3. Sınıf Hayat Bilgisi

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 94-95 Cevapları MEB Yayınları

3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Trafik İşaret ve Levhalarını Tanıyalım Etkinlik Cevapları Sayfa 94, 95


Trafik İşaret ve Levhalarını Tanıyalım Etkinlik Soruları ve Cevapları


3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 94 Cevabı


Soru : Okula giderken yol boyunca hangi trafik işaret ve levhalarını görüyorsunuz?


Cevap: Okul evimize uzak olduğu için yol boyunca birçok trafik işaretleri ve trafik levhaları görüyorum. Okul yolu olduğu için bir üst geçidimiz var üst geçit levhası görüyorum, okul geçidi levhası var, trafik ışıkları ve okulumuz çarşı içerisinde kalabalık bir mevkide olduğu için park yasak levhaları vardır.


Soru : Yaşadığınız yerde sıkça karşılaştığınız trafik işaret ve levhalarından beş tane seçiniz. Bu işaret ve levhaların anlamlarını gösteren bir afiş hazırlayarak arkadaşlarınız ile paylaşınız.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 94-95 Cevapları MEB Yayınları
3. Sınıf Hayat Bilgisi 94-95. Sayfa Cevapları MEB Yayınları Ders Kitabı

3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 95 Cevabı


Etkinlik Zamanı


Soru : Aşağıdaki trafik işaret ve işaret levhalarının görselleri ile anlamlarını eşleştiriniz.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 94-95 Cevapları MEB Yayınları
3. Sınıf Hayat Bilgisi 94-95. Sayfa Cevapları MEB Yayınları Ders Kitabı

Soru : Yaşamınızda trafik işaretleri ve işaret levhalarının olmaması durumunda yaşayabileceğiniz sıkıntıları aşağıya yazınız.


Cevap : Yaşamınızda trafik işaretleri ve işaret levhalarının olmaması durumunda yaşayabileceğiniz sıkıntıları aşağıya yazınız.

Trafik kurallarında trafik işaretleri ve işaret levhaları çok önemlidir trafik işaretleri yolun akışını araçların uyması gerektiği kuralları yayaların yolu nasıl kullanacakları kuralları göstermektedir işaretli levhalar yol üzerinde seyir halindeki araçlara bölgede olan durumlar hakkında şoförlere bilgi vermektedir Örneğin levhada kazı çalışması işareti varsa bu yol üzerinde kazı çalışması olduğunu gösterir ve hızın düşürülmesi gerektiğini anlamını verir ya da yaya işareti ve okul işaret varsa yol üzerinde okul olduğunu ve de öğrencilerin yaya geçidinde olabilecek bilecekleri bu bölgede dikkatli olmaları gerektiği Anlamı taşımaktadır.


İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Yaşamımızda trafik işaretleri ve işaret levhası bulunmaması durumunda bu çok büyük zorluklar yaşarız trafik işaretleri ve işaret levhaları bizim nasıl yönlendireceğim arabaların bize çarpmaması için büyük anlamları almamızı sağlar.

  2. Trafik işaret ve levhaları günlük hayatımızda ne kadar önemli olduğunu görebiliyoruz. Trafik ışık levhaları olmasaydı birçok ölümler ve kazalar olabilirdi.ördeğin biz çocuklar olarak okula gittiğimiz zaman kaldırımları kullanmalıyız. Karşıya geçerken okul geçidinden veya yaya geçidini kullanarak geçmeliyiz.Trafik ışık ve levhaları yaralar için ve taşıt kullanan bütün insanlar için hayati önem taşır. Örneğin yayaların ve taşıtların ne zaman geçebileceğini trafik ışıkları sayesinde biliyoruz.

  3. 3. Sınıf Hayat Bilgisi dersime yardımcı olduğunuz için sizlere teşekkür ederim canlarımsınız.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.