4. Sınıf Trafik Güvenliği 32-33. Sayfa Cevapları Cem Web Ofset Yayınları Ders Kitabı | Forum Sayfa Cevapları

4. Sınıf Trafik Güvenliği 32-33. Sayfa Cevapları Cem Web Ofset Yayınları Ders Kitabı


Trafik Güvenliği Öğretmeni

4. Sınıf Trafik Güvenliği Cem Web Ofset Yayınları Ders Kitabı Ulaşım Araçları Soruları ve Cevapları Sayfa 32 33


Ulaşım Araçları Soruları ve Cevapları


4. Sınıf Trafik Güvenliği Cem Web Ofset Yayınları Ders Kitabı Sayfa 32 Cevapları

Hazırlanalım


Soru : Aşağıdaki fotoğrafları inceleyiniz. Bu ulaşım araçlarından en çok hangisini kullanıyorsunuz? Gideceğiniz yere en kısa sürede varmak istediğinizde hangi aracı tercih edersiniz?


“4. Sınıf Trafik Güvenliği 32-33. Sayfa Cevapları Cem Web Ofset Yayınları Ders Kitabı”


Cevap : bu ulaşım araçlarından en çok otobüs ve tren gibi ulaşım araçlarını kullanıyoruz. Bir yere kısa bir sürede ulaşmak istediğimizde ise uçakları kullanıyoruz.


Soru : Peki siz en çok hangi ulaşım türlerini kullanıyorsunuz?


Cevap : Peki siz en çok hangi ulaşım türlerini kullanıyorsunuz? konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Teknolojinin gelişmesi ile beraber birçok ulaşım türü çıktı. Bu ulaşım türleri sayesinde istediğimiz yere daha kısa süre de daha rahat imkanlarla ulaşıyoruz. konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Ulaşım için birçok gelişme olsa da insanlar arasında en yaygın olan hala otobüstür. Bende çok yaygın olduğu  ve daha ucuz olduğu için genellikle otobüsü tercih ediyorum. Aslında insanların geneli bu şekilde yapıyor. İşe gidip gelirken, bir yere gidecekleri sırada insanların çoğu her yerde bulabildikleri ve daha ucuz olduğu için otobüsü tercih ediyor. Otobüs seferleri neredeyse köylerden büyük şehirlere varıncaya kadar her yerde var.

İnsanlar bu yüzden otobüslere yöneliyor. Günlük olarak gitmek zorunda oldukları iş, hastane gibi kurumlara ulaşmak için daha az ücret ödemek istiyorlar. Bu yüzden de otobüsleri veya minibüsleri tercih ediyorlar. Benim bulunduğum bölgede mahallelere giden farklı farklı otobüsler mevcut. İnsanları daha hızlı şekilde yerlerine ulaştırmak için her otobüs farklı bölgeler için tahsis edilmiş. Böylece insanlar gitmek istedikleri yere göre otobüsleri seçiyor ve daha kısa zamanda otobüsler her yeri dolaşmadan belli güzergahlarda giden yerleri takip ediyor ve insanlar istedikleri yerde iniyor.


4. Sınıf Trafik Güvenliği Cem Web Ofset Yayınları Ders Kitabı Sayfa 33 Cevapları

Çalışma Zamanı


Aşağıdaki soruları okuyunuz ve soruların cevaplarını noktalı alanlara yazınız.


1. Yaşadığınız ilin dışında bir yakınınızı ziyaret etmek istediğinizde hangi ulaşım türünü tercih edersiniz? Neden?


Cevap Yaşadığınız ilin dışında bir yakınınızı ziyaret etmek istediğinizde hangi ulaşım türünü tercih edersiniz? Neden? konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Teknolojinin gelişmesi ile beraber insanlar daha kısa zamanlarda yakınları ile buluşabilme imkanına sahip oldu. Eskiden insanlar çok daha zor şartlarda ulaşım yapıyor ve sevdiklerini belkide bu zorluklar yüzünden senede bir kere veya seneler içerisinde bir defa görme imkanına sahip oluyorlardı.Ancak hav Yakınlarımı ziyaret ederken nereye ve ne kadar mesafeye gideceğime göre ulaşım yolunu belirlerim. Mesela yaşadığım il dışında gideceğim yakınım çok uzak bir mesafede ise uçağı tercih ederim.

