4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 12-13 Cevapları MEB Yayınları

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Can Güvenliğimiz Cevapları Sayfa 12, 13


Can Güvenliğimiz Cevapları


4. Sınıf Trafik Güvenliği MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 12 Cevapları


Soru : Aşağıdaki araçlar kullanılmazsa hangi durumlarla karşı karşıya kalınabileceğini tartışınız.


4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 12-13 Cevapları MEB Yayınları
“4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 12-13. Sayfa Cevapları MEB Yayınları”

Cevap :  Bu araçlar kjullnılmazsa boğulma tehlikesi geçirebilir, kazalarda yaralanabiliriz. İşte bu nedenle denizde ve araç içerisinde bu araçlara ihtiyaç duyulmaktadır.


Soru : Trafikte can güvenliğiniz için neler yapıyorsunuz? Yazınız.


Cevap : Trafikte can güvenliğiniz için neler yapıyorsunuz? Yazınız. konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.
Trafikte Can güvenliğimiz için trafik ışık ve cihazları olan yolları tercih ederek güvenli geçiş sağlamaktayım.
Ayrıca trafikte Can güvenliğimiz için okul yollarını yaya yollarını alt ve üst geçitleri tercih ederek güvenli bir şekilde yaya olarak seyahat etmemiz çok büyük bir önem taşımaktadır.


4. Sınıf Trafik Güvenliği MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 13 Cevapları


Soru : Trafik kazalarındaki can kaybının önlenmesi ya da azaltılması için neler yapılması gerektiğini tartışınız. Tartışma neticesinde oluşan düşüncelerinizi aşağıya yazınız.


Cevap : Trafik kazalarındaki can kaybının önlenmesi ya da azaltılması için neler yapılması gerektiğini tartışınız. konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.
Trafik kazalarındaki Can kaybının önlenmesi ya da azaltılması için ilk olarak insanların iyi bir şekilde trafik konusunda bilinçlendirilmesi ve trafik kuralları hakkında bilgi verilmesi gerekmektedir.
Yayaların güvenli geçiş yolları tercih etmeleri sağlanmalı alt geçit üst geçit Yaya yolu okul yolu gibi geçitleri kullanılması özendirilmesi gerekmektedir. Ayrıca trafik kurallarına uymayan yayalara ağır cezayı yaptırımlar uygulanarak bu kurallara uymaları sağlanması büyük önem taşır.
Sürücüler açısından ise sürücülerin gerekli trafik kuralları hakkında bilgiler verilmesi hız cezaların arttırılması trafikte saygının sağlanması ve Trafik kurallarına uymaları sağlanarak gerekli yaptırımlar yapılması çok büyük bir önem taşımaktadır.
Bunun yanı sıra yaya sürücü ve yolcular için ekipler tarafından denetimlerin sıkı bir şekilde gerçekleştirilmesi de büyük bir önem taşır.


1. Trafik kazalarının nedenlerini açıklayınız.


Cevap : Trafik kazalarının nedenlerini açıklayınız. konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.
Maddeler halinde trafik kazalarının nedenleri şunlardır;

 • Sürücü dikkatsizliği
 • Sürücülerin Aşırı hız yapması
 • Trafik ışık ve cihazlarına uyulmaması
 • Trafik levhalarına verilen zararlar
 • Yayaların güvenli geçiş yollarını kullanmamaları
 • Trafiğe kapalı olan yaya yollarından yayaların geçmesi sonucu oluşan kazalar
 • Gerekli tekbirlerini alınmaması
 • Uykusuzluk
 • Dikkatsizlik
 • Alkol ve uyuşturucu kullanımı

Gibi nedenler trafikte yaşanacak olan kazalarının temel sebepleri olarak ifade etmek mümkün olacaktır.


2. Trafik kurallarına uyma bilincinin gelişmesi, trafik kazaları nedeniyle oluşan can kaybını nasıl etkiler? Örnekler vererek açıklayınız.


Cevap : Trafik kurallarına uyma bilincinin gelişmesi, trafik kazaları nedeniyle oluşan can kaybını nasıl etkiler? Örnekler vererek açıklayınız. konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.
Trafik kurallarına uyma bilincinin gelişmesi trafik kazaları nedeniyle oluşan Can kayıplarına önemli ölçüde azaltarak can ve mal kaybının önüne geçecektir.
Yayaların kurallara uyması sonucunda güvenli geçiş yollarını kullanmaları trafik geçiş levhalarına dikkat etmeleri ve geçiş yasağı olan yerlere uymaları sonucunda Can güvenliği sağlanarak kazalar engellenecektir.
Sürücülerin hız kurallarına uyulması trafik ışık ve havalarına dikkat ederek bunları uymaları ve birbirine karşı saygılı olmaları kazaların ve Can kayıplarının önüne geçecektir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Trafik bilen bilincinin uyandırılması trafikte yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçilmesi açısından büyük bir önem ifade etmektedir trafikte herkesin ne yapması gerektiği hakkında bilgilere sahip olması sonucunda trafikte yaşanacak olan kazalar yaralanmalar ve birçok olumsuzluğu önüne geçilerek güvenilir bir şekilde seyahat etmeniz sağlanacaktır İşte bu nedenle trafik bilinci hakkında bütün insanlara bilgiler verilerek trafik bilincinin toplumda yer edinmesi Hayati önem taşımaktadır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.