3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı

3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları

3.Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları 2022-2023 eğitim-öğretim yılı makalesi içerisinde ilkokul birinci ve ikinci sınıfı tamamlayıp üçüncü aşamaya geçen ilkokul öğrencilerinin dersleri için özel olarak hazırlanmış önemli kitaplardan 3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı, sekiz üniteden, kırka yakın metinden oluşmaktadır. Öğrenciler için bu sekiz ünite, kırk metinle alakalı tüm etkinlikler, dil çalışmaları ve egzersizler titizlikle çözümlenerek öğrencilere sunulmuştur.

3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları

3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları
Kitabınız farklı ise yukarıdaki resme tıklayın.

3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisindeki içeriklerin tamamı üçüncü sınıf öğrencilerinin düzeyine göre hazırlanmış cevaplardır. Üçüncü sınıf öğrencileri ve velileri diledikleri sayfa numarasıyla veya metin ismiyle aratarak diledikleri 3. Sınıf Türkçe Kitabı cevaplarına ulaşabilirler.

Göster

3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları

3. Sınıf Türkçe MEB Yayınları Ders Kitabı konusunda sayfa cevaplarına ulaşmak amacıyla yapmanız gereken tek şey aşağıda yer alan kaldığınız sayfayı bularak üstüne tıklayarak ders kitabı cevaplarına ulaşabilirsiniz.

1. Tema Birey ve Toplum Soruları ve Cevapları2. Tema Milli Mücadele ve Atatürk Soruları ve Cevapları3. Tema Erdemler Soruları ve Cevapları4. Tema Milli Kültürümüz Soruları ve Cevapları5. Tema Sağlık ve Spor Soruları ve Cevapları6. Tema Bilim ve Teknoloji Soruları ve Cevapları7. Tema Çocuk Dünyası Soruları ve Cevapları8. Tema Sağlık ve Spor Soruları ve Cevaplarıİlgili Makaleler

10 Yorum

 1. Yaren dedi ki:

  3. Sınıf Türkçe Meb Yayınları Ders Kitabı Cevaplarınız bir harika siz değerli öğretmenlerim sayesinde ödevlerimi kolay bir şekilde yapabiliyorum. Allah c.c. sizlerden razı olsun.

 2. Pelin dedi ki:

  Türkçe ders kitabı cevaplarına buradan bakarak oyunlara daha çok zaman ayırabiliyorum.

 3. Aşık dedi ki:

  Türkçe dersi cevaplarınızı beğendim sizler sayesinde yanlış olanları değiştirdim hepsi şimdi doğru.

 4. Aslı dedi ki:

  Türkçe dersi cevapları için teşekkür ederim sizin sayenizde . Türkçe dersi cevapları için size çok minnettarım emeği geçen herkesten Allah razı olsun .

 5. Hamdiye dedi ki:

  3.Sınıf Türkçe ders kitabındaki değerlendirme sorularını yaparak ünitemizi  bitirmiş oluyoruz.verdiğiniz cevaplarla derslerimi çok güzel ve başarılı bir şekilde bitire biliyorum.Ödevlerime takıldığım yerleri sitenizdeki cevaplara bakarak cevaplıyorum. Arkadaşlarımla beraber ödev yaparken bu sitenin cevaplarına bakarak ödevlerimizi yapıyoruz. Derslerime yardımcı olduğunuz için ve derslerimi kısa bir şekilde bit belirlemeye yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum.

