3. Sınıf Hayat Bilgisi

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 134-135 Cevapları MEB Yayınları

3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Birlikte Güçlüyüz Etkinlik Cevapları Sayfa 134, 135


Birlikte Güçlüyüz Etkinlik Soruları ve Cevapları


3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 134 Cevabı


Soru : Çevrenizdekilerle bir araya gelerek yaptığınız etkinliklere örnekler veriniz.


Cevap : Geçen hafta çarşıda bir kafede arkadaşımız yiğitin doğum günü etkinliğine katıldım. Kafe balonlarla süslenmiş kocaman bir pasta yapılmıştı. Ona çok beğeneceği hediyeler aldık ve bizde en güzel kıyafetlerimizi giyerek oraya gittik. Müzik çaldı dans ettik oyunlar oynadık palyaço da gelmişti bize sihirbazlık yaptı yüz boyama etkinliği yaptık hepimiz çok mutlu çok güzel zaman geçirdik.


Soru : Millî birlik ve beraberliğin önemini sınıfta arkadaşlarınızla birlikte yaptığınız çalışmalardan yola çıkarak örneklerle açıklayınız.


Cevap : Milli birlik ve beraberliğimizi son günlerde en fazla ihtiyacımız olduğu dönemlerden geçmekteyiz, insanlarımızın bir araya gelerek milletimizin ve devletimizin ortak çıkarlarını kollayarak millet olarak tek bir çıkar noktasında birleşmesiyle hareket etmesidir.


3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 135 Cevabı


Etkinlik Zamanı


Soru : Millî maçları izlerken hangi duyguları yaşıyorsunuz? Aşağıdaki görseli inceleyerek duygu ve düşüncelerinizi yazınız.


Cevap : Son yıllarda milli takımımızın aldığı Üstün başarılarla daha iyi yerlere gelebilmesi için canı yürekten en iyi şekilde destekliyoruz milli takımı izlerken birlik ve beraberliğimizi ve Türk olduğumuzdan gurur duyuyoruz bayrağımızı milletimizi en iyi şekilde temsil ettikleri için onları çok seviyoruz.


İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bizim yakınımızda çok güzel ve çok büyük bir orman var ailemle birlikte bu ormanda pikniğe gitmiştik yakın akrabalarımıza bizimle gelmişti o piknikte çok eğlenmiştik ama çevreye atılan atıklar biz bayağı üzmüştü bundan sonraki gelişimizde burada sadece piknik yapmaya değil temizlik yapmaya da gelmiştik elimizde çöp poşetlerimiz ile yerdeki çöpleri topladık ve ormanı temiz tutunuz pankartı tabelaları astık.

  2. Bu yaz ailece dedemlerin köyüne gittik. Orada birlikte yapılan işlere şahit olduk. Bir iş yapıldığı zaman sırasıyla komşulara girdiler hep beraber işler çabucak bitirirdi. Örneğin bir ekmek yapıldığı zaman komşular bir araya toplanarak kışlık ekmeği çabucak bitir lerdi. Ertesi gün ise öteki komşuya ekmek yapılırdı. Böylece imece usulüyle yardımlaşmanın faydalarını anlı’ya bildik. Yardımlaşma ve dayanışma sayesinde yapacağımız işleri çabucak yapabiliyoruz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.