3. Sınıf Hayat Bilgisi 29-30-31. Sayfa Cevapları Evren Yayıncılık Ders Kitabı


Hayat Bilgisi Öğretmeni

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayıncılık Ders Kitabı Sosyal Yardımlaşmalara Katılıyorum Metni Cevapları Sayfa 29, 30, 31


Sosyal Yardımlaşmalara Katılıyorum Metni Etkinlik Cevapları


3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 29 Cevabı

Soru : Çevrenizde yapılan yardımlaşma faaliyetlerine örnek veriniz. 


Cevap : Çevrenizde yapılan yardımlaşma faaliyetlerine örnek veriniz. sorusunun farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Çevremde yapılan yardımlaşma faaliyetlerinden biri kızılaydır. kızılayda annem ve babam her ay kanılarının kısmını bağışlar. Kurban bayramında ise durumu olmayan kişiler için yılda bir kez olsa bile et yemeleri sağlanır.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 30 Cevabı

Soru : Okulda, hangi konularda sosyal yardımlaşma ve dayanışma ile ilgili çalışmalar yapılabilir? Açıklayınız.


Cevap : Okulda, hangi konularda sosyal yardımlaşma ve dayanışma ile ilgili çalışmalar yapılabilir? Açıklayınız. sorusunun farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Okulda hep beraber okulumuzdaki çöpleri toplayabiliriz. Böylelikle okulumuzu temizleyen kişilerle empati kurarız ve onlara yardım etmiş oluruz.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 31 Cevabı

1. Okulunuzda sosyal yardımlaşma ile ilgili yapılan bir etkinliği yazınız.


Cevap : Okulunuzda sosyal yardımlaşma ile ilgili yapılan bir etkinliği yazınız. sorusunun farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Okul içerisinde yapılan sosyal yardımlaşma konuları toplumsal dayanışma ve yardımlaşma olgusunu arttırmak amacıyla çok büyük bir önem taşımaktadır. Okul içerisinde yapmış olduğumuz Sosyal Yardımlaşma kurumlarından Bağcılar Okulumuzun içerisinde yer alan yardıma muhtaç insanlar için yapılan kermes çalışmaları Buna en büyük örneklerden bir tanesidir.  ayrıca okul içerisinde yapılan sosyal yardımlaşma konularından başlarında Kızılay verilen yardım Mehmetçik Vakfı için toplanan paralar resim yarışması şiir yarışması gibi konular etkinlikler yapılarak belli maddi kazançlar elde edilerek Sosyal Yardımlaşma konusunda okul olarak faaliyetler görülmektedir.


Sizin bu etkinliğe katkılarınız neler oldu? Yazınız.


Cevap : Bu etkinliğe ailem ile beraber maddi yardım ederek toplum içerisinde ekonomik olarak zor durumda olan insanlara destek olduk.


2. Ailenizin katıldığı bir yardım kampanyasını öğrenip yazınız.


Cevap : Ailenizin katıldığı bir yardım kampanyasını öğrenip yazınız. sorusunun farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Yaşantımız boyunca ailemizin birçok yardım kampanyasına katıldığını gördüm.  Ailemin katıldığı yardım kampanyalarına Örnek vermek gerekirse camiler tarafından yapılan mahalledeki muhtaçlar için yapılan kampanyalar dernekler tarafından yapılan kermesler ile beraber yapılan etkinlikler okul tarafından yapılan kermesler ve maddi ve eşya yardımları belediyeler tarafından yapılan aynı şekilde kermes elbise kıyafet Yiyecek gibi yardımlara ailem sürekli olarak katılmaktadır.

Yardım kampanyaları hem yardıma muhtaç olan insanların ihtiyaçlarını gidermek Hem de toplum içerisinde var olan toplumsal dayanışma yardımlaşma ve adalet kavramlarının gelişmesine katkı sağladığı için çok büyük bir önem taşımaktadır.  Toplumsal bir birey olarak sürekli olarak bu yardım içeren kampanyalara katılarak toplumsal dayanışma olgusuna destek vermemiz gerekmektedir.  Kızılay’da her ay kan veriyorlar.


Değerli ziyaretçilerimiz ; 3. Sınıf Hayat Bilgisi 29-30-31. Sayfa Cevapları Evren Yayıncılık Ders Kitabı konusunun video anlatımı için videoyu izleyiniz.
 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,,https://www forumsayfacevaplari com/3-sinif-hayat-bilgisi-29-30-31-sayfa-cevaplari-evren-yayincilik-ders-kitabi html,
Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

3. Sınıf Hayat Bilgisi 29-30-31. Sayfa Cevapları Evren Yayıncılık Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğba
Toplum içerisinde yapılacak olan sosyal yardımlaşma ile toplumda bağlar sağlam olur.
Yeliz
Mahallemizde var olan yardıma muhtaç olan yaşlılara yardım ediyoruz.
Hamdiye
Bu konu sayısında yardımlaşmanın önemini bir daha alınıyorum. Yardımlaşma ve dayanışma çevremizdeki insanlara ne kadar faydalı olduğumuzu gösteriyor. Örneğin sokakta yaz sıcağında kalmış bir kediye bir tas su koymak yardımlaşma örneğidir. Türkiye yardımlaşma ve dayanışma amaçlı birçok Vakıf ve gruplar kurulmuştur. Bu yardım kuruluşları sayesinde maddi durumu iyi olmayan vatandaşlarimiz belirlenerek ihtiyaçları giderilir. Biz çocuklar olarak elimizden gelen yardımlardan bazıları şunlar olabilir. Mesela okulumuzda ki çöpleri toplayabiliriz ya da annemize ev işlerinde yardımcı olabiliriz. Bu ünite ile yardımlaşma ve dayanışmanın insana ne kadar değer verdiğine görebiliyoruz. Verdiğiniz cevaplar sayesinde ödevlerimi güzel bir şekilde yaptım. Emeği emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.    
Helen
Cevaplarınız bir harika olmuş yapamadım soruları buradan bakarak kolay bir şekilde hemencecik yapabiliyorum sizlere teşekkür ederim.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!