 6. Anonim dedi ki:

  Eğer ben savaşlar içerisinde yokluklar içerisinde anne ve babasını kaybederek olduğu ortamlardan sevdiklerinden ayrılmak zorunda kalan okulunu evini oynadığı sokakları terk eden çocukların yerinde olsaydım elbette ki onların yaşamış olduğu bu üzücü ve sarsıcı olaylar karşısında ne kadar incelediklerini ve ne kadar zor süreçten geçtiklerini hissedebilirdim. Çevremizde ve ülkemizde birçok ülkeden göç etmiş insanları görmekteyiz bu insanlar savaşlardan zorluklardan ve çeşitli sebeplerden dolayı ilkelerini ve yaşadıkları ortamları terk etmek zorunda kalmışlar bazıları sevdiklerinle anne babalarını kaybetmiş ve zor süreçlerden geçmişlerdir onların elbetteki durumunda olmak onları anlamak gibidir fakat onların durumunda olmadığımız için onların ne kadar üzüntü yaşadıklarını hissetmeli ve onlara her zaman destekçi olarak bulunmalıyız.

 7. İsmet dedi ki:

  Atatürk çocukları çok sever onlara merhametli yaklaşırdi. Çocuklarım eğitilmesine çok önem verirdi.bu yüzden eğitim alanında birçok yenilikler yaparak çocukların eğitimine destek olmuştur. Atatürk biz çocuklara en güzel armağanı 23 Nisan egemenlik ve çocuk bayramıdır.bu Bayramı bütün çocuklara armağan ederek her sene çocukların bu bayramda sevinmesine ve etkinlik yapılmasına sebep olmuştur.Atatürk Türk çocuklarının ve gençliğinden ülkemize nasıl faydalı olacağını düşünerek bu alanda birçok çalışmalar yapmıştır.biz çocuklar olarak Atatürk’ün bize armağan ettiği Cumhuriyeti güzel milleti ve yaptığı yenilikleri korumalı ve onun yolunda ilerlemeliyiz.derslerime yardımcı olduğunuz için ve derslerimde başarılı olduğum için sizi arkadaşlarımı öneriyorum.

 8. Anonim dedi ki:

  Mustafa Kemal Atatürk mavi gözlü sarı saçlı ve dik duruşuyla kararlı bakışlarıyla kişisel özelliklerini her zaman örnek edinebileceğimiz hayatımızda bir kılavuz haline getirmemiz gereken Ayrıca ülkemizin koruyucusu ilk yöneticisi olan bize 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı’nı armağan eden bu cennet Türk toplumunun desteği ve birliği ile düşmanlardan kurtaran unutmayacağımız gelmiş geçmiş en büyük liderlerden biri olarak sayılabilir.

 9. Anonim dedi ki:

  Geleneksel kültürel değerlerimizden biri olan dini bayramlarımız Ramazan bayramı ve kurban bayramıdır. Bayramlarda çocuklarım Yeni elbiseler giymesi şeker toplaması büyükleri ziyaret etmesi geleneksel değerlerimiz arasında yer alır. Ayrıca bayramlarda büyüklerin yanına giderek eller öpülür küsler barışır birlik beraberlik çerçevesinde insanlar sohbetler eder ve güzel zaman geçirirler. Kurban bayramında geçmiş olduğumuz kurbanları komşularımıza ve sevdiklerimize dağıtarak sevaplarımızı elde ederiz. Ramazan Bayramı’nda ise 1 ay boyunca oruç tutan sonra şeker Bayramı olarak bildiğimiz ve dini bayramlarımızdan biri olan bayramımı kutlamış oluruz.

 10. Anonim dedi ki:

  Aydınlanma insanların genel ihtiyacı olmuştur tarih boyunca ilk önce ateşin bulunması ile başlayan aydınlatma Çağdaş günümüzde teknoloji ile gelişmektedir mumlar meşaleler gaz lambaları gibi birçok ilkel aydınlatma araçlarından sonra günümüzde kullandığımız teknoloji ile ampuller fenerler ışıldaklar ve sokak lambaları daha kolay daha elverişli ve daha pratik kullanımını gözlemleyebiliriz. Aydınlatmak insanların güneş battıktan sonra genel ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli bir işlevdir aydınlatmış olduğumuz sokaklarımız birçok evimiz ve birçok bulunduğumuz mekanlar sayesinde gece bile günlük işlerimizi rahat bir şekilde ilerle de biliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.