4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 72. Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık Ders Kitabı | Forum Sayfa Cevapları

4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 72. Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık Ders Kitabı


Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Arkadaşlarla İlişkilerde Sevgi ve Saygı Metni Soruları ve Cevapları Sayfa 72


3. Ünite Arkadaşlarla İlişkilerde Sevgi ve Saygı Metni Soruları ve Cevapları


4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Tutku Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 72 Cevabı

Soru : “Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim.” atasözü bize ne anlatmak istemektedir?


Cevap : “Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim.” atasözü bize ne anlatmak istemektedir? sorusunun kısa cevabı için TIKLAYINIZ.

“Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim.” atasözü bize insanları sürekli olarak gezdiğimiz dolaştığımız kişilerle aynı Duygu ve düşüncelere aynı davranışlara sahip olacağımız hakkında bilgi veren bir atasözü olarak kabul edilmektedir.

 Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim atasözünün den yola çıkarak bizlerin sürekli olarak arkadaşlarımızı Müslüman kimselerden güzel ahlaklı adaletli güzel sözlü emanete sahip çıkan ve namuslu kimselerden seçerek bu yola çıkmamız ve Aynı güzel duygularla beraber Allah’ın rızasını kazanmamız gerektiği hakkında Aklımızın bir tarafına not ödememiz gerekir.


4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Tutku Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 73 Cevabı

“Kişi, arkadaşının dini (yolu, yaşayışı) üzeredir. Öyleyse sizden her biriniz, kiminle arkadaşlık ettiğine dikkat etsin.”

(Ebu Davud, Edeb, 16.)


Soru : Yukarıdaki hadiste anlatılmak istenen nedir? Arkadaşlarınızla konuşunuz.


Cevap : Yukarıdaki yer alan hadiste bizlere sürekli olarak arkadaşlarımızı doğru güzel ahlaklı edepli adaletli Müslüman kişilerden seçerek Aynı yolda ilerlemeli ve doğru yolda almamız gerektiği hakkında bizlere uyarılarda bulunmaktadır.


Videolu Sesli Anlatım için 4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 72. Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık Ders Kitabı konusunu izleyebilirsiniz. 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,din kültürü 4 sayfa 72 cevapları

4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 72. Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...


Aşkın
Bana arkadaşını söyle bende sana kim olduğunu söyleyeyim sözü gerçekten çok önemli ve arkadaşlığın önemini ve nasıl bir arkadaş seçmeniz gerektiği hakkında bizlere bilgi veren eğitici ve öğretici bir söz olduğunu belirtmek gerekmektedir. Bir kişi çevresinde var olan arkadaşları ve arkadaşlarını davranış biçimi kötü olduğunda kişi ne kadar iyi olursa olsun o zaman içerisinde arkadaşlarına benzeyerek benzer hal ve hareketleri ygulamaya başlayacağı için arkadaş seçimi çok büyük bir önem taşıdığını kabul etmek gerekmektedir. İşte bu nedenle Bizler de sürekli olarak arkadaşlarımızı imanlı temiz kalpli ve güzel sözlü ve adaletli kişiler arasında seçerek iyi bir insan olmaya Özen göstermemiz gerekmektedir.
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni
4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 72. Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık Ders Kitabı konusunun video anlatımı siz değerli ziyaretçilerimiz için eklenmiştir.
Zeynep
bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim atasözünü açıklamak gerekirse bir insan arkadaşını nasılsa kendisi de o da öyledir arkadaşının davranışlarım onunla arkadaş oldukça ona geçer böylelikle iyi bir arkadaş ortamında olan bireylerde hangi kötü bir arkadaş ortamında olan bireyler daha kötüdür
Selvi
Arkadaşlarımızı seçerken sürekli olarak adaletli olan, doğru sözlü olan, güzel ahlaklı, güzel sözlü ve Allah korkusu olan kişilerden seçmemiz gerekir.
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 22 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Content is protected !!