3. Sınıf Hayat Bilgisi 72-73-74. Sayfa Cevapları Evren Yayıncılık Ders Kitabı


Hayat Bilgisi Öğretmeni

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayıncılık Ders Kitabı Bütçemize Özen Gösteriyorum Metni Cevapları Sayfa 72, 73, 74


Bütçemize Özen Gösteriyorum Metni Etkinlik Cevapları


3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 72 Cevabı

Soru : Yaşamımızı sürdürebilmek için ekmek çikolata, ayakkabı ve oyuncaktan hangileri gereklidir? Neden?


Cevap : Yaşamımızı sürdürebilmek için ekmek çikolata, ayakkabı ve oyuncaktan hangileri gereklidir? Neden? sorusunun farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Yaşamımızı sürdürebilmemiz için beslenmemiz gerekir hiç bir insan aç yaşayamaz bu yüzden ekmek gereklidir.

Ayakkabı da temel ihtiyaçlarımızdan biridir, dışarıya çıkarken yada okula giderken çıplak ayakla gidemeyiz.

Oyuncak bizim için zaman geçirmemizi eğlenmemizi sağlayan bir gereçtir. Eğer aile bütçemize uyarsa oyuncak alabiliriz. Oyuncağımız olmazsa da hayatımızı sürdürebiliriz.

Çikolata insanda mutluluk hormonu salgılar ve baş ağrısını geçirir. Fakat çikolata olmasa da hayatımızı sürdürebiliriz.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 73 Cevabı

Soru : Siz harçlıklarınızı harcarken isteklerinize mi, ihtiyaçlarınıza mı öncelik veriyorsunuz? Neden? Örnek veriniz.


Cevap : Siz harçlıklarınızı harcarken isteklerinize mi, ihtiyaçlarınıza mı öncelik veriyorsunuz? Neden? Örnek veriniz. sorusunun farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Ben harçlıklarımı harcarken bütün isteklerimi ihtiyaç zanederdim ilk önce istediklerimi sonra ihtiyyaçlarımı alırdım.Daha sonra anneme neden bana harçlığımın yetmediğini sordum. Annede bana isteklerimin hepsinin ihtiyaç olmadığını ilk önce ihtiyaçlarını daha sonra isteklerini almam gerektiğini anlatı.Ben de artık isteklerimi değil de ilk önce ihtiyaçlarımı daha sonra isteklerimi alıyorum artık harçlığım bana yetiyor.tabii bütün isteklerimi almıyorum.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 74 Cevabı

Soru : Aşağıdaki görselleri inceleyiniz. Görsellerden hangisinin ihtiyaç hangisinin istek olduğunu bulunuz. Görselin ilgili olduğu kavrama ait harfi resmin altına yazarak eşleştiriniz.


3. Sınıf Hayat Bilgisi 72-73-74. Sayfa Cevapları Evren Yayıncılık Ders Kitabı


Değerli ziyaretçilerimiz ; 3. Sınıf Hayat Bilgisi 72-73-74. Sayfa Cevapları Evren Yayıncılık Ders Kitabı konusunun video anlatımı için videoyu izleyiniz.
 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

3. Sınıf Hayat Bilgisi 72-73-74. Sayfa Cevapları Evren Yayıncılık Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Sude
harçlıklarımı harcarken ilk önce isteklerime önem veriyorum ama bunun yanlış olduğunu okulda öğrendim annem bu yanlışı kendim farketmemişim bir süre bekledi ben de okulda öğrenince bunu yanlış olduğunu bana söyledi bu yanlışı bir daha yapmamak için kendime söz verdim ve kendime bir liste oluşturdum bunu istemli ilk önce ihtiyaçlarım var sonra da isteklerime yer verdim.
Hasret
Harçlıklarımızla ilk olarak temel ihtiyaçlarımızı almalıyız. Ardından harçlıklarımızdan kalan parayı kumbaramıza atarak para biriktirmeliyiz.
Hamdiye
Yaşamımızı sürdürmek için birçok gereksinimleri ihtiyacımız vardır. Bunlardan başlıcaları giyinme barınma ve beslenme dır. Temel ihtiyaçlarımızı karşılayabilmek için belirli bir işde çalışırız. Aldığımız parayı bütçemize göre bilinçli bir şekilde tüketmeliyiz. Kazandığımız an daha fazla harcarsak borca düşer e gereksinimlerimizi karşılamayacak duruma geliriz. Bu sebeple kendimizi bir plan çizmeli bütçemizi ona göre değerlendirmeli gerektiği kadar harcama yapmalıyız. Bilinçli tüketici olarak ihtiyacımız olmayan besinleri ve giyimleri almamalıyız. Kazandığımız parayı böylece ziyan etmemiş oluruz.
Hamdiye
Mesela ben aile biçimi katkıda bulunmak için harçlıklarımı biriktiriyorum. Biriktirdiğim harçlıklarıyla ihtiyacım olan herhangi bir şeyi alabiliyorum. Bütçemize katkıda bulunmak için ihtiyacım olduğu kadar ürünler alıyor yiyebileceğim kadar yemek pişiriyorum. Okulda ihtiyacım olan kitap ve defterleri yeterince alıyorum fazla olan ürünlerden kaçınıyorum. Böyle yaparak aile bütçeme destek oluyorum.  
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!