3. Sınıf Hayat Bilgisi 36-37-38. Sayfa Cevapları Evren Yayıncılık Ders Kitabı


Hayat Bilgisi Öğretmeni

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayıncılık Ders Kitabı Okul Kaynaklarını Tasarruflu Kullanıyorum Metni Cevapları Sayfa 36, 37, 38


Kaynaklarını Tasarruflu Kullanıyorum Metni Etkinlik Cevapları


3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 36 Cevabı

Soru : Okulunuzda su akmadığını düşününüz. Bu durumda ne gibi sorunlar yasanır?


Cevap : Okulunuzda su akmadığını düşününüz. Bu durumda ne gibi sorunlar yasanır? sorusunun farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Okul içerisinde su akmadığını düşündüğümüz de okul içerisinde Sağlık ve Temizlik açısından birçok sorun ortaya çıkacağını görebilirdik.  okul içerisinde su akmadığı zaman tuvalette ellerimizi kıyamaz yüzümüzü yıkamak duruma gelirdik Ayrıca tuvalet ihtiyacımızı da gideremez dik oyun oynadıktan sonra ellerimizin kirlenmesi elbiselerimizin kirlenmesi sonucunda elbiselerimizi temiz yiyemezdik Ayrıca su ihtiyacımızı gideremizdik ve birçok sağlıksal sorunla karşı karşıya gelebilirdik .


3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 37 Cevabı

Soru : Okulunuzdaki elektrik ve su kaynaklarını verimli kullanmak için sizin önerileriniz nelerdir?


Cevap : Okulunuzdaki elektrik ve su kaynaklarını verimli kullanmak için sizin önerileriniz nelerdir? sorusunun farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Okulumuzdaki elektrik kaynaklarını verimli kullanmak için sınıfız da kimse yokken ışıkları kapatmalıyız. Eğer  hava aydınlıksa perdeleri açmalıyız. Böylelikle ışığı kapatırız, güneş ışığıyla dersimizi işleriz. Güneş ışığı yeterli değilse bütün lambaları değil de birkaçını açmak yeterli olacaktır. Okul tuvaletlerinde derslerde genellikle kimse olmaz o yüzden ışıkları kapatmalıyız. Okulumuzda bilgisayar dersi veriliyorsa ders bittikten hemen sonra bilgisayarları kapatmalıyız. Sınıfınızda akıllı tahta varsa işiniz bitirdikten sonra akılı tahtayı kapatmalıyız. 


Soru : İlgi duyduğunuz mesleğin özelliklerini araştırınız, Bu mesleğin günlük yaşamınızdaki yerini açıklayınız.


Cevap : İlgi duyduğunuz mesleğin özelliklerini araştırınız. Bu mesleğin günlük yaşamınızdaki yerini açıklayınız. sorusunun farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Polislik mesleği toplum içerisinde var olan düzen devam etmesi için önemli olan bir  meslek grubudur. toplum içerisinde var olan dayanışma ve yardımlaşma olguların devamı toplum içerisinde varlığı adaletin düzenin asayişin sağlanması açısından polislerimiz 24 saat görev yaparak toplumun huzurlu bir şekilde seyahat Eğitim sağlık hakkını yerine getirmesini sağlamaktadır. Polislik mesleği ülkemizde kargaşa çıkarmak isteyen yasadışı ve yasaların uygun görmediği işleri yapan kişilerin yakalanması adalete teslim edilmesi açısından çok büyük bir önem taşımaktadır. Polislik mesleği ile beraber insanlar huzurlu bir şekilde sokaklarda dolaşabiliyor ve yapılan adaletsiz işlerin yakalanması için polislere ihtiyaç duyuyoruz.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 38 Cevabı

1. Okuldaki kaynaklardan birinin tasarruflu kullanımı ile ilgili bir öneri düşününüz. Aşağıdaki alana bu önerinizi resimleyiniz.


Cevap : Okuldaki kaynaklardan birinin tasarruflu kullanımı ile ilgili bir öneri düşününüz. sorusunun farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Okuldaki kaynaklardan birinin  tasarruflu kullanımı ile ilgili bir önerim elektrik tasarrufu. Elektrik tasarrufu için sınıfımıza güneş giriyorsa ışıkları yakmamak, eğer biraz güneş  giriyorsa bütün ışıkları değilde bir ışığı yakabiliriz. Derslerde tuvaletin ışıkları kapatmalıyız çünkü derslerde çok fazla kişi gitmez boş boşuna yazarlar. Bu dediklerimi yaparsanız elektrikten kaynaklarından  tasarruf etmiş olursunuz.


2. Aşağıdaki cümleleri okuyup size uygun olanları “X ile işaretleyiniz.


3. Sınıf Hayat Bilgisi 36-37-38. Sayfa Cevapları Evren Yayıncılık Ders Kitabı


Değerli ziyaretçilerimiz ; 3. Sınıf Hayat Bilgisi 36-37-38. Sayfa Cevapları Evren Yayıncılık Ders Kitabı konusunun video anlatımı için videoyu izleyiniz.
 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,,https://www forumsayfacevaplari com/3-sinif-hayat-bilgisi-36-37-38-sayfa-cevaplari-evren-yayincilik-ders-kitabi html,,3 Sınıf Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı Sayfa 35 36 37 38 Cevapları,
Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

3. Sınıf Hayat Bilgisi 36-37-38. Sayfa Cevapları Evren Yayıncılık Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Güneş
Hayatımızda ihtiyacımız olan ve sınırlı olan su elektrik gibi kaynakları tasarruflu kullanmamız gerekir.
Hamdiye
Okulumuz da su ve elektrik olmasaydı verimli bir derste yapamazdık.Elektirik olmasaydı hiçbir teknoloji k eşyaları kullanamazdik.İsinma ve soğutma işlemlerinde gerçekleşmedi.Okulumuzda su olmassydi bireysel temizligimizi yapamazdık.Bu yüzden elimizdeki olanakları düzgün kullanmaliyiz.Elektirik ve suyumuzu boşa kullanmalıyız.Bisa yanan ışıkları sondurmeliyix.Bosa yakan suları kapatmaliyiz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!