4. Sınıf Trafik Güvenliği 48-49. Sayfa Cevapları Cem Web Ofset Yayınları Ders Kitabı | Forum Sayfa Cevapları

4. Sınıf Trafik Güvenliği 48-49. Sayfa Cevapları Cem Web Ofset Yayınları Ders Kitabı


Trafik Güvenliği Öğretmeni

4. Sınıf Trafik Güvenliği Cem Web Ofset Yayınları Ders Kitabı Güvenli Yolculuk Kurallarına Uyalım Soruları ve Cevapları Sayfa 48 49


Güvenli Yolculuk Kurallarına Uyalım Soruları ve Cevapları


4. Sınıf Trafik Güvenliği Cem Web Ofset Yayınları Ders Kitabı Sayfa 48 Cevapları

Hazırlanalım


Soru : Aşağıdaki fotoğraflarda gördüğünüz yanlış davranışlar nelerdir? Anlatınız.


“4. Sınıf Trafik Güvenliği 48-49. Sayfa Cevapları Cem Web Ofset Yayınları Ders Kitabı”


Cevap : Bu tür dorselerde seyahat etmek ani durmalarda veya rüzgarda savrulmalar gerçekleşebilir. Bunun sonunda insanlar yaralanabilir ya da ölebilirler. Bu nedenle güvenli bir şekilde emniyet kemeleri takılarak seyahat edilmelidir.


Soru : Aşağıdaki Genel Ağ haberini okuyunuz. Haberden çıkardığınız sonucu sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.


Traktör Römorku Üzerinde Tehlikeli Yolculuk

Kars’ta hasat zamanının başlamasıyla birlikte tarladaki mahsulünü toplayan çiftçiler, traktör römorklarına yükledikleri ot balyalarının üzerinde oturarak yolculuk yapıyor. Tehlikeye aldırış etmeden rahat tavırlarıyla adeta yürekleri ağızlara getiriyor. Trafiğe çıkan ot yüklü traktörler, zaman zaman diğer sürücülere de zor anlar yaşatıyor. Son günlerde meydana gelen trafik kazalarının çoğunluğuna traktörlerin karışması ise dikkat çekiyor.


Cevap : Aşırı yüklü olan araçların manevra kabiliyeti azalmaktadır. ayrıca bunca yük varken araçların dorselerinde insanların bindirilmesi insan hayatını hiçe saymaktır.


4. Sınıf Trafik Güvenliği Cem Web Ofset Yayınları Ders Kitabı Sayfa 49 Cevapları

Çalışma Zamanı


Soru : Aşağıdaki kelime ve kelime gruplarından yararlanarak yük taşımak için kullanılan taşıtlarda yolculuk yapılmasının sakıncalarını anlatan bir metin yazınız.


kamyon, yolculuk, yol kenarı, ağaçlar, olumsuz hava koşulları, üzeri açık taşıt, yük, asılmak, tutunmak


Cevap : Yük taşımak için kullanılan taşıtlarda yolculuk yapılmasının sakıncalarını anlatan bir metin yazınız. konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Kötü hava koşullarında seyahat eden bir kamyon yavaş yavaş hareket ederek yolculuk yapıyordu. Bunu gören çocuklar kamyonun arkasına asılarak seyahat ettiler. Kamyonun ani bir şekilde kötü olan yolda durması sonucunda çocuklar asıldıkları kamyondan düşerek başlarından yaralandılar.


Öğrendiklerimizi Değerlendirelim


1. Üstü açık taşıt veya yük üzerinde yolculuk yapmanın sebep olacağı tehlikeler nelerdir?


Cevap : Üstü açık taşıt veya yük üzerinde yolculuk yapmanın sebep olacağı tehlikeler nelerdir? konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Trafikte belli başlı kurallar vardır. Bir insanın yaptığı ihmal ve dikkatsizlik kazalara ve masum insanlarında zarar görmesine sebep olabilir. Onun için trafik ihmale gelmez. Yolculuk esnasında insanların dikkatli olması ve yanlış hareketlerde bulunmaması gerekir.

Üstü açık taşıtlarda veya yük üzerinde giderken tehlikeli sonuçlar olabilir. Aslında bu şekilde yolculuk yasak olup insan sağlığı açısından da tehlikeler doğurabilir. Bu şekilde yolculuk eden insanlar araç hızlı bir şekilde gittiği veya frene bastığı zaman , sollama yaptığı  veya ani bir direksiyon kırışına büyük zararlara uğrayabilir. Aracın üzerinden düşmek veya arkasından gelen aracın altında kalmak , yola fırlamak gibi tehlikeli olaylar olabilir.

Buda düşen kişide kırıklar, sakatlanmalar, ağır yaralanmalar ve ölümler meydana getirebilir. Aynı zamanda diğer araçlarında dikkatinin dağılması veya düşen kişiye çarpmamak için yaptıkları ani hareketlerde yolda tehlikeli sonuçlar yapabilir. Onun için böyle tehlikeli yolculuklar yapmamak gerekir.


2. Taşıtların önünden kontrolsüzce geçildiğinde ne gibi tehlikelerle karşılaşabiliriz?


Cevap : Taşıtların önünden kontrolsüzce geçildiğinde ne gibi tehlikelerle karşılaşabiliriz? konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Taşıtların önünden kontrolsüzce geçildiğinde gelebileceğimiz tehlikeler şunlardır ;

  1. Yaralanmalara neden olabilir,
  2. Kazalara neden olabilir,
  3. Sürücü direksiyon kontrolü kaybedebilir,
  4. Trafik kazaları sonucunda ekonomik kayıp olabilir.

 Ödevini Bulamadıysan ARA

4. Sınıf Trafik Güvenliği 48-49. Sayfa Cevapları Cem Web Ofset Yayınları Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Reyhan
Yukarıdaki fotoğrafta gördüğüm aramam gerekirseeşyalar açık bir yerde böyle biz anneme dersen düşebilir başka bir zarar verebilirbaşka bir aracın yönünü şaşırtabilir ve kaza yapmasına sebebiyet verebilir bu yüzden güzel bir şekilde eşyalarımızı design etmeli ve üstlerini kalın bir iple sarmalıyız.
Demir
Taşıtların önünde kontrolsüzce geçildiğinde birçok tehlike meydana gelebilir öndeki araç dikkatini kaybedip sağ tarafa çarpabilir aynı zamandakontrol sizde geçen araç gerecin önündeki araca çarpabilir ve zincirleme kaza meydana gelebilir onun için kontrolsüz bir şekilde diğer aracın önüne geçmeliyiz hem yanan araçtaki seninle bizim canımızda mal olabilir.
Murat
Peki desinler insanların üstü açık arabaya böyle toplu bir halde ve kemersiz binmeliler araçani bir fren yaparsa aniden hep uçabilir e canların ama ne olabilir yola sarkan bir ağacın dalı yüzlerine gelerek yüzlerine gözlerine zarar verebilir böyle bir ara dediniz farzı çevremizdeki ve kendinize zarar verebiliriz bu yüzden trafik kurallarına uygun bir şekilde aracından binelim ve kemerlerinizi takalım
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!