4. Sınıf Sosyal Bilgiler 25-26-27. Sayfa Cevapları Tuna Matbaacılık Ders Kitabı | Forum Sayfa Cevapları

4. Sınıf Sosyal Bilgiler 25-26-27. Sayfa Cevapları Tuna Matbaacılık Ders Kitabı


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Tuna Matbaacılık Ders Kitabı Onun Yerinde Olsaydım Etkinlik Cevapları Sayfa 25, 26, 27


Onun Yerinde Olsaydım Metni Etkinlik Cevapları


4. Sınıf Sosyal Bilgiler Tuna Matbaacılık Ders Kitabı Sayfa 25 Cevabı,

Soru : İnsanın kendisini başka insanların yerine koymasının faydaları neler olabilir?


Cevap : İnsanın kendisini başka insanların yerine koymasının faydaları neler olabilir? sorusunun farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

İnsanın kendisini başka insanların yerine koymasına empati denir. Empati yaparak yaşadıklarını ve hissettiklerini kendimiz yaşamış gibi hissederiz. Böylelikle ne yaşadıklarını ne hissettiklerini anlarız.  Mesela sınıfta bir arkadaşımız kalemli kaybettiği zaman Sanki bizde kalemimizi kaybetmiş gibi hissedip ona kalemini aramasına yardımcı oluruz, böylelikle arkadaşım da bir faydamız dokunabilir. Empati kurarak aynı zamanda evsiz insanları yerine kendimizi koyarsak evimizin bulunduğuna şükrederiz. İnsanın kendisini başka insanların yerine koymasının faydaları aynı zamanda hem o insanlara yardım etmemize teşvik eder hem de Allah’a daha çok yaklaşmamıza ve Allah’a şükür etmemizi sağlar.


4. Sınıf Sosyal Bilgiler Tuna Matbaacılık Ders Kitabı Sayfa 27 Cevabı,

Soru : Anne babasını kaybetmiş çocuklara yardımcı olmak için neler yapılmasını istersiniz? Neden?


Cevap : Anne babasını kaybetmiş çocuklara yardımcı olmak için neler yapılmasını istersiniz? Neden? sorusunun farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Yetim kalmış öksüz kalmış çocuklar sürekli olarak yardıma muhtaç olan kişiler olarak aklınızda yer edinmiştir.  toplum olarak sürekli olarak anne ve babası olmayan çocuklara sahip çıkmamız ve onlara sevginin aşılanması gerekmektedir.

Çünkü anne ve babası olmayan çocuklar yarım kalmış çocuklukları yüzünden hayata küsmüş hayata darılmış ve hayatta birçok yardıma muhtaç olan kişiler olarak görülmesi gerekmektedir.  toplumsal dayanışmanın ön plana çıkması ve toplum içerisinde insanların Birlik içinde olabilmesi için bu insanların topluma kazandırılması gerekmektedir. Bizim de bu insanları topluma kazandırmamız açısından sürekli olarak bunlara yardım etmeli evimize davet etmedi çeşitli etkinlikler içerisinde anne babası olmayan çocukların yalnızlığını gidermek gerekmektedir.


Video Anlatımı 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 38-39-40-41-42-43. Sayfa Cevapları 


4. Sınıf Sosyal Bilgiler 25-26-27. Sayfa Cevapları Tuna Matbaacılık Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...


Aişe
Bir insan kendini başka birini yerime koyarsa Bu empati olacaktır empati toplum içerisinde varolmak farklılıkların kolay bir şekilde anlaşılması ve toplum içerisinde var olan toplumsal dayanışma ve yardımlaşma duygusu ortaya çıkarak bir milletin güçlü bir şekilde ayakta durmasını sağlayan en önemli örneklerinden bir tanesi olarak görülmektedir Türk milletinin uzun dönemler içerisinde farklı kültürler farklı Milletler ile beraber bir arada yaşamasının temel nedeni empati ve hoşgörü politikası olarak kabul edilir.
4. Sınıf Sosyal Bilgiler
4. Sınıf Sosyal Bilgiler 25-26-27. Sayfa Cevapları Tuna Matbaacılık Ders Kitabı içeren video anlatımı eklenmiştir. Bütün ders kitabı video anlatımları ve ders tekrarları için sitemizi ve youtube kanalımızı takip ediniz.
Hayrunnisa
Insanların Başka insanların yerine koyması çok önemlidir buna Kısacası empati denir Empati yapmak insanları birbirine bağlar ve insanlara kötü davranışlar yapmamıza engel iletir Empati yapmak çok önemli bir ahlaki ozeliktir.
Yalın
Anne ve babasını kaybetmiş çocukların yerine kendinizi koyarak onlara yardım edebiliriz onları dışlamamalıyız onları üzecek davranışlarda bulunmalıyız Yani kısacası empati kurmalıyım
Sosyal Bilgiler Öğretmeni
4. Sınıf Sosyal Bilgiler 25-26-27. Sayfa Cevapları Tuna Matbaacılık Ders Kitabı sayfalarının bulunduğu konu sizler için 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Tuna Matbaacılık ders kitabının sayfa cevaplarının video anlatımı siz değerli öğrencilerimiz için eklenmiş, videodan ders kitabı sayfa cevaplarını dinleyebilir ve izleyebilirsiniz.
Birsen
Anne ve babasını kaybeden çocukların tekrar topluma kazandırılması için devlet ve toplum tarafından sosyal faaliyetlerin yapılması gerekir.
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 22 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Content is protected !!