3. Sınıf Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı Sayfa 20 Cevapları


Hayat Bilgisi Ogretmeni

3. Sınıf Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı Okuldaki İstek ve İhtiyaçlarımız Cevapları Sayfa 20


Okuldaki İstek ve İhtiyaçlarımız Cevapları


3. Sınıf Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı Meb Yayınları Sayfa 20 Cevapları

Geçen hafta 3B sınıfı olarak kermes düzenledik. Kullanmadığımız oyuncakları, kitapları ve kendi yaptığımız bazı yiyecekleri okula getirdik. Kitaplarımızı, köyümüzdeki çocuk kütüphanesine bağışladık. Diğer getirdiklerimizi ise kermeste sattık. Öğretmenimiz, elde edilen para ile sınıfımızın ihtiyaçlarından bazılarını alabileceğimizi söyledi. İstek ve ihtiyaçlarımızı kâğıda yazarak dilek kutusuna attık. Kutudan çıkan yazıları “istekler ve ihtiyaçlar’’ olarak aşağıdaki gibi grupladık. Sınıfımızda yaptığımız oylama ile listelerimizden öncelikli ihtiyaçlarımızı seçtik. Elimizdeki parayı 1, 2, 3 ve 4 numaralı ihtiyaçlarımız için harcamaya karar verdik.


Cevap : 3. Sınıf Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı Sayfa 20 Cevapları konusun siz değerli öğrencilerimiz için soru bulunmamaktadır. Metni bir iki defa okumanız yeterlidir. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

3. Sınıf Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı Sayfa 20 Cevapları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Okuldaki Temel ihtiyaçlarımız elbette ki okul forması okul çantamızı okul çantamızda koymuş olduğumuz kalemimiz sevgimiz açacağımız defterimiz ve kitaplarımızdır. Ayrıca okula gidebilmek için gerekli olan ayakkabıyı da ihtiyaç duyarız. İhtiyaçlarımızı tamamladıktan sonra elbetteki isteklerimiz olan güzel bir çanta veyahut süslü kalemler renkli boya kalemleri örnek olarak gösterilebilir. Bir öğrenci bütçesine göre harcama yaptığı zaman öncelikleri ihtiyacına vermelidir ihtiyaçlarını tamam bir şekilde karşıladıktan sonra farklı okul ihtiyaçlarını giderebilir örneğin çok istediği süslü kalemleri alabilir. Veya çok beğendi bir kutu kalemi alabilir. Yalnız bu isteklerimizi yerine getirirken öncelikle çok fazla harcama yapmamalı ihtiyaçlarımız kadar harcama yapmadan gerisini tasarruf yaparak ilerki ihtiyaçlarımız için saklamalıyız.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    error: Content is protected !!