3. Sınıf Hayat Bilgisi

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 78-79. Cevapları MEB Yayınları

3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Kişisel Bakımımızı Yaparken Etkinlik Cevapları Sayfa 78, 79


Kişisel Bakımımızı Yaparken Etkinlik Soruları ve Cevapları


3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 78 Cevabı


Soru : Aşağıdaki görselleri inceleyiniz. Görsellerde anlatılmak istenenleri arkadaşlarınız ve öğretmeniniz ile paylaşınız.


Cevap : Aşağıda yer alan görsellerde kaynaklarımızın sürekli olarak her alanda tasarruflu bir şekilde kullanmamız gerektiği hakkında bizlere bilgiler verilmektedir.


Soru : Kişisel bakımınızı yaparken kaynakları tasarruflu kullanmak ile ilgili bir slogan yazınız.


Cevap : Kişisel bakımınızı yaparken kaynakları tasarruflu kullanmak ile ilgili sloganlar siz değerli öğrenciler için aşağıda örnekler şeklinde verilecektir.

  • Kişisel bakım tasarrufu gözbebeğidir.
  • Geleceğe önem ver kaynakları tasarruflu kullan.
  • Banyo yaparken su harcama ihtiyacın olanı harca.
  • Diş fırçalarken alırım yanıma bardak suyu kullanırım

3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 79 Cevabı


Etkinlik Zamanı


Soru : Kişisel bakımınızı yaparken hangi kaynakları kullanıyorsunuz? Bu kaynakların israf edilmesi sonucunda hangi sorunları yaşayabilirsiniz? Yazınız.


Cevap : Kişisel bakımımı yaparak bazı elektrikli aletler kullanıyorum, fön makinesi, saç şekillendiriciler, ütü gibi bu aletlerin fişlerini kullanacağım zaman takıp çalıştırıp işimiz bitince kapatarak fişini çekmeliyiz aksi halde bu ürünler elektrikle çalıştığı için hızlı bozulur ve elektrik faturası yüksek gelir. Bu şekilde hem elektriği israf etmiş hemde aile bütçemize zarar vermiş oluruz.


Soru : Kişisel bakımınızı yaparken nelere dikkat ediyorsunuz? Aşağıya yazınız.


Cevap : Kişisel bakımımızı yaparken öncelikle kullandığımız kaynakları israf etmemeye dikkat etmeliyiz. Dişimizi fırçalı yorsak o arada suyu kapatmalıyız azığımızı çalkalayacağımız zaman suyu açmalıyız. Ter kokusu gibi kokulara dikkat etmeliyiz. Derdorant parfüm gibi ürünler kullanmalıyız. Tırnaklarımızı haftada bir kez kesmeliyiz.


İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Kişisel bakım yaparken düzenli olarak yapmaya dikkat ediyorum kişisel bakımları mı özenli bir şekilde yapıyorumkişisel bakımlarımız yaparken tasarruflu olma ya çok dikkat ederim suyu fazla kullanmamaya elektriği gibi.

  2. Biz çocuklar olarak ister bokumuz önem gösteremedi bunu biradet haline getirmeliyiz. Dişlerimizi günde en az 2 kere fırçalamalıyız. Dişlerimizi fırçalamalıyız takdirde dişlerimiz çürüğü yiyebilir ve zarar görebilir. Çocuklar olarak çok küçük yaşlardan diş fırçalamayı alışkanlık haline getirmeliyiz alışkanlık haline getirmeliyiz. Haftada en az iki kere banyo yapmalı ve tırnaklarımızı kesmeliyiz. Tırnaklar birçok hastalıklara sebep olabilir. Üstat bakımımızı aksatma malı ve temizliğimize dikkat etmeliyiz. Bilinçli bireyler olarak bunları alışkanlık haline getirmeliyiz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.