4. Sınıf Trafik Güvenliği 29-30-31. Sayfa Cevapları Cem Web Ofset Yayınları Ders Kitabı | Forum Sayfa Cevapları

4. Sınıf Trafik Güvenliği 29-30-31. Sayfa Cevapları Cem Web Ofset Yayınları Ders Kitabı


Trafik Güvenliği Öğretmeni

4. Sınıf Trafik Güvenliği Cem Web Ofset Yayınları Ders Kitabı Oyun Araçlarını Güvenli Kullanalım Soruları ve Cevapları Sayfa 29 30 31


Oyun Araçlarını Güvenli Kullanalım Soruları ve Cevapları


4. Sınıf Trafik Güvenliği Cem Web Ofset Yayınları Ders Kitabı Sayfa 29 Cevapları

 Hazırlanalım


Soru : Resimdeki çocuk, bisiklet kullanırken hangi güvenlik önlemleri almıştır? Söyleyiniz.


Cevap : Resimdeki çocuk, bisiklet kullanırken kask, eldiven dirseklik ve dizlik takarak güvenlik önlemleri almıştır.


4. Sınıf Trafik Güvenliği Cem Web Ofset Yayınları Ders Kitabı Sayfa 31 Cevapları

Çalışma Zamanı


1. Dila bisiklete binmek için oyun parkına gitmişti. Dila’nın güvenliği için gerekli koruyucu malzemeleri Dila’nın resmi üzerinde çizerek gösteriniz. Bu malzemelerin hangi amaçla kullanıldığını ilgili yerlere yazınız.


“4. Sınıf Trafik Güvenliği 29-30-31. Sayfa Cevapları Cem Web Ofset Yayınları Ders Kitabı”


Kask : Başımızın yaralanmalarda korumaktadır.

Dizlik : Dizlerimize yara olmasını ve düşmelerden korur.

Eldiven : Ellerimizin tahriş olmasını ve düşerken yaralanmasını engeller.

Dirseklik : Düşerken dirsekleri korur.


2. Aşağıdaki metni, verilen kelime ve kelime gruplarını kullanarak uygun şekilde tamamlayınız.


dizlik, dirseklik, uygun, taşıt trafiği, kask, eldiven, dikkatli, korna, akrobatik, fren, hız

Bisiklet, kaykay, scooter ve patene binerken dizlik, dirseklik, kask ve eldiven takılmalıdır.

Bisikletin selesine ikinci bir kişi alınmamalıdır. Bisiklet, kaykay, scooter, paten gibi araçlara taşıt trafiği kapalı oyun alanlarında binilmeli ve akrobatik hareketler yapılmamalıdır.

Sağa ve sola dönüşlerde dikkatli olunmalıdır. Bu araçlar kullanılırken hız yapmamak gerekir.

Bisikletimizin boyumuza uygun olması gerekir. Bisikletimize güvenle binebilmek için bisikletimizin kornası ve fren çalışır durumda olmalıdır.


Öğrendiklerimizi Değerlendirelim


1. Bisiklet, kaykay, scooter, paten, kızak vb. araçları kullanırken hangi güvenlik önlemlerini almalıyız? Neden?


Cevap : Bisiklet, kaykay, scooter, paten, kızak vb. araçları kullanırken hangi güvenlik önlemlerini almalıyız? Neden? konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Bisiklet, kaykay, scooter, paten, kızak vb. araçları kullanırken kask, eldiven, dizlik ve dirseklik gibi güvenlik önlemleri çin yapılmış olan nesneleri kullanmalıyız. Bu nesneler bizim çarpma ve düşme anımızda ağır yaralanmamızı engeller.  Her genç ve çocuk bisiklet, kaykay, scooter, paten, kızak vb. araçları kullanmaktan büyük keyif duyar. Herkesin ilgi alanları farklı olsa da genellikle herkes bu aletleri kullanır ve mutlu olur. Ancak bu aletler kullanılırken bir yere çarpma ve düşme gibi talihsiz kazalar da yaşanabilir.

Bunun için güvenlik önlemleri almalıyız. Kask bizim başımızı düşme anında bir yere çarpmaktan ve beyin kanamsı geçirmekten korur. Eldivenler ellerimizin aşınmasını engeller. Dizlik ve dirsekliklerde çarpma ve düşme anında ağır çarpmalardan ve sıyrılmalardan bizi korur. Bu nesneler bizim düşme anında en az yara alarak kurtulmamızı sağlar. Onun için bisiklet, kaykay, scooter, paten, kızak vb. araçları kullanırken mutlaka bu koruma aletlerini de takmalı ve can güvenliğimizi riske atmadan eğlenmeliyiz.


2. Bisiklet, kaykay, scooter, paten, kızak vb. araçları güvenle kullanabileceğiniz yerler nerelerdir?


Cevap : Bisiklet, kaykay, scooter, paten, kızak vb. araçları güvenle kullanabileceğiniz yerler nerelerdir? konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Her çocuk ve genç bisiklet, kaykay, scooter, paten, kızak vb. araçları kullanmayı ve bu aletlerle eğlenmeyi sever. Ancak bu aletler çok eğlenceli olmakla beraber bazen tehlikeli de olabilir. Onun için güvenli yerlerde ve alınan bazı güvenlik önlemleri ile beraber bu aletleri kullanmak gerekir.

Bu bizim güvenliğimiz için şarttır. Hatta bazen alınmayan önlemler sebebi ile başka insanların veya canlıların, orada bulunan nesnelerin bile başına zararlar gelebilir. Bu araçların rahatça ve güvenli bir şekilde kullanılması için bazı yerler yapılmıştır. Bisiklet yolları, bu aletlerin kullanımı için ayrılmış olan özel alanlar vardır.

Bu alanlar içerisinde güvenlik önlemlerini de alarak rahatça eğlenebilir ve kendimize veya başkalarına zarar vermeden rahatça vakit geçirebiliriz. Bisiklet yollarında veya ayrılmış bu alanlarda da bu aletlerle eğlenirken yine de güvenlik önlemlerimizi almalı ve çevremizde bulunan insanlara zarar vermemek için hızımızı kontrol altına almalıyız. Böylece güvenli ve rahat bir şekilde herkes ; bisiklet, kaykay, scooter, paten, kızak vb. araçlarını rahatça kullanmış olur.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

4. Sınıf Trafik Güvenliği 29-30-31. Sayfa Cevapları Cem Web Ofset Yayınları Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!