4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 11. Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık Ders Kitabı | Forum Sayfa Cevapları

4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 11. Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık Ders Kitabı


Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Peygamber Metni Soruları ve Cevapları Sayfa 11


Peygamber Metni Soruları ve Cevapları


4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Tutku Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 11 Cevabı

Soru : Sınıfınızda ya da çevrenizde peygamberlerin ismini taşıyan tanıdıklarınız, akrabalarınız var mı? Varsa bunların isimlerini sınıfınızda arkadaşlarınızla paylaşınız.


Cevap : Sınıfınızda ya da çevrenizde peygamberlerin ismini taşıyan tanıdıklarınız, akrabalarınız var mı? sorusunun kısa cevabı için TIKLAYINIZ.

Sınıfımızda ve çevremizde peygamberlerin isimlerini kullanılan birçok arkadaşımızın olduğunu kolaylıkla duyuyoruz.

Sınıfımda çevremizde insanların çocuklarına peygamber isimlerini vermelerinin temel nedeni bizleri doğru yola iletmek amacıyla Yüce Allah Celle Celalühü tarafından bizlere gönderilen peygamberlere duyulan sevgi ve saygıdan dolayı olduğunu kabul etmekteyiz .

Sınıfımızda ve çevremizde peygamber isimleri kullanan arkadaşlarımıza Örnek vermek gerekirse Adem Yusuf Ahmet Mustafa Muhammed İsa Musa Yakup Zekeriya Davut gibi isimler kullanılarak peygamberlere olan sevgi ve saygı gösterilmeye çalışılmıştır.


Videolu Sesli Anlatım için 4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 11. Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık Ders Kitabı konusunu izleyebilirsiniz. 


4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 11. Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...


Aşkın
Çevremde okul arkadaşlarım arasında akrabalarımı arasında peygamberlerimizin ismini taşıyan birçok arkadaşım olduğunu söyleyebilirim. Çevremizde var olan arkadaşlarıma ve akrabalarım da var olan kuzenlerim de Örnek vermek gerekirse Muhammed İsa Musa Adem dini peygamber isimleri insanlar tarafından kullanılmaktadır. Ayrıca Peygamber Efendimizin Muhammed Mustafa Ahmet Mehmet gibi isimler de kullanılmaktadır.
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni
4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 11. Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık Ders Kitabı konusunun video anlatımı siz değerli ziyaretçilerimiz için eklenmiştir.
Hamdiye
Bütün peygamberlerimizi çok ama çok severiz.Allah tarafından insanlar için gönderilmiştir. Bize namaz kılmayı,Kuran okumanın iyi birşey olduğunu ve bize sevap kazandıracağını söylemek için çoğunlukla gönderilmiştir.Peygamberlerimiz çok geçen zamanlarda gelmiştir. Ama ben peygamberlerin zamanında olsaydım onları çok severdim be onlara inanırım.Benim çevremde peyhamberlerimizin isimlerini taşıyan birsürü insan vardır. Benim çevremde son peygamberimiz olan Hz.Muhammed in ismi olan tanıdığım vardır.Bence de o ismi taşıdığı için çok şanslı.Bütün müslümanlar peygamberlerini,Allah'ını,Kurbanını,namazını çok ama çok sever gerekenleri yani Allahın emirlerini yerine getirir.
Zeynep
Sınıfımda çevremde okulda birçok yerde peygamberlerin isminin taşıyan kişiler vardır. Bunun sebebi peygamberlere duyulan saygı ve sevgidir onları her dakika Allah'a hatırlamamız gibi için peygamberlerin isimleri konulmuştur.peygamberlerin isimleri birçok güzel anlam içermektedir. Bu yüzden çevremizde yeni doğan çocuklara peygamber isimleri verilmektedir.bu peygamberlerin isimleri örnek vermek gerekirse Yakup Mustafa Muhammed Yusuf Ahmet Adem gibi isimlerdir.
Çiğdem
Aileler genel olarak Peygamber Efendimiz s.a.v'i anmak amacıyla Ahmet, Mustafa, Muhammed ve Mehmed isimlerini çocuklara vermektedir.
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 22 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Content is protected !!