3. Sınıf Fen Bilimleri Kitabı Sayfa 57-58-59 Cevapları Anka Kuşu Yayınevi


Fen Bilimleri Öğretmeni

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Hareketli Cisimlerin Sebep Olabileceği Tehlikeler Metni Cevapları Sayfa 57, 58, 59


Hareketli Cisimlerin Sebep Olabileceği Tehlikeler Metni Cevapları


3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Anka Kuşu Yayınevi Sayfa 57-58-59 Cevapları

Soru : Kuvvet, bazı durumlarda tehlikeli olabilir mi?


Cevap :
Evet kuvvet bazı durumlarda tehlikeli olabilir. Fazla bir kuvvet uygulanan varlıklar ve cisimler sonucunda kendisine ve çevresine zarar verebilir.
Örneğin ; aşırı hızlanan bir araba kaza sonucunda çevresine, sürücüye ve arabanın kendisi zarar görebilir. Hızlı koşan bir canlı aşırı hızda çeşitli yaralanmalar ve kazalar meydana gelebilir.


Soru : Özellikle hareket eden cisimlere dokunmak ve onları durdurmaya çalışmak, çeşitli kazalara yol açabilir mi? Bu durumu, sınıfımızdaki arkadaşlarımızla tartışalım.


Cevap :
Evet. Özellikle hareket eden cisimlere dokunmak ve onları durdurmaya çalışmak, çeşitli kazalara yol açabilir. Bu duruma örnek vermek gerekirse ; hızlı bir şekilde koşan arkadaşımıza dokunmamız veya durdurmaya çalışmak onun düşmesine ve yaralanmasına neden olacaktır.


3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Anka Kuşu Yayınevi Sayfa 59 Cevapları

Etkinlik


Soru : Aşağıdaki fotoğraflarda gördüğümüz hareketlerin hangileri, itme, hangileri çekme hareketidir? Karşılarındaki noktalı yerlere yazalım.


Cevap :

“3. Sınıf Fen Bilimleri Kitabı Sayfa 57-58-59 Cevapları Anka Kuşu Yayınevi” 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,,https://www forumsayfacevaplari com/3-sinif-fen-bilimleri-kitabi-sayfa-57-58-59-cevaplari-anka-kusu-yayinevi html,,3 sınıf fen 57,
Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

3. Sınıf Fen Bilimleri Kitabı Sayfa 57-58-59 Cevapları Anka Kuşu Yayınevi

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Hareket eden cisimler bazen tehlikeli olabilir bunlar en güzel örnek vermek istediğimiz zaman trafikte yer yol aldığımız zaman trafik boyunca hareket eden araçların tehlikeli olabileceğini örnek olarak verebiliriz örneğin çok hızlı bir şekilde giden bir araba bisiklet motosiklet olabilir bunların kazaya sebep olabileceğini yukarıdaki bilgi ve cevaplarını öğrenebiliyoruz vermiş olduğunuz bilgi ve cevapları birçok konuyu bilgili bir şekilde yapıyorum verdiğiniz cevaplarla her zaman fen bilimleri dersime başarılı bir şekilde tamamlıyorum sizleri çok teşekkür ederim.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!