3. Sınıf Hayat Bilgisi

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 150 Cevapları MEB Yayınları

3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Hatırlama Zamanı Etkinlik Cevapları Sayfa 150


Hatırlama Zamanı Etkinlik Soruları ve Cevapları


3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 150 Cevabı


Hatırlama Zamanı


Soru : Aşağıdaki bulutlarda ünitede geçen kavramlar verilmiştir. Bu kavramlardan seçtiklerinizle aşağıya bir yazı yazınız.


Vatanseverlik Görev Vali Millî Birlik ve Beraberlik İnsan Sevgisi Cumhuriyet Sorumluluk Çalışkanlık Toplu Taşıma Araçları


Cevap : Milli birlik ve beraberlik olgusu Türk milletinin ayakta durmasını sağlayan en büyük olgulardan bir tanesidir.

İnsan sevgisini ön planda tutan Sorumluluk sahibi olan ve milletin güçlü olmasını devletin sürekli olarak ayakta kalmasını görev bilen Türk vatandaşlarının sürekli olarak ülkelerine yarar sağlamaları en büyük görevler arasında yer almaktadır.

Vatanın sürekli olarak güçlü olmasını sağlayan milli birlik ve beraberlik içerisinde olan Türk milleti görev ve sorumluluğunu bilerek Türkiye Cumhuriyeti’ni Çağdaş medeniyetler düzeyine çıkarana kadar çalışmaktadır.


İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Vatanımda milli ve beraberlik olması için vatanın çok sevmeloyim.bunda benim görev ve sorumluluklarımız vardır bu görev ve sorumlulukları erkek zaman askerliğime gitmek ve vatanım için en iyi şekilde çalışmaktadır atalarımızın döktüğü kana hazırlamalı ve biz de vatanımız için canı pahasına çalışmalıyız.

  2. Bilinçli vatandaşlar olarak zamanımızı kullanmalıyız. Planlı çalışarak zamanımızı kullanılan bireyler verim alabilirler.örneğin biz çocuklar olarak kolumuza gittiğimiz zaman derslerimiz zamanımızda yapmalı öğretmenlerimizi dinlemeler ders programında dikkatli davranmalı ve kişisel bakımımızı ak saklamalıyız. Planlı ve düzgün çalışırsak zamanımızı düzgün kullanmış oluruz. Başarısının en büyük temellerinden biri zamanını nasıl kullanabileceğini bilmektir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.