4. Sınıf Türkçe 198. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı | Forum Sayfa Cevapları

4. Sınıf Türkçe 198. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Tiyatroyu Da Kim İcat Etti? Fotoğrafın İcadı Okuma Metni Etkinlik Cevapları Sayfa 198


Tiyatroyu Da Kim İcat Etti? Fotoğrafın İcadı Okuma Metni


4. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Ders Kitabı Sayfa 198 Soruları ve Cevapları

Tiyatro, bütün çocukların bildiği bir şeydir. Herhangi bir karakter ya da hikâye uydurduklarında, roller icat ettiklerinde ve tek başına ya da birlikte oynarken doğaçlama yaptıklarında, her gün yeniden oynadıkları, hep aynı oyundur tiyatro. (…) Yalnız, tiyatro gösterisi için metinlerin yazılmış olması ve rollerin ezberlenmesi gerekir. Görüyorsun ki tiyatro sizin oyununuza çok benziyor. Çocuklar bütün gün tiyatro oynar. Oyuncular, siz çocukların işini meslek olarak yapanlardır. Fark budur. Onlar bununla para kazanır.

Tiyatroyu kimin icat ettiğini, eğer bana soracak olursan derim ki bunu sana anlatmam gerekmez. Sen bunu zaten biliyorsun. Yalnızca onun adına henüz tiyatro demiyorsun. Çocukların muhteşem yardımcı malzemeleri vardır. En olmaz şeylerden, paçavralardan eşyalara, giyeceklerden hayvanlara kadar her şeyden yararlanarak tiyatro yapabilirler. Çocukken ormanlarda kulübeler yaptığımızı hatırlıyorum. Kulübelerin içinde filmlerden, kitaplardan ya da çizgi romanlardan bildiklerimizi birbirimize anlatır ve onları taklit ederdik. (…) Eğer çocuklar baştan beri oyun oynamasalardı, tiyatro da olmazdı. Ayrıca çocuklar, bir tiyatro gösterisine gittikten sonra, en inanılmaz hikâyeleri uydururlar. Bir kukla ya da çocuk tiyatrosuna gitmiş olmaları fark etmez ya da sirkte bir palyaçoyu izlemiş olmaları…

Dairo FO (Kısaltılmıştır.)


Cevap : 4. Sınıf Türkçe 198. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı konusunda soru bulunmamaktadır. Bu konuda okuma metnini güzel bir şekilde okumanız yeterli olacaktır.


 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,tiyatroyuda kim icat etti


Ödevini Bulamadıysan ARA

4. Sınıf Türkçe 198. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Dursune
Tiyatroyu da kim icat etti ozeti ve 5 tane soru cikarirmisiniz
Türkçe Öğretmeni
Tiyatro gösterisi için ne ezberlenmesi gerekir? Tiyatro ne kullanılarak yapılır? Çocuklar ne yapmasaydı Tiyatro olmazdı? Çocuklar tiyatroya gittikten sonra ne üretir? Tiyatro nasıl yapılır?
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!