4. Sınıf Trafik Güvenliği Kitabı Sayfa 67-68-69 Cevapları Semih Ofset Yayınları


Trafik Guvenligi Ogretmeni

İçindekiler

4. Sınıf Trafik Güvenliği Kitabı Kimlerden Yardım İstenir? Metni Cevapları Sayfa 67, 68, 69


Kimlerden Yardım İstenir? Metni Cevapları


4. Sınıf Trafik Güvenliği Kitabı Semih Ofset Yayınları Sayfa 67-68-69 Cevapları

4. Sınıf Trafik Güvenliği Kitabı Semih Ofset Yayınları Sayfa 67 Cevapları

Soru : Evde, okulda yardıma ihtiyacınız olunca kimlerden nasıl yardım istersiniz? Başınızdan geçen bir örnek olay ile anlatınız.


Cevap :
Yardıma ihtiyacımız olduğumuz yer eğer evim ise büyüklerimden büyüklerim yakında değilse polisten yardım isterim. Eğer okulda isen öğretmenlerinden arkadaşlarımdan onların yardımcı olamayacağını düşünüyorsan polisten yardım isterim.
Evimizin önünde ki bisikletim çalındığında polislikten yardım istemiştik. Polisler bölgeye gelerek bizden gerekli bilgileri almış çevrede kamera olup olmadığını öğrenerek gerekli tutanakları tutarak bizim şikayetimizi kayıt altına almışlardı.


Soru : Bir trafik kazasına tanık olan Ahmet Bey, 112 Acil Yardım Merkezi görevlisine hangi bilgileri veriyor? Açıklayınız.


“4. Sınıf Trafik Güvenliği Kitabı Sayfa 67-68-69 Cevapları Semih Ofset Yayınları”


Cevap :
Trafik kazasına şahit olan Ahmet Bey 112’yi arayarak Öncelikle trafik kazasının olduğu açık adresi karşıdaki görevliye bildirmiş daha sonra kazaya karışan şahısların yaralı olduklarını bildirerek verdiği adrese ambulans gelmesini sağlamıştır.


4. Sınıf Trafik Güvenliği Kitabı Semih Ofset Yayınları Sayfa 68 Cevapları

Soru : Aşağıdaki resimlerden yararlanarak tek numara (112) ile acil yardım merkezlerine ulaşabilmenin faydalarını açıklayınız.


“4. Sınıf Trafik Güvenliği Kitabı Semih Ofset Yayınları Sayfa 68 Cevapları”


Cevap :
Trafik kazasının oluştuğu yerde 112 aradığımız takdirde karşımızdaki görevli kazanın oluştuğu açık adrese kazazedelere yardım için ambulans yönlendirir. Ayrıca bölgedeki trafik polislerine bilgi vererek bölgeye polislerin gelmesini trafiğin güvenli bir şekilde akmasını sağlarlar.


4. Sınıf Trafik Güvenliği Kitabı Semih Ofset Yayınları Sayfa 69 Cevapları

Soru : 112 Acil Yardım Merkezinin gereksiz yere aranması veya yanlış bilgi verilmesi nelere sebep olabilir? Aşağıdaki resimden yararlanarak tartışınız.


“4. Sınıf Trafik Güvenliği Kitabı Semih Ofset Yayınları Sayfa 69 Cevapları”


Cevap :
112 Acil merkezine gereksiz yere meşgul eden veya yanlış adres verilmesi durumunda gerçekten de yardıma ihtiyacı olan bir insanın hayatına mal olmuş olabiliriz. 112 Acil Merkezi insanların hayatlarını kurtarmak onlara yardımcı olabilmek için kurulmuştur. Bunun için 112 Acil merkezine meşgul etmemek önemlidir.


DEĞERLENDİRME ÇALIŞMALARI


1. 112 Acil Yardım Merkezini arayan kişi ne yapmalıdır? 


Cevap :
112 acil merkezini arayan kişi öncelikle kendisini tanıtmalıdır daha sonra olayın olduğu yerin açık adresini vererek olayın ne olduğunu bölgeye ambulans gerekli olduğunu adli bir durum varsa  polisin de gelmesini isteyerek yardım çağrısında bulunur.


2. 112 Acil Yardım Merkezi gereksiz yere aranarak meşgul edilirse nelere sebep olabilir? Açıklayınız.


Cevap :
Acil yardım merkezini gereksiz yere meşgul ettiğimiz durumda gerçekten de yardıma ihtiyacı olan kişilerin yardım almasını engellemiş veya geciktirmiş oluruz. Bunun sonucunda yardıma ihtiyacı olan kişilerin hayatını kaybetmesini de sebep olmuş olabiliriz.


SONRAKİ KONUYA HAZIRLIK


Soru : İlk yardım uygulamalarını konu alan haberleri inceleyiniz. Konuyla ilgili gazete haberleri derleyiniz.


Cevap :

Van’ın Edremit ilçesinde Gizem Deniz Özkan, restoranda otururken 6,5 aylık bebeği Beren Ada Özkan’a bir parça karpuz verdi.

Karpuz bebeğin boğazına kaçarken, nefes almakta zorlanan ve fenalaşan bebeğini fark eden Özkan, oturduğu koltuktan kalkıp yardım istedi. Bu sırada öğle yemeği için kafede bulunan Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Siahmet Atlı’nın müdahalesiyle kurtuldu. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

4. Sınıf Trafik Güvenliği Kitabı Sayfa 67-68-69 Cevapları Semih Ofset Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Evde okulda veya sokakta herhangi bir sorunla karşılaştığımızda zaman ilk yardım isteyeceğimiz büyüklerimiz arkadaşlarımız veya öğretmenlerimiz olabilir. Ayrıca eğer karşılaşmış olduğumuz sağlık bir sorunu ise 112 acil servisi arayarak ambulansın gelmesini sağlayabiliriz. Ayrıca karşılaşmış olduğumuz bir güvenlik sorunu hırsızlık ve doğal afet sorunlarında itfaiyecileri ve polisi arayarak yardım isteyebiliriz. Yardım isteyeceğimiz aile büyüklerimizin numarasını ezberlemek ve acil telefon numaralarını eksiksiz ve tam bir şekilde ezberlemek yardım isteyeceğimiz gerekli numaraları bilmemize yardımcı olabilmektedir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    error: Content is protected !!