3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 57-58-59 Cevapları Anka Yayınevi

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Hareketli Cisimlerin Sebep Olabileceği Tehlikeler Metni Cevapları Sayfa 57, 58, 59


Hareketli Cisimlerin Sebep Olabileceği Tehlikeler Metni Cevapları


3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Anka Kuşu Yayınevi Sayfa 57-58-59 Cevapları


Soru : Kuvvet, bazı durumlarda tehlikeli olabilir mi?


Cevap:
Evet kuvvet bazı durumlarda tehlikeli olabilir. Fazla bir kuvvet uygulanan varlıklar ve cisimler sonucunda kendisine ve çevresine zarar verebilir.
Örneğin ; aşırı hızlanan bir araba kaza sonucunda çevresine, sürücüye ve arabanın kendisi zarar görebilir. Hızlı koşan bir canlı aşırı hızda çeşitli yaralanmalar ve kazalar meydana gelebilir.


Soru : Özellikle hareket eden cisimlere dokunmak ve onları durdurmaya çalışmak, çeşitli kazalara yol açabilir mi? Bu durumu, sınıfımızdaki arkadaşlarımızla tartışalım.


Cevap:
Evet. Özellikle hareket eden cisimlere dokunmak ve onları durdurmaya çalışmak, çeşitli kazalara yol açabilir. Bu duruma örnek vermek gerekirse ; hızlı bir şekilde koşan arkadaşımıza dokunmamız veya durdurmaya çalışmak onun düşmesine ve yaralanmasına neden olacaktır.


3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Anka Kuşu Yayınevi Sayfa 59 Cevapları


Etkinlik


Soru : Aşağıdaki fotoğraflarda gördüğümüz hareketlerin hangileri, itme, hangileri çekme hareketidir? Karşılarındaki noktalı yerlere yazalım.


Cevap:

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 57-58-59 Cevapları Anka Yayınevi
“3. Sınıf Fen Bilimleri Kitabı Sayfa 57-58-59 Cevapları Anka Kuşu Yayınevi”

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Hareket eden cisimler bazen tehlikeli olabilir bunlar en güzel örnek vermek istediğimiz zaman trafikte yer yol aldığımız zaman trafik boyunca hareket eden araçların tehlikeli olabileceğini örnek olarak verebiliriz örneğin çok hızlı bir şekilde giden bir araba bisiklet motosiklet olabilir bunların kazaya sebep olabileceğini yukarıdaki bilgi ve cevaplarını öğrenebiliyoruz vermiş olduğunuz bilgi ve cevapları birçok konuyu bilgili bir şekilde yapıyorum verdiğiniz cevaplarla her zaman fen bilimleri dersime başarılı bir şekilde tamamlıyorum sizleri çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.