3. Sınıf Fen Bilimleri Dersine Nasıl Çalışılır? | Forum Sayfa Cevapları

3. Sınıf Fen Bilimleri Dersine Nasıl Çalışılır?


Fen Bilimleri Öğretmeni

Eğitim Yılı 3. Sınıf Fen Bilimleri Dersine Çalışma Yöntemleri


Değerli veliler ve değerli öğrencilerimiz ; ilk iki sınıftan sonra 3. sınıfa geldiğimizde dersler ağırlaşmaktadır. 3. Sınıf 3. Sınıf Fen Bilimleri Dersi artık derslerin ağır olarak bizlere bilgiler vermeyi amaçlayan konuları içermektedir. 3. Sınıf Fen Bilimleri Dersinde genel olarak mevsimler konusu, maddeler, çevre ve basit makineler hakkında bilgiler verilmektedir. Sayısal olarak başarılı olmak içim matematik yanında fen bilimleri dersine iyi bir şekilde çalışılması gerekmektedir.


3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı CevaplarıForum sayfa cevapları olarak siz değerli öğrencilerimizin başarısı için sürekli olarak kendimizi geliştirmekteyiz. Forum sayfa cevapları olarak öğrencilerimizin derslerini kontrol etmeleri amacıyla ders kitabı cevapları sayfa sayfa olarak paylaşılmaktadır. Değerli öğretmenlerimiz tarafından sizlerden gelen soruları cevaplamakta ve sizlerin daha başarılı olması amacıyla gerek yazı olarak gerekse videolu anlatım olarak dersler anlatılmaktadır. Dersler hakkında bilgi almak için ders kitabı linklerine tıklamanız yeterli olacaktır.


3. Sınıf Fen Bilimleri Dersine Nasıl Çalışmalı


3. sınıf fen bilimleri dersine çalışırken ve öğrencimizi bilgi verirken bu bilgileri yeni öğrendiğini unutmamak gerekmektedir. 3. Sınıf fen bilimleri dersini severek öğretmeniz gerekmektedir. Çünkü sayısal bir ders olan fen bilimleri dersi çocuğunuzun gelecekte en iyi meslekleri seçmesi açısından matematik dersi gibi bir anahtar görevi görmektedir.


3. Sınıf Fen Bilimleri Dersi altın kurallarını yazalım ;

 • Beraber ders yapmanız gerekmektedir,
 • Deneyler ile birlikte öğretilmeli,
 • Birbirinize eğlenceli sorular sormanız gerekir,
 • Derslerde bol bol tekrar yapmalı,
 • Eve geldiğiniz öğrenci tekrar yapmalıdır,
 • Eğlenceli boyamalı testler tercih edilmeli,
 • Başarı karşısında ödül verilmeli,
 • Başarısızlıkta ise, başarısızlık cezalandırılmamalı
 • Başarısızlığın nedeni çocukla güzel bir dille öğretilmelidir.

Bu altın kurallar siz ve çocuğunuzun 3. sınıf fen bilimleri dersinde başarılı olması sağlanabilmektedir. Bu altın kuralların hepsinin uygulanması gelecekte çocuğunuzun üstün başarılar elde etmesini sağlayacaktır.


3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa Cevapları


İlk öğretim 2019-2020 3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı cevapları sayfa sayfa olarak sitemizde siz değerli öğrencilerimize sunulmaktadır. Sayfa olarak verilen cevaplara tıklamanız ile derslerinizi kontrol edebilir ve başarınızın katlanmasını sağlayabilirsiniz. 2019-2020 ders kitaplarının açılması ile birlikte aşağıda sayfa cevapları linki eklenecektir.

Forum sayfa cevapları olarak öğrencinizin başarılı olması için elimizden geleni değerli öğretmenlerimiz yapacaklardır. Aşağıda yer alan yorum kısmına önerileriniz, şikayetleriniz, düşünceleriniz yazabilirsiniz. Değerli öğretmenlerimiz sorularınıza en kısa zaman için cevaplayacaklardır. 


 


3. Sınıf Fen Bilimleri Dersine Nasıl Çalışılır?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...


Aşkın
3. Sınıf fen bilimleri ders kitabı hakkında Vermiş olduğunuz bilgiler için sizlere çok çok teşekkür ederim bir anne olarak fen bilimleri dersine çocuğuna en güzel şekilde anlamlı ve videolu olarak öğrete bilme açısından bana yardımcı olduğunuz için sizlere çok çok teşekkür ederim ayrıca 3. Sınıf fen bilimleri ders kitabında kalmış olduğumuz yerleri sizin sitenize girerek sayfa sayfa takip ederek cevaplarınızı kontrol edebiliyoruz.
Mustafa
Sizin söylediğiniz kuralları uyguladım gerçekten de büyük bir fark fark ediyorum emeği geçen bütün kardeşlerinden Allah razı olsun
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

 • 22 Kayıtlı Üye
 • Son Üye Mine
error: Content is protected !!