3. Sınıf Hayat Bilgisi

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 128-129 Cevapları MEB Yayınları

3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ülkem İçin Çok Çalışmalıyım Etkinlik Cevapları Sayfa 128, 129


Ülkem İçin Çok Çalışmalıyım Etkinlik Soruları ve Cevapları


3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 128 Cevabı


Soru : Evinizin dışında aldığınız görev ve sorumluluklar nelerdir?


Cevap : Ev dışında görev ve sorumluluklarımız okulda, sokakta, toplu taşımada bir çok sorumluluğumuz vardır. Örneğin okulda okul malzemelerine ve araç gereçlere sahip çıkmak kullandığımız wcleri temiz bırakmak, sokakta yerlere çöp atmamak, karşıdan karşıya geçerken yanımızda yaşlı bir teyze varsa ona yardım etmek, toplu taşımada bizden büyük hamile ve yaşlılara yer vermek, büyüklerimize saygısızlık yapmamak gibi bir çok örnek verilebilir.


Soru : Görev ve sorumluluklarınızı yerine getirmediğinizde bu durum sizi ve çevrenizdekileri nasıl etkiler?


Cevap : Sorumluluk demek bir kişinin toplum içerisinde üzerine düşen görevleri yerine getirmeye denir. Sorumluluklarımızı yerine getirmezsek toplum içerisinde bizi sorumsu güvenilmez insan olarak görürler.


3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 129 Cevabı


Etkinlik Zamanı


Soru : Ülkemizin gelişmesi için üzerinize düşen görev ve sorumluluklarınız nelerdir? Yazınız.


Cevap : Ülkemizin kalkınması için vatandaşlarımızın üzerine düşen görevler bulunmaktadır. Bu görev ve  sorumluluklarımızı yerine getirmezsek ülkemiz kalkınamaz ve gelişemez. Vatandaşlar olarak belli başlı üzerimize düşen görevler  vergilerimizi tam olarak ödemek, vergi kaçırmamak, askeri yükümlülüklerimizi yerine getirmek, toplumda birlik ve beraberlik sağlamak, yasa dışı kanunsuz işler girişmemek hukuk kuralları içerisinde yaşamak, kamu malına zarar vermemektir.


Soru : Aşağıda verilen görev ve sorumluluklardan sizin yapmanız gerekenleri boyayınız.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 128-129 Cevapları MEB Yayınları
3. Sınıf Hayat Bilgisi 128-129. Sayfa Cevapları MEB Yayınları Ders Kitabı

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. evimden başka aldın birçok sorumluluklar vardır bu sorumluluklar okulda aldın mı bir vatandaş olarak yapmam yani tek sorumluluklar olarak bulunmaktadır vatandaş olarak görevim çevremizi kirletmemek devletimizin koyduğu kurallara uymaktadır okuldaki görevlerim ödevlerimi yapmak arkadaşlarıma öğretmenlerimiz saygılı olmaktır bu sorumluluklarımı yerine getirdiğine inanıyorum okuluna iyi bir öğrenci evimde iyi bir çocuk ve ülkemde de iyi bir vatandaş olmaya çalışıyorum bunu da başardı mı düşünüyorum.

  2. 3. Sınıf Hayat Bilgisi 128-129. Sayfa Cevapları Meb Yayınları Ders Kitabınız bir mükemmel sizlerle beraber ders notlarım yükseliyor ayrıca video anlatımlarını çok sevdim.

  3. Biz çocuklar olarak sorumluluklarımız vardır.bu sorumluluklarımızı başında kişisel bakımımızda dikkat etmek evde annemize babamıza yardımcı olmak ve okulumuzdaki sorumluluklarımızı bilmektir. Örneğin okuldayken okul kurallarına uymalı yım. Sınıfta ve koridorlarda sesi yapmamalı okul araç ve gereçlerine zarar vermemeliyim öğretmenime dinlemeli derslerime düzenli bir şekilde yapmalıyım.Eve geldiğim zaman ise gitse bakımı ihmal etmemeli anneme ev işlerinde yardımcı olmalıyım. Bu işleri yapabilmek için çalışmalı ve bir düzen içinde olmalıyım.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.