4. Sınıf Trafik Güvenliği Kitabı Sayfa 57-58 Cevapları Semih Ofset Yayınları


Trafik Guvenligi Ogretmeni

4. Sınıf Trafik Güvenliği Kitabı Trafik Kurallarına Uyulmalı Metni Cevapları Sayfa 57, 58


Trafik Kurallarına Uyulmalı Metni Cevapları


4. Sınıf Trafik Güvenliği Kitabı Semih Ofset Yayınları Sayfa 57-58 Cevapları

4. Sınıf Trafik Güvenliği Kitabı Semih Ofset Yayınları Sayfa 57 Cevapları

Soru : Toplumda trafik güvenliği bilincinin geliştirilebilmesi için neler yapılabilir? Tartışınız.


Cevap :
Toplumda trafik güvenliği bilincinin geliştirilebilmesi için televizyon programları içerisinde kamu spotları kullanılabilir. Çocuklarda bilincinin yerleştirilmesi için trafik güvenliği konulu çizgi filmler yapılabilir.
Okulda ders olarak işletilebilir. Sosyal medyada bu konuyla ilgili pratik testler ve reklamlar kullanıcılara sunulabilir. Ayrıca trafik polisleri toplumu bilinçlendirmek amacıyla toplumla daha sıcak ilişkiler kurabilir.


Soru : Aşağıda trafik kurallarının etkin bir şekilde uygulanmasına yönelik bazı açıklamalar verilmiştir. Yakın çevrenizden bu açıklamalar ile ilgili örnek olaylar yazınız.


Cevap :
Trafik kurallarının öğretilmesi : okulumuzda öğretmenimiz Trafik kurallarını ne kadar önemli olduğu konusunda bize bilgiler verdi.
Trafik kurallarına uyma bilincinin geliştirilmesi : trafik polisleri gelerek bize Trafik kurallarına uyma bilinci hakkında Seminerler sundular.
Trafik güvenliğini amaçlayan kampanya ve projelerin yaygınlaşması : sosyal medya üzerinden trafik güvenliği konulu birçok kampanya ve proje sunulmaktadır.
Yasal düzenleme ve etkin denetim yapılması : trafiğin güvenli bir şekilde seyretmesini sağlayan ve denetimini sağlayan kişiler trafik polisleridir.
Trafik kurallarına uymayanların tespit edilerek cezalandırılması : Trafik kurallarına uymadığımız takdirde trafik polisleri tarafından cezai işleme çarptırılırız.
Yeterli miktarda nitelikli yol yapılması ve trafik işaret levhaları ile donatılması : son yıllarda modelin Yollar sayesinde daha kaliteli yollara sahip olmuş olduk.


4. Sınıf Trafik Güvenliği Kitabı Semih Ofset Yayınları Sayfa 58 Cevapları

Soru : Aşağıdaki afişi inceleyiniz. Siz de trafik kurallarına etkin bir şekilde uymanın gerekliliğini anlatan bir afiş yapınız.


Cevap :

“4. Sınıf Trafik Güvenliği Kitabı Sayfa 57-58 Cevapları Semih Ofset Yayınları”


DEĞERLENDİRME ÇALIŞMALARI


Soru : Trafik kurallarına uymak bireye ve topluma ne sağlar? Örnek vererek açıklayınız.


Cevap :
Trafik kurallarına uyarak bireyler toplum içerisinde nasıl hareket etmeleri gerektiğini öğrenmiş olurlar. Trafik kurallarına saygısı olan insanlar insanlara da saygısı olan insanlardır. Kuralları uyguladıkları için diğer insanlar tarafından da takdir görürler.


SONRAKİ KONUYA HAZIRLIK


Soru : Taşıtlarda bulundurulması zorunlu olan ilk yardım çantasını inceleyiniz. İlk yardım çantasında bulundurulması gereken malzemeleri araştırınız.


Cevap :
Taşıtlarda bulundurulması zorunlu olan ilk yardım çantaları herhangi bir kaza durumunda kazazedeye olayın olduğu yerde hızlı bir şekilde tıbbi müdahalenin yapılabilmesini sağlayan malzemelerdir.
Malzemeler büyük sargı bezleri, hidrofil, gaz steril faster, antiseptik,  çengelli iğne küçük makas üçgen Sargı bezi bandaj Yara Bandı alüminyum yanık örtüsü turnike tıbbi eldiven ve de el feneri bulunmaktadır. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

4. Sınıf Trafik Güvenliği Kitabı Sayfa 57-58 Cevapları Semih Ofset Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Toplumlararası uyması gereken kuralların başında trafik ışıkları ve trafik kuralları vardır. Trafik bizim hayatımızın her ortamında bulunuyor. Bu sebeple trafikle ilgili koymuş olan kurallara muhakkak bilmek bilmeyenleri bilinçlendirmek ve bu gibi kurallara eksiksiz bir şekilde uyarak hem kendimiz için hem de çevremiz için gerekli davranışları sergilemiş oluruz. Trafikte ulaşımı sağlayacak birçok araç ve yaya olarak giden birçok vatandaş için uyulması gereken birçok kurallar vardır bu kuralları vatandaş olarak görmekteyiz. Kurallara uyulduğu zaman daha huzurlu daha mutlu ve daha yaşanılabilir  ortamların ortaya çıktığını gözlemlemek mümkündür.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    error: Content is protected !!