3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 144-145-146-147-148 Cevapları Anka Yayınevi

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Elektrikli Araç-Gereçlerde Kullanılan Elektrik Kaynakları Metni Cevapları Sayfa 144, 145, 146, 147, 148


Elektrikli Araç-Gereçlerde Kullanılan Elektrik Kaynakları Metni Cevapları


3. Sınıf Fen Bilimleri Kitabı Anka Kuşu Sayfa 144-145-146-147-148


HAZIRLIK ÇALIŞMALARI


• Evimizdeki elektrikli araçların hangi kaynaklarla çalıştırıldığını belirleyip defterimize yazalım. Bu bilgileri sınıfta arkadaşlarımızla paylaşalım.


Cevap:
Evimizdeki kullandığımız elektrikli araçlar buzdolabı çamaşır makinesi bulaşık makinesi televizyonlar bilgisayarlar cep telefonları mikser mikrodalga fırınlar fritöz fön makinaları tost makinası klima vantilatör lamba ampul gibi birçok alet ve makine tır bu makineleri elektrik kaynağı ile çalıştırabiliriz.
Elektrik enerjisi çeşitli kaynaklardan elde edilebilmektedir. Bunlar yenilebilir kaynaklar ve yenilemez kaynaklardır. Yenilebilir kaynaklar rüzgar enerjisi güneş enerjisi hidroelektrik santral enerjisi gibi enerjiler sayılırken yenilemez enerjiler fosil yakıtlardan elde edilen enerjilerdir. Bunlar termik santraller ve nükleer santraller sayılabilir. Bu kaynaklardan elde edilen enerjiler şehirlerimizde sokaklarımızda ve evlerimize elektrik enerjisi olarak kullanmamızı sağlamaktadır.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Tuğçe dedi ki:

    Günlük hayatımızda kullanmış olduğumuz birçok elektrikle çalışan teknolojik araç gereçler vardır bu araç gereçler örnek vermek istediğimiz zaman evimizde kullanmış olduğumuz televizyon elektrikli süpürge çamaşır makinesi fırınlı ocaklar su ısıtıcıları kahve makinaları ve çeşitli birçok araçları örnek olarak verebiliriz örneğin iletişim bilgi alma eğlence gününde çok alanda kullanmış olduğumuz bilgisayarlarda elektrikle çalışmaktadır ve elektrikle şarj olmaktadır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.