3. Sınıf Hayat Bilgisi 105-106-107. Sayfa Cevapları Evren Yayıncılık Ders Kitabı


Hayat Bilgisi Öğretmeni

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayıncılık Acil Bir Durum Var Etkinlik Cevapları Sayfa 105, 106, 107


Acil Bir Durum Var Etkinlik Soruları ve Cevapları


3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 105 Cevabı

Soru : Ailenizle ormanda pikniğe gittiğinizi düşününüz. Eve dönerken yaktığınız ateşi tamamen söndürmezseniz ormanda hangi tehlike yaşanabilir?


Cevap : Sorusunun farklı cevapları ve anlatımı için TIKLAYINIZ.

Ülkemizde her yıl ortalama 4 bin yangın 10 bin hektar orman alanı yok olmaktadır. Orman yangınlarının çoğunlukla çıkmasının sebebi tedbir almadan ateş yakmak yakılan ateşi söndürmemek sönmemiş sigara izmarit kibrit gibi kullandığımız ateşli malzemeleri doğaya atmamamız, piknik sonrası söndürülmemiş ızgaralar orman yangınına sebebiyet vermektedir. Ailemizle gittiğimiz pikniklerde yaktığımız mangalı söndürmeden veya unutarak orman alanından ayrılırsak bir ormanın yanmasına yok olmasına sebep oluruz.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 107 Cevabı

Arkadaşınızın, oyun parkında salıncakta sallanırken düştüğünü gördünüz. Bu durumda neler yapmanız gerektiğini söyleyiniz.


Cevap : Arkadaşınızın, oyun parkında salıncakta sallanırken düştüğünü gördünüz. Bu durumda neler yapmanız gerektiğini söyleyiniz. sorusunun farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Oyun parkında salıncakta sallanırken arkadaşımızın düştüğünü gördüğü zaman ilk olarak direkt olarak yakınımızdaki görevliye ailemize ve salıncaktan düşen arkadaşımıza haber vermeli 112 acil servisi arayarak onun acil müdahale ettiğini yapmamız gerektiğini ifade etmek gerekir.


Konuyu Pekiştirelim


1. “Acil durum” deyince aklınıza gelenleri yazarak aşağıda verilen zihin haritasını tamamlayınız.


Cevap : “Acil durum” deyince aklınıza gelenleri yazarak aşağıda verilen zihin haritasını tamamlayınız. sorusunun farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Günlük hayatta karşımıza bir çok acil durum ortaya çıktığını görüyoruz. Acil durum ifadesi deyince aklımıza gelenler aşağıda maddeler halinde zihin haritası için oluşturulmaktadır;

 • Ambulans
 • 112 acil servisi
 • Kaza ve yaralanma
 • Bayılma ve düşme
 • Orman yangını
 • Trafik kazası
 • Ev yangınları
 • Doğal afetler gibi örnekler verebiliriz.

2. Okulda meydana gelebilecek bir acil durum düşününüz. Bu durumda neler yapılmalıdır? Yazınız.


Cevap : Okulda meydana gelebilecek bir acil durum düşününüz. Bu durumda neler yapılmalıdır? Yazınız. sorusunun farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Eğitim gördüğümüzde okulda meydana gelebilecek bir çok acil durumu ifade etmek gerekir.

Okul içerisinde meydana gelebilecek acil durumlara Örnek vermek gerekirse arkadaşımız Düşüp bacağını incitebilir elini kırabilir parmaklarını zedeleyebilir düşüp bayılabilir ve birçok olumsuz olay gerçekleşebilir.

Okulda meydana gelebilecek Acil durumlarda sakin olmalı ve ilk olarak öğretmenimizle müdürlerimiz ile Bilgi vererek onların olaya müdahale etmesi ardından 112 Acil Servise haber vermeleri sağlanması gerekmektedir.


Değerli ziyaretçilerimiz ; 3. Sınıf Hayat Bilgisi 105-106-107. Sayfa Cevapları Evren Yayıncılık Ders Kitabı konusunun video anlatımı için videoyu izleyiniz.
 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,,https://www forumsayfacevaplari com/3-sinif-hayat-bilgisi-105-106-107-sayfa-cevaplari-evren-yayincilik-ders-kitabi html,
Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

3. Sınıf Hayat Bilgisi 105-106-107. Sayfa Cevapları Evren Yayıncılık Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Sude
Ailemle ormana gidersek ormandaki Ateş yakarsak ormandaki adresi tam söndürmezsek ormanda yangın oluşabilir bu ormandaki yangın ormandaki bütün canlıları ağaçları hepsini yok edebilir hatta ormanın içinde biz varsak onun bizi bile yok edebilir ormandaki canlılar ve ağaçlarımız için ormana taşlarını iyice söndürmeliyiz.
Feruze
Arkadaşlarımızla oyunlar oynadığında arkadaşımız yaralandığında ailemize hemen bilgi vermemiz gerekir.
Hamdiye
Hayatımız boyunca birçok acil durum ile karşı karşıya gelebiliriz. Bu durumlarda arayabileceğimiz acil servis polis imdat gibi numaraları bilmeliyiz. Acil durum karşısında sakin olmalı ve bilinçli davranmalıyız. Acil durumlarda en yakinlarimizahaber verebiliriz. Bu konuda kendimizi bilgilendirmeli ilk yardımda neler yapılacağını öğrenmeli ve acil numaraları öğrenmeliyiz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 15 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
  error: Content is protected !!