4. Sınıf Türkçe 225-226. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı | Forum Sayfa Cevapları

4. Sınıf Türkçe 225-226. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Doğanın Güler Yüze ve Gülmeye Dair Okuma Metni Etkinlik Cevapları Sayfa 225, 226


Doğanın Güler Yüze ve Gülmeye Dair Okuma Metni


4. Sınıf Türkçe Koza Yayınları Ders Kitabı Sayfa 225 Soruları ve Cevapları

GÜLER YÜZE VE GÜLMEYE DAİR

Asık suratlı insanlardan hoşlanır mısınız desem tabii bana gülersiniz. Zaten ben de gülmeniz için söze böyle başladım. Güler yüze ve gülmeye dair olan bu konuşmayı asık suratla dinlemenizi istemem tabii. Konuşurken söze başladığınız sırada karşınızdakinin kaşlarını çattığını, asık bir suratla sizi dinlediğini görürseniz konuşmak hevesiniz kırılır. Lafı kısa kesip bu tatsız sohbeti bir an önce bitirmeye bakarsınız. Bir de karşınızdakinin sizi güler yüzle dinlediğini, hatta araya biraz da tatlı söz karıştırarak sohbete renk verdiğini görecek olsanız konuştukça konuşacağınız gelir. Benim için buradan, sizlerin yüzlerinizi görmek her ne kadar mümkün değilse de gözlerimi güler yüzle dinlediğinizi tahayyül etmek bana cesaret veriyor.

Zaten öyledir. Güler yüz her şeyden evvel insana cesaret verir. Çünkü güler yüzlü insanlar her kusuru hoş gören, affeden insanlardır