Uçak sayesinde kara yolunda saatlerce bazen günlerce sürecek olan mesafe kısa bir zamanda kat edilmiş olur. Uçak pahalı olsa da diğer ulaşım türlerine göre daha güvenli.  Eğer gideceğim yakınım kısa mesafede bir yerde ise ve yolunun gelişmesi hızlı tren gibi hızlanan araçların kullanıma geçmesi ile beraber artık yolculuklar çok daha rahat hale geldi.İnsanlar daha önce günler süren yolculuklarını artık saatler içinde tamamlayabiliyorlar. veya uçak seferi bulamadıysam otobüsü yada tren yolunu tercih ederim.


2. Tercih ettiğiniz taşıtla diğer ulaşım türlerine ait taşıtların varış sürelerini karşılaştırınız. Sonuçlarınızı yazınız.


Cevap  : Otobüsle 13 saatte gideceğimiz yere uçakla 1 saatte gidebiliyoruz.


3. Tercih ettiğiniz taşıtla diğer ulaşım türlerine ait taşıtları güvenlik açısından karşılaştırınız. Sonuçlarınızı yazınız.


Cevap :  Uçak her zaman en emniyetli ulaşım aracıdır.Çünkü istatistiklere göre uçak en emniyetli ulaşım aracı.


4. Tercih ettiğiniz taşıtla diğer ulaşım türlerine ait taşıtları ekonomik açıdan karşılaştırınız. Sonuçlarınızı yazınız.


Cevap : Uçak daha pahalı.Fakat zaman olarak en kısa sürede gideceğimiz yere varabiliyoruz.


Öğrendiklerimizi Değerlendirelim


1. Ulaşım türleri nelerdir? Birer örnek veriniz.


Cevap : Ulaşım türleri nelerdir? Birer örnek veriniz. konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

İnsanlar bir yerden bir yere gitmek için ulaşım yollarını kullanırlar. Her bölgede gelişmişlik düzeyine göre birçok ulaşım aracı bulunur.

Deniz olan bölgelerde ek olarak deniz yolunda ulaşım sağlayan araçlarda bulunur. İnsanların kalabalık olduğu büyük şehirlerde halkın ihtiyacını karşılamak ve insanlara kolaylık ve zaman tasarrufu sağlamak için oldukça çok seçenek bulunur.

Ulaşım türleri; deniz yolu, hava yolu, kara yolu ve demir yoludur. Hava yolu hava limanlarının olduğu bölgelerde yapılır. Her yere uçak seferi olmadığı için belli yerlerde tercih edilir. Ancak zaman bakımından uzak mesafeleri oldukça kısa sürede gitmemizi sağlar. Deniz yolu ise denizin olduğu bölgelerde gerçekleşir. Gemi, deniz vapuru gibi, deniz otobüsü gibi birçok araç deniz yoluna dahildir.

Kara yolu tüm insanların genel olarak kullandığı ve neredeyse bütün insanların günlük hayatta da sürekli kullandıkları yoldur. İnsanlar çok uzak olmayan mesafelere kara yolunu kullanarak ulaşır. Otobüs, araba gibi araçların hepsi kara yolunu kullanır. Demir yolu ise trenler için ayrılmıştır.

Demir yolunun olduğu yerlerde kullanılır. Bazı bölgelerde insanlar tramvay ve hızlı tren gibi araçları da sıklıkla kullanır.


2. Ulaşım araçlarını zaman ve güvenlik açısından, ekonomik açıdan karşılaştırınız.


Cevap : Ulaşım araçlarını zaman ve güvenlik açısından, ekonomik açıdan karşılaştırınız. konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Ulaşım araçları kendi aralarında güvelik, hız ve ekonomik olarak sınıflandırılabilir. Hız bakımından bakacak olursak; Uçak, diğer araçlara göre daha hızlıdır. Uçakla gitmek istediğimiz uzun mesafelere çok kısa bir sürede ulaşabilmek mümkündür.  Uçak hızlı trene göre, hızlı tren, otobüse göre, otobüste trene göre daha hızlıdır. Deniz yolunda ise gemi , deniz vapuru gibi araçlar vardır.

Güvenlik açısından; uçak ve tren daha güvenlidir. Gemi de otobüs gibi araçlara göre daha güvenlidir.

Uçak en pahalı, tren ise en ucuz ulaşım aracıdır. Deniz yolunu da sayarsak en ucuz gemidir. Ancak en çok bulunan ulaşım araçları genel olarak otobüs gibi kara araçlarıdır. Daha ucuz olması ve seferlerinin çok olması sebebi ile insanlar bu aracı tercih ederler. Uçaktan bir çok insan korksa ve zaman zaman kazalar yaşansa da aslında kaza riski karayoluna göre daha azdır ve daha az kaza olmaktadır.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

4. Sınıf Trafik Güvenliği 32-33. Sayfa Cevapları Cem Web Ofset Yayınları Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!