3. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Sayfa 14-15 Cevapları Pasifik Yayınları


Hayat Bilgisi Öğretmeni

3. Sınıf Hayat Bilgisi Pasifik Yayınları Davranışlarımın Sonuçları Metni Cevapları Sayfa 14, 15


Davranışlarımın Sonuçları Metni Cevapları


3. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Pasifik Yayınları Sayfa 14 Cevapları

1. Arkadaşlarınıza nasıl davranırsınız?


Cevap :
Arkadaşlarıma genel olarak güler yüzlü saygılı doğru sözlü ve adaletli bir şekilde davranmam gerekir.
Çünkü arkadaşlarımla beraber güler yüzlü ve doğru sözlü olduğum zaman ve kelimelerimi sihirli sözlerden seçerek en iyi şekilde ilişkilerimi geliştirebilirim.


2. Arkadaşlarınıza güzel davranışlar gösterdiğinizde onlarla ilişkileriniz nasıl olmaktadır?


Cevap :
Arkadaşlarımızla güzel davranışlar gösterdiğimizde onlarla ilişkilerimiz sürekli olarak güçlenerek sıkı Bağlar içerisinde gelişimini sağlayacaktır.
Çünkü arkadaşlarımızla beraber güzel davranışların devam etmesi onunla mutlu bir şekilde zaman geçirmemiz huzurlu olmaması ve güvenli olacağımızdan dolayı birbirimize sürekli olarak sırtımızı yaslar ve bütün zorluklara karşı mücadele ederiz.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Pasifik Yayınları Sayfa 15 Cevapları

ETKİNLİK


Soru : Aşağıdaki yüz ifadelerini inceleyiniz. Hangi yüz ifadeleri olumlu davranışlar gösteren bireylere aittir? İşaretleyiniz.


Cevap :

“3. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Sayfa 14-15 Cevapları Pasifik Yayınları”


a) Arkadaşlarınıza olumlu davranışlar gösterdiğinizde kendinizi nasıl hissettiğinizi yazınız.


Cevap :
Arkadaşlarıma olumlu davranışlar gösterdiğim de kendimi mutlu huzurlu ve güvenilir hissederim.
Çünkü arkadaşımıza olumlu davranışlar gösterdiğimizde aramızda var olan güven duygusu artacağından dolayı gelebilecek bütün sorunları beraber çözer bütün sıkıntıları hep beraber omuz omuza vererek çözeceğim den dolayı mutlu huzurlu ve güvenilir olacağımı söyleyebilirim.


b) Arkadaşlarınıza olumsuz davranışlar gösterdiğinizde kendinizi nasıl hissettiğinizi yazınız.


Cevap :
Arkadaşımıza olumsuz davranışlar gösterdiğinizde kendimi huzursuz mutsuz ve sıkıntı içerisinde bulacağımı söyleyebilirim.
Çünkü her zaman aynı ortamda bulunduğumuz bir arkadaşımın kalbini kırmış onu mutsuz etmiş ve kendimi de mutsuz edeceğim den dolayı olumsuz davranışların ne kadar kötü olduğunu anlar ve beraber mutlu olmak için ondan özür dilerim.


Davranışlarımız, bizi ve arkadaşlarımızı nasıl etkilemektedir? Neden?


Cevap :
Davranışlarımız bizi ve arkadaşlarımızı olumlu ve olumsuz etkilediğini söyleyebiliriz.
Arkadaşlarımıza olumlu davranışlar içerisinde olduğumuz zaman huzurlu güvenilir ve mutlu olacağımızdan dolayı bu davranışlarımıza dikkat ederek doğru sözlü adaletli güler yüzlü olmalıyız.
Ayrıca davranışlarımızda olumsuz var olan davranışlar sonucunda arkadaşımızı ve kendimizi mutsuz edecek ve üzecek duruma gelebiliriz. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

3. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Sayfa 14-15 Cevapları Pasifik Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Arkadaş larima karşı her zaman hoşgörülü saygılı ahlaklı ve adil bir şekilde yalan söylemeyen Güven duygusuna arkadaşımıza benimseten davranışlarda bulunuruz. Bir arkadaşta azından bile davranışlardan biri güvenilir olmasıdır. Güvendiğimiz arkadaşımız sayesinde sırlarımızı paylaşabilir ondan çok rahat bir şekilde yardım istiyebilir Ayrıca emanet edeceğimiz eşyaları ona emanet edebiliriz. Ayrıca arkadaşımızın bizi kıracak söz ve davranışlardan uzak kalması bizim ve onun aramızdaki ilişkileri düzeltebilir. Arkadaşlarımıza diyalog kurarken bazen anlaşamadığımız konular varsa konuların orada kolunu bularak birbirimize karşı saygılı bir şekilde sorunlarımızı çözmeliyiz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!