Ders Notları

30 Ağustos Zafer Bayramı günü neler yaptığınızı, neler hissettiğinizi defterinize yazınız.

4. Sınıf Türkçe 30 Ağustos Zafer Bayramı günü neler yaptığınızı, neler hissettiğinizi defterinize yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


30 Ağustos Zafer Bayramı günü neler yaptığınızı, neler hissettiğinizi defterinize yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

30 Ağustos Zafer Bayramı günü okulumuzda ilk olarak süslemeler yapılarak ay yıldızlı bayrağımız her yere asılmak daha ve Okulumuzun duvarlarına en büyük bayrağımız çekilerek en güzel görüntü sağlamaktadır.


30 Ağustos Zafer Bayramı günü neler yaptığınızı, neler hissettiğinizi defterinize yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

30 Ağustos Zafer Bayramı günü ilk olarak okulumuzda büyük bir Türk bayrağı çekilerek ayyıldız’ın gölgesinde oluşan bir görüntü sağlanarak 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın kutlamalarının ilk aşaması atılmaktadır.

Ayrıca 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda sınıfımızda sınıf arkadaşlarımız öğretmenimizin yardımıyla birçok süslemeler yapılarak ve okulumuzda çeşitli şiir kompozisyon ve resim yarışmaları düzenlenerek 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın şenlikler içerisinde mutluluk içerisinde kutlanması ve kahramanlarımız ve Mustafa Kemal Atatürk’ün yad edilmesi sağlanmaktadır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda her sene Kurtuluş savaşı’mızın ve bildiğim mücadelenin en büyük zaferlerinden biri olan gösterisine ve özverisi bugün de yaşarız. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda okullarımızın sokaklarımızı bayraklarla Atatürk’ün resimleri ile ve süslerle süsleriz 30 Ağustos bizim milli bayramımızdır diğer milli bayramlarımız gibi bu milli bayramlarda da atamızın bize armağan ettiği İstiklal marşı’mızı ve bayrağımızı göster de dalgalandırır ız Ayrıca üzerine bastığımız bu cennet vatanın bizim için ne kadar kıymetli olduğunu bir daha hatırlarız 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda her zaman vatan sevgisi ile coşarız.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.