadır. :Metni bir iki defa okumanız yeterli olacaktır.


 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,3 sınıf fen bilim çalışma kitabı 91 sayfanın cevpları,turbo fen bilimleri 3 sınıf sayfa 92 cevapları

Ödevini Bulamadıysan ARA

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 90-91-92. Sayfa Cevapları Tuna Matbaacılık Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Hamdiye
Üç sınıf fen bilimleri ders kitabında yer alanmaddelerle çalışırken tedbirli olmalıyız dersimizi bitirerek bu konuda anladıklarımızı değerlendirmiş oluyoruz.tehlikeli maddeler de uzak durarak ve kimyasal maddeleri kullanırken tedbirli olmak uymamız gereken başlıca kurallardan birkaç tanesidir. Bu ünitede öğretmenimizin verdiği ödevler de bana çok yardımcı oldunuz. Sizin sayenizde ödevlerime çok güzel ve başarılı bir şekilde bitirdiğini söyleyebilirim.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak