3. Sınıf Hayat Bilgisi

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 28-29. Cevapları MEB Yayınları

3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Hep Birlikte El Ele Etkinlik Cevapları Sayfa 28, 29


Hep Birlikte El Ele Etkinlik Soruları ve Cevapları


3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 28 Cevabı


Soru : Okulda arkadaşlarınız ile yardımlaşarak birlikte yaptığınız işlere örnekler veriniz.


Cevap : Sınıf arkadaşlarımızla beraber hayat bilgisi dersinden proje ödevimiz vardı. Öğretmenimiz 5 kişilik gruplar oluşturdu ve bizde aramızda iş bölümü yaptık bir arkadaşım internetten araştırması, diğeri kütüphaneye gitti araştırmak için hepimiz yardımlaşarak çok güzel bir grup çalışması yaptık.


Soru : Dayanışma ve yardımlaşmanın toplum hayatındaki önemini örnekler vererek açıklayınız.


Cevap : Dinimiz gereği ayrıca biz millet olaraktan yardımlaşmaya ve dayanışmaya hoşgörülü olan bir milletiz yardımlaşma ve dayanışmaya en güzel örnekler ramazan ayı içerisinde gerçekleşir. Ramazan ayı içerisinde bir çok şirket çalışanına veya gücü yeten şahıslar ellerinden geldiği kadar yoksul insanlara yardımlaşmak için ramazan paketi hazırlayarak insanlara en azından senede bir ayda olsa güzel yemekler yedirebilmek için erzak yardımında bulunmaktadırlar. Buda milletimizin ne kadar alçak gönüllü olduğunu gösterir. Ve yardımlaşmayı sevdiğini gösterir.


3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 29 Cevabı


Etkinlik Zamanı


29 Etkinlik Zamanı Aşağıdaki görselde oyuncağa ihtiyacı olan çocuklar için düzenlenen “Oyuncak Toplama Kampanyası” yer almaktadır. Siz de arkadaşlarınız ile böyle bir kampanya planlayınız. Yapacaklarınızı aşağıya yazınız. Planınızı öğretmeninizden yardım alarak uygulayınız.


Cevap : Yukarıya benzer bir etkinlik yapmak isteseydim Eğer yardıma muhtaç olan öğrenci kardeşlerime kırtasiye yardımı yapmak amacıyla öğretmenlerim ile Müdürüm devrimi Ailemde ve çevremde var olan tanıdıklarınla beraber bir araya gelerek bu kampanya için maddi olarak para veya Kırtasiye eşyaları alarak bunları güzel koliler içerisinde paketlemek sonucunda muhtaç olan öğrenci kardeşlerime en iyi Okul araç ve gereçlerini göndererek onların iyi bir şekilde ders yapmalarını sağlayacak bir kampanya yapmak isterdim.


İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Abla ekmek almaya giderken nasılsın bir şey yok ki benim için çok teşekkür ederim canım benim ya

  2. Öğretmenler günü’nde öğretmenimize bir sürpriz yapmak istedik.alacağımız pasta vericiye tek başımıza paramız yetmezdi. Arkadaşlarımla beraber parayı toplamaya karar verdik. El ele vererek paramızı biriktirdik. Öğretmenimize istediğimiz pasta ve hediyeyi alabildik.tek başımıza alamayacağımız hediyeyi hep beraber alabileceğimizi gördük.Birbirimize yardım etmenin ve birlikte hareket etmenin önemini kavrayabildik. Ben ele verince insanlar birçok zorlukların altından çıkabilir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.