4. Sınıf Trafik Güvenliği 52. Sayfa Cevapları Cem Web Ofset Yayınları Ders Kitabı | Forum Sayfa Cevapları

4. Sınıf Trafik Güvenliği 52. Sayfa Cevapları Cem Web Ofset Yayınları Ders Kitabı


Trafik Güvenliği Öğretmeni

4. Sınıf Trafik Güvenliği Cem Web Ofset Yayınları Ders Kitabı Trafik Kurallarına Uymanın Birey ve Toplum Hayatına Etkileri Soruları ve Cevapları Sayfa 52


Trafik Kurallarına Uymanın Birey ve Toplum Hayatına Etkileri Soruları ve Cevapları


4. Sınıf Trafik Güvenliği Cem Web Ofset Yayınları Ders Kitabı Sayfa 52 Cevapları

Hazırlanalım


Soru : Trafik kurallarına uymanın sosyal ve ekonomik açıdan ne tür etkileri vardır? Araştırınız.


Cevap : Trafik kurallarına uymanın sosyal ve ekonomik açıdan ne tür etkileri vardır? Araştırınız. konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Trafik kurallarına uymanın sosyal ve ekonomik açıdan etkileri şunlardır ;

  1. Kurallar bir arada yaşamamızı düzenler,
  2. Toplumda saygı ortamı meydana gelir,
  3. Hoşgörü ön plana çıkar,
  4. Kazalar sonucu oluşan ekonomik zarar ortadan kalkar,
  5. Sağlık için harcanan maddiyat azalır.

Çalışma Zamanı


Soru : “Trafik kurallarına uyalım, sevdiklerimize kavuşalım.” sloganından yola çıkarak defterinize trafikte sorumlu, saygılı ve sabırlı olmanın gerekliliğini anlatan bir öykü yazınız.


Cevap : Trafikte sorumlu, saygılı ve sabırlı olmanın gerekliliğini anlatan bir öykü yazınız. konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Sevgi markete gidip annesinin istediği ihtiyaçları almak için hazırlandı ve yola çıktı. Sokakta sağına ve soluna bakarak yoldan geçiyordu ki hız sınırına uymayan bir araç dönüş yapmakta zorlanarak Sevgi’ yi hafif olarak sıyırdı. Neyse ki sıyrıklarla atlatılmıştı.

Sevgi saygısız davranmadı ancak kendi sorumluluklarını yerine getirdiği gibi karşıdakilerin de dikkat etmesini söyleyerek onları uyardı. Sürücü üzgün bir şekilde kız çocuğuna hak verdi. Bu kaza ağır bir şekilde de olabilirdi. Sevgi şikayetçi olmadı ama sürücü bu olaydan büyük bir ders aldı.


Öğrendiklerimizi Değerlendirelim


Soru : Trafik kurallarına uymanın toplum hayatına etkileri nelerdir?


Cevap : Trafik kurallarına uymanın toplum hayatına etkileri nelerdir? konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Toplum içerisinde genç yaşlı herkes trafiği kullanmak zorundadır. Okula, işe , markete veya gitmek istediğimiz herhangi bir yere giderken trafik kullanılır. İnsanların güvenliği, rahat ve huzurlu bir şekilde araç kullanmaları veya yolculuk yapmaları için bu şarttır.

Trafik kuralları insanların güven ve rahat içerisinde olmaları için koyulmuştur. Yoksa herkes kendi başına göre hareket ederdi. Sokak aralarında ve diğer yollarda belli hız sınırları vardır. İnsanlar bunlara uymazsa herkes istediği hızda gider ve diğer orada bulunan insanların hayatını tehlikeye sokar. Yine trafik lambaları olmasa hangi araç önce hangi araç sonra gidecek belli olmaz ve kazalar yaşanırdı.

İnsanlar içinde belirlenmiş geçme süreleri olmazsa ,insanlar araçlar hareket ederken geçmek zorunda kalır ve hayatları tehlikeye girerdi. Trafik işaretleri sayesinde , yolda olan çalışmalar, virajlar gibi yerler gösterilmese arabalar kaza geçirebilirdi. Araçlar içerisinde dilediği öne geçmeye çalışır ve hatalı sollamalar önemsenmezdi. Dileyen istediği zaman korna çalar ve insanları rahatsız ederdi. Bunların hepsi trafik kurallarına uymanın toplum hayatına olan etkileridir. Bunun için trafik kuralları olmazsa olmazdır.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

4. Sınıf Trafik Güvenliği 52. Sayfa Cevapları Cem Web Ofset Yayınları Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Reyhan
trafik kurallarına uymanın sosyal ve ekonomik birçok zararı vardır insanlar trafik kurallarına uymayan bireyler olduğu için sokağa çıkmaya korkabilir ekonomik zararlı çok büyüktür çünkü trafik levhalarını ışıklarını zarar verdikleri için bezeler gönderene kadar bu sürede birçok trafik kazası meydana gelebilir can ve mal kaybına sebebiyet verebilir
Musa
trafik kurallarına uymanın toplum hayatına etkileri çok büyüktür bunun sebebi toplumdaki insanların trafik kurallarına uyan çok kişi olursa ve trafik kazaları ne kadar az olursa dışarıya çıkmayı o kadar korkmazlar ama trafik kazaları çok olduğu bir yerde insanların dışarıya kal çıkmaya korkabilir bu yüzden trafik kurallarına uymalıyız hem kendimizin sağlığı hem de çevremizdeki sağlığı için trafik kurallarına uyalım
Nisa
trafik kurallarına uymayan kişiler yüzünden sosyal hayatımızı tehlikeye girebilir yaşadığımız bir travma sonrasında trafiğe çıkmaya korkan biliriz çevremizdeki insanlara bu travmayı yaşatmamak için kurallara uymalıyız kurallar biz ve sevdiklerimizin
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!