4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 27-28-29. Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık Ders Kitabı | Forum Sayfa Cevapları

4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 27-28-29. Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık Ders Kitabı


Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sevap, Günah, Helal ve Haram Metni Soruları ve Cevapları Sayfa 27-28-29


1. Ünite Sevap, Günah, Helal ve Haram Metni Soruları ve Cevapları


4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Tutku Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 27 Cevabı

Soru : “Sevap kazanmak” ne demektir? Hangi davranışları yaparsak sevap kazanmış oluruz?


Cevap : “Sevap kazanmak” ne demektir? Hangi davranışları yaparsak sevap kazanmış oluruz? sorusunun kısa cevabı için TIKLAYINIZ.

Sevap kazanmak bir Müslümanım Allahın sevgisini ve rızasını elde edebilmesi amacıyla yapmış olduğu güzel davranışlar güzel sözler ve ibadetlere sevap kazanmak adı verilebilir.

 Bir Müslümanın Allah’ın rızasını kazanmak amacıyla yapmış olduğu davranışlara örnek vermek gerekirse;  kur’an-ı Kerim okumak namaz kılma zekat vermek hacca gitmek Yüce Allah Celle Celalühü zikretmek bizlere ibadet açısından sevap kazandırılacak ibadetlerdir.

Bir Müslüman olarak Güzel söz söylemek büyüklere saygı göstermek küçükleri sevmek adaletli olmak ve adaletsizliğin karşısında dimdik durmak Allah yolunda bedenini ve sözünü ve malına vermek gibi davranışlar bizlere sevap kazandırmaktadır.


4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Tutku Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 28 Cevabı

Soru : Aşağıdaki ifadeleri tamamlayınız.

4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 27-28-29. Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık Ders Kitabı


Cevap :

İftira atmak günahtır.

Yalan söylemek günahtır.

Başkalarına zarar vermek günahtır.


4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Tutku Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 30 Cevabı

Soru : Aşağıya helal, haram, sevap ve günah kavramlarını kullanarak birer cümle yazınız.


Cevap : Ayrıntılı cevap için TIKLAYINIZ.

Sevap : Yüce Allah Celle Celalühü sevgisini ve muhabbetini kazanmak amacıyla çizmiş olduğu yolda insanlara yardım etmek güzel sözler kullanma güzel ahlaklı olmak ve bizlere emrettiği ibadetleri yerine getirme sonucunda kazanmış olduğumuz duruma sevap adı verilir.


Günah :Yüce Allah Celle celaluhu bizlerden uzak durmasını istediği ve haram kıldığı yasak kıldığı kumar uyuşturucu gıybet iftira gibi kötü hal ve davranışların yapılmasına günah adı verilir.


Helal : Allah Celle Celalühü bizler için uygun gördüğü yemesinde bir sakınca nın olmadığı bizlere uygun olan davranışları yapmamıza izin verilen duruma helal adı verilir.


Haram : Yüce Allah Celle Celalühü Biz insanlar için uygun görmediği davranışlar ve uygun görmediği yiyeceklere Müslümanlar uzak durması gereken durumlara haram adı verilir.


Videolu Sesli Anlatım için 4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 27-28-29. Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık Ders Kitabı konusunu izleyebilirsiniz. 


4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 27-28-29. Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...


Aşkın
Dinimiz İslam sürekli olarak insanların sevap yapması gerektiği hakkında bizlere bilgi vermektedir. Dinimiz İslam'da sevap demek Allah'ın hoşuna giden Allah'ın rızasını kazanmak için karşılıksız bir şekilde yapılan davranış söz ibadet gibi özellikle yapılan davranışlara örnek verilebilir. Bu davranışlar Allah'ın hoşuna gittiği için sürekli olarak insanların Allah'ın rızasını almak için toplum içerisinde insanlara hayvanlara bütün canlılara iyi davranması güzel söz kullanması ibadetlerini yapması ve topluma yararlı faydalı işlerde bulunması gerektiğini Aklımızdan çıkarmamak gerekmektedir Eğer Sevabın bol olduğu sevaba dikkat eden bir toplum içerisinde olursak toplum güzellikler içerisinde artarak millet huzurlu ve mutlu bir şekilde yaşamını devam ettirir.
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni
4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 27-28-29. Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık Ders Kitabı konusunun video anlatımı siz değerli ziyaretçilerimiz için eklenmiştir.
Zeynep
helal kavramını inceleyecek olursak helal kavramı Allah Celle celalühü bize uygun gördüğü ve yasaklamadı yemesinde içmesinde bir sakınca görmedi ye veya yapmasında bir sakınca görmediğini davranışlar ve fiillerdir.
Rüya
Hayatımız boyunca Yüce Allah c.c rızasını kazanmak ve cennetle mukavfatlanmak için sevaplara yaparak Allah'ın emir ve yasaklarını yerine getirmemiz gerekir.
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 22 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Content is protected !!