3. Sınıf Hayat Bilgisi

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 50-51. Cevapları MEB Yayınları

3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Komşu Olalım Etkinlik Cevapları Sayfa 50, 51


Komşu Olalım Etkinlik Soruları ve Cevapları


3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 50 Cevabı


Soru : Evinize yakın yerlerde oturan arkadaşlarınız ile nasıl vakit geçiriyorsunuz?


Cevap : Aynı mahallede oturduğum arkadaşlarımla okul çıkışı sözleşirim ve eve gelip yemeğimi yeyip ders çalıştıktan sonra onlarla toplanıp mahallemizin parkında yada basketbol sahasında oyun oynar güzel vakitler geçiririz. Havalar soğuk olduğunda bize gelirler evde odamda bilgisayar oyunları oynarız. Ailelerimizi de tanıştırdık onlarda birbirleriyle görüşmeye başladılar.


Soru : Komşularınızla ilişkilerinizi geliştirmek için neler yapabilirsiniz?


Cevap : Komşularımız bizim için akrabalarımızdan daha yakındır. Bir ihtiyacımız olduğunda ilk olarak sesimizi onlar duyarlar, acil bir eşya lazım olduğunda onlardan ödünç alırız. Komşularımızla vaktimiz oldukça bir kahve içmeli toplanıp oturmalıyız. Komşuluk bağları günümüzde azalmış olsa da en önemli bağlardan biridir. Eğer komşumuz yaşlı ise ekmek almaya markete giderken ona da bir isteği var mı diye sormalıyız. Bir yemek yattığımızda komşularımıza da birer tabak ikram etmeliyiz.


3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 51 Cevabı


Etkinlik Zamanı


Soru : Aşağıdaki görselleri inceleyiniz. Görsellerden hareketle komşularınız ile ilişkilerinizde dikkat etmeniz gerekenleri ilgili alanlara yazınız.


Cevap : Akşamları yüksek sesle müzik dilememeliyiz. Pencerenden halı sirkelersek alt komşumuza kirler gider. Çöplerimizi kapı önüne değil çöp kutusuna atmamız gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Komşularımızda ilişkilerimiz çok iyi olmalıdır. Komşularımız bizim en yakınlarımızdir. Atalarımızın söylediği gibi ev alma komşu al mı atasözünden yola çıkarak komşularımızın kıymetini bilmeliyiz.başımıza bir sıkıntı geldiği zaman ulaşabileceğimiz en yakın komşularımız dır.Komşularımızla ilişkilerimizde geliştirebilmek için komşularımızla sohbetimiz iyi olmalıdır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.