4. Sınıf Sosyal Bilgiler 11-12-13-14-15. Sayfa Cevapları Tuna Matbaacılık Ders Kitabı | Forum Sayfa Cevapları

4. Sınıf Sosyal Bilgiler 11-12-13-14-15. Sayfa Cevapları Tuna Matbaacılık Ders Kitabı


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Tuna Matbaacılık Ders Kitabı Herkesin Bir Kimliği Var Etkinlik Cevapları Sayfa 11, 12, 13, 14, 15


Herkesin Bir Kimliği Var Teması


4. Sınıf Sosyal Bilgiler Tuna Matbaacılık Ders Kitabı Sayfa 11 Cevabı,

Soru : İnsanları birbirinden ayıran fiziksel özellikler nelerdir?


Cevap : İnsanları birbirinden ayıran fiziksel özellikler nelerdir? sorusunun farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

İnsanların birbirinden ayıran fiziksel özellikler göz rengi, burun şekli, dudak şekli, ten rengi, saç rengi, el ve ayak parmaklarının şekli, boy uzunluğu, kaç şekli, kilosu, kulak şekli, saç tarzı İnsanları birbirinden ayıran fiziksel özelliklere örnek olarak verilebilir.


4. Sınıf Sosyal Bilgiler Tuna Matbaacılık Ders Kitabı Sayfa 15 Cevabı,

Yapınız


Soru : Resmî kimlik belgenizdeki bilgilerden hareketle kişisel kimliğinize ilişkin çıkarımlarda bulununuz ve çıkarımlarınızı aşağıdaki noktalı yerlere yazınız.


Cevap : Sorusunun farklı anlatımları cevapları için TIKLAYINIZ.

Resmi kimlik belgeleri bizlere birçok alanda kolaylık sağlayan vatandaşlarımızı kanıtlayan önemli belgelerden bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Resmi kimlik belgesi ile beraber bir ülkenin vatandaşlığına kabul edilir. Resmi kimlik belgelerinde bizim TC kimlik numaranız Yaşımız doğum yerimiz ve kütleye bağlı olduğumuz yerler soyadımız anne ve bağladığımız ve gibi birçok bilgiler yer almaktadır.  

Bu bilgilerle beraber ülke içerisinde bağlı olduğumuz ülkede birçok hak ve hürriyete sahip olabiliriz. Bu hak ve hürriyetler bizlerin eğitim öğretim sağlık oy kullanma seçme seçilme hakkı gibi birçok hak ve hürriyet tanımaktadır.


Video Anlatımı 4. Sınıf Sosyal Bilgiler 11-12-13-14-15. Sayfa Cevapları Tuna Matbaacılık Ders Kitabı 


4. Sınıf Sosyal Bilgiler 11-12-13-14-15. Sayfa Cevapları Tuna Matbaacılık Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...


Hamdiye
Insanları birbirinden ayıran fiziksel özellikler uzun boy kısa boy göz rengi saç rengi burun şekli kilo farkı çirkinlik veya güzellik ten rengi gibi fiziksel özellikler bunlardır.
Aişe
Insanları birbirinden ayıran bireysel ve fiziksel özellikler vardır. Insanları birbirinden ayıran fiziksel özellikleri Örnek vermek gerekirse saçının sarı beyaz siyah oluşu Kızıl oluşu boyunun uzun veya kısa oluşuyor yüz yapısının küçük veya büyük olması gözlerinin kahverengi yeşil beyaz siyah oluşu gibi birçok fiziksel örnek verilebilir.
4. Sınıf Sosyal Bilgiler
4. Sınıf Sosyal Bilgiler 11-12-13-14-15. Sayfa Cevapları Tuna Matbaacılık Ders Kitabı içeren video anlatımı eklenmiştir. Bütün ders kitabı video anlatımları ve ders tekrarları için sitemizi ve youtube kanalımızı takip ediniz.
Hayrunnisa
Insanları birbirinden ayıran birçok Fiziksel özellik vardır. Bunlardan bazıları saç rengi, burun şekli, göz şekli, göz rengi, dudak şekli, boy uzunluğu be kilosu gibi birçok özellikleri vardır.
Gizem
☺ MERHABA ARKADAŞLAR BEN BU SITEYi sevdim 6 sınıfa gidiyorum eyvala hade by arkadaşlar hepinisi seviyorum ❤
Sosyal Bilgiler Öğretmeni
4. Sınıf Sosyal Bilgiler 11-12-13-14-15. Sayfa Cevapları Tuna Matbaacılık Ders Kitabı sayfalarının bulunduğu konu sizler için 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Tuna Matbaacılık ders kitabının sayfa cevaplarının video anlatımı siz değerli öğrencilerimiz için eklenmiş, videodan ders kitabı sayfa cevaplarını dinleyebilir ve izleyebilirsiniz.
Fatma
Kimlik kartımız bizlere özel bilgileri içerdiği içi yabancı kişilerden uzak tutulmalı bilgiler saklanmalıdır.
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 22 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Content is protected !!