3.Sınıf Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı 35-36. Sayfa Cevapları Meb Yayınları


Hayat Bilgisi Öğretmeni

İçindekiler

3. Sınıf Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı 2.Ünite Evimizde Hayat: Büyüklerimizin Çocukluğu Metni Cevapları Sayfa 35-36


Büyüklerimizin Çocukluğu Metni Cevapları


3. Sınıf Hayat Bilgisi Meb Yayınları Çalışma Kitabı Sayfa 35 Cevapları

1. Etkinlik


Bir aile büyüğünüze aşağıdaki soruları yönelterek onunla röportaj yapınız. Aile büyüğünüzün çocukluğu hakkında bilgi toplayınız. Nerede, nasıl bir evde doğdunuz? Nasıl bir çevrede büyüdünüz?


Cevap : Ben Hatay’ın İskenderun ilçesinde bir evde doğdum daha doğrusu hastanesinde doğdum. Doğduğum ev bir oda bir salonu olan bir evdi. Benden büyük ablam vardı. Doğduğum çevre de ailem ve akrabalarım ile güzel bir şekilde büyüdüm.


Soru : Çocukken en çok hangi oyunları ve oyuncağınızı severdiniz?


Cevap : Ben en çok Saklambaç oyununu ve babamın aldığı  bir ayıcığı çok severdim.


Soru : Çocukluğunuzda teknolojik cihazlardan hangileri vardı?


Cevap : Benim doğduğumda telefon, fotoğraf makinesi ve televizyon vardı.


Soru : Çocukluğunuza dair en çok neleri özlüyorsunuz?


Cevap : En çok mahallede arkadaşlarım ile korkusuz bir şekilde oyun oynamayı özlüyorum.


Soru :  Biz çocuklara tavsiyeleriniz nelerdir?


Cevap : Zamanınızı internet bilgisayar, televizyon gibi teknolojik aletler yerine dışarıda oyunlara derslere harcamanız gerekir. Çünkü bir daha çocuk olamayacaksınız.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Meb Yayınları Çalışma Kitabı Sayfa 36 Cevapları

2. Etkinlik


Aşağıdaki oyuncakları inceleyiniz. Daha çok aile büyüklerinizin oynadığını düşündüğünüz oyuncakları işaretleyiniz. Nasıl oynanacağını bilmediğiniz bir oyuncak varsa büyüklerinizden oyuncakla nasıl oynandığı ile ilgili yardım alabilirsiniz.


Cevap :

2. Sinif Hayat Bilgisi Meb Yayinlari Calisma Kitabi Sayfa 36 Cevaplari

”3. Sınıf Hayat Bilgisi Meb Yayınları Çalışma Kitabı Sayfa 36 Cevapları”


3. Etkinlik


Soru : Günümüzde oyuncaklar ile eski oyuncaklar arasında hangi benzerlikler ve farklılıklar vardır? Aşağıdaki yazı alanına yazınız. 


Cevap : Eski oyuncaklar el ile yapılan araç gereçler ile üretilmiştir. Şimdiki oyuncaklarımız ise teknolojiye göre şekillenmiştir. Örnek olarak uzaktan kumandalı araba günümüzde oynanan oyuncaklardandır. Benzer yönleri ise her çocuk bir oyuncak ile oynamıştır. Bunun iyi ya da kötü olması değil oyuncak olması gerekmektedir.


4. Etkinlik


Soru : Evinizde aile büyüklerinizin çocukluklarına ait eski fotoğrafları inceleyiniz. Kendi çocukluğunuz ile büyüklerinizin çocukluklarını karşılaştırınız. Benzerlik ve farklılıkların neler olduğunu yazınız.


Cevap : Eski fotoğraflar filmlerden oluşur ve siyah beyazdır. Şimdiki fotoğraflar ise dijital ortamda bulunur ve renklidir. 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,,https://www forumsayfacevaplari com/3-sinif-hayat-bilgisi-calisma-kitabi-35-36-sayfa-cevaplari-meb-yayinlari html,,https://www forumsayfacevaplari com/3-sinif-hayat-bilgisi-calisma-kitabi-35-36-sayfa-cevaplari-meb-yayinlari html#3_Sinif_Hayat_Bilgisi_Calisma_Kitabi_2Unite_Evimizde_Hayat_Buyuklerimizin_Cocuklugu_Metni_Cevaplari_Sayfa_35-36,
Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

3.Sınıf Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı 35-36. Sayfa Cevapları Meb Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Hasan
nasilsiniz iymisiniz. Kolay gelsn 
Merve
Eskiden büyüklerimiz çocukluk anılarını anlatırken oldukça mutlu birçok anılarını bizlerle paylaşırlar. Günümüzde de çocuklar aynı büyüklerimiz gibi güzel vakit geçirecek oyunlar oynamaktan Ayrıca arkadaşları ile birlikte parklarda sahillerde sokaklarda güzel oyun oynayarak zaman geçirmektedirler. Çocukluk oyun oynayalım mutlu olunacak ve oyun dünyasını geliştirecek bir yaştır. Bu sebeple çocukların zaman geçirmek için muhakkak oyun oynaması arkadaşları ile zaman geçirmesi ve çeşitli oyunlar oynayarak teknolojik araçlardan aynı bir şekilde anılarını ve çocukluk hikayelerini arttırmalıdır var.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!