3. Sınıf Hayat Bilgisi

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 84-85. Cevapları MEB Yayınları

3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Sağlıklı Besleniyorum Etkinlik Cevapları Sayfa 84, 85


Sağlıklı Besleniyorum Etkinlik Soruları ve Cevapları


3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 84 Cevabı


Soru : Hangi yiyecekleri seviyorsunuz?


Cevap : Benim sevdiğim emeklerin içerisinde en çok deniz mahsulleri olan balıklar gelmektedir balıklara yemeyi seviyorum çünkü Balıkta Omega 3 bulunmaktadır Ayrıca Sevdiğim yemeklerden bir tanesi de pirinç pilavı ve tavuk kızartması Bu yemekler damak zevkine uygun olan yemekler olduğu için yemeği seviyorum ayrıca annemin yaptı mercimekli çorbayı da kış günleri içmeyi severim Onun dışında sevdiğim yemekler patates kızartması makarna ve pizzadır.


Soru : Yeterli ve dengeli beslenmenin sağlığınız açısından önemi nedir? Örnek vererek açıklayınız.


Cevap : Beslenirken yediğimiz ürünlerin zamanında ve de aşırıya kaçmadan yememize yeterli beslenme diyoruz dengeli beslenme yiyeceğimiz yemeklerin içerisindeki protein karbonhidrat veya değerlerinin yeterince alınmış olması gerekmektedir Onun için yediğimiz ürünlerin hayvansal veya bitkisel olarak yeterince alınması ve dengeyi korumamız gerekmektedir denge Dengeli beslenen birisi hastalanmaz hastalansa da bağışıklığı iyi olduğu için hastalığı kolay atlatır uzun ömürlü olur Sosyal aktiviteleri daha fazladır.


3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 85 Cevabı


Etkinlik Zamanı


Soru : Aşağıda verilen boşluğa yeterli ve dengeli beslenme ile ilgili bir afiş çalışması yapınız.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 84-85. Cevapları MEB Yayınları
3. Sınıf Hayat Bilgisi 84-85. Sayfa Cevapları MEB Yayınları Ders Kitabı

Soru : Siz, yeterli ve dengeli beslendiğinizi düşünüyor musunuz? Aşağıda verilen boşluğa nedenleri ile birlikte yazınız.


Cevap : Yeterli ve dengeli besleniyorum. Annem bana organik ve doğal ürünler alır. Abur cubur meyve suyu kola gibi zararlı ürünler tüketmem.sebze yemeklerini yerim, kahvaltıda her gün mutlaka süt içerim ve yumurta yerim.


İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Ben en çok karnabahar ıspanak makarna köfte pizza hamburger sucuklu yumurta gibi yemekleri seviyorum özellikle de tosta çok seviyorum

  2. Ben en çok pilav börek makarna mangal köfte hamburger pizza gibi yemekleri seviyorum özellikle de tostu çok seviyorum.

  3. Dengeli ve sağlıklı olabilmek için günde en az 3 öğün yemek yiyorum. Sabah kalktığım zaman kahvaltımı eksik etmiyorum. Bütün vitaminlerden aldığından Emin oluyorum. Dengeli ve sağlıklı olmak için vitamin değeri yüksek olan ürünler tüketiyorum. Meyve ve sebzelerin  yanında süt ürünlerinde kullanmayı ihmal etmiyorum. Dengeli beslenmek uzun yaşamanın Temel unsurudur.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.