4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 15-16-17 Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık Ders Kitabı | Forum Sayfa Cevapları

4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 15-16-17. Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık Ders Kitabı


Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Selamlaşma Metni Soruları ve Cevapları Sayfa 15-16-17


1. Ünite Selamlaşma Metni Soruları ve Cevapları


4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Tutku Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 15 Cevabı

Soru : Siz, çevrenizdeki insanlarla selamlaşmak için hangi ifadeleri kullanıyorsunuz?


Cevap : Siz, çevrenizdeki insanlarla selamlaşmak için hangi ifadeleri kullanıyorsunuz? sorusunun kısa cevabı için TIKLAYINIZ.

İnsanlar arasında Selamlaşmak ilişkilerin düzenlenmesi amacıyla çok büyük bir önem taşıdığını ifade etmek gerekmektedir.

Ben, çevrenizdeki insanlarla selamlaşmak için  genel olarak Selamünaleyküm Merhaba selam günaydın tünaydın İyi akşamlar gibi selamlaşma ifadeleri kullanılmaktadır.

Selamlaşma ifadeleri insanların bir ortama girdiği zaman kendine belirtmesi ve kendini ifade etmesi amacıyla kişisel ilişkilerde çok büyük bir önem taşımaktadır.


4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Tutku Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 18 Cevabı

Soru : Eve vardığımızda aile bireylerimizle, okula geldiğimizde arkadaşlarımızla, yolda karşılaştığımız komşumuzla nasıl selamlaşabiliriz? Sınıfınızda bu gibi durumlarda nasıl selamlaşabileceğinizi gösteren doğaçlama drama yapınız.


Cevap :

Eve vardığımda zaman okula giderken ve et dışarıda karşılaştım Komşularımla genel olarak nasılsın iyi misin Günaydın tünaydın Selamünaleyküm Merhaba nasılsın gibi ifadeler kullanılarak selamlaşma ifadeleri kullanılmaktadır.

Ben : Merhaba Emel Teyze

Emel Teyze :Merhaba Müğe

Ben : Nasılsın Emel Teyze

Emel Teyze : İyiyim canım. Sen Nasılsın

Ben : Çok iyiyim Emel Teyze

Emel Teyze : Anne ve baba nasıl

Ben : Çok iyiler sizleri sormalı


Videolu Sesli Anlatım için 4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 15-16-17 Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık Ders Kitabı konusunu izleyebilirsiniz. 


4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 15-16-17. Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...


Aşkın
Bir Müslüman olarak Çevrenizdeki insanlarla selamlaşırken sürekli olarak Selamünaleyküm ifadesini kullanmamız gerektiğini aklınızdan çıkarmamanız gerekmektedir Selamünaleyküm ifadesi Allah'ın selâmı olduğu açısından insanlar açısından benzer arsızım Benden zarar gelmez Allah'ın adını alan kişi tarafından sana zarar gelmez anlamında insanlar tarafından idrak edilmesi açısından sürekli olarak insanlarla Selamünaleyküm ifadesini kullanmaktayız. Ayrıca insanlar genel olarak günlük hayatında Selamünaleyküm Merhaba günaydın gibi ifadeler kullanılarak selamlaşabilir.
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni
4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 15-16-17 Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık Ders Kitabı konusunun video anlatımı siz değerli ziyaretçilerimiz için eklenmiştir.
Zeynep
Ben çevremdeki insanlar ile selamlaşmak için birçok ifade kullanmaktayım.bu ifadeler merhaba selamünaleyküm aleykümselam görüşürüz selam günaydın iyi akşamlar tünaydın gibi ifadeler kullanmaktayım  
Müge
Bir Müslüman olarak birbirimizle selamlaşmak için her yerde Selam Aleyküm diyerek selamlaşmamız gerekir.
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 22 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Content is protected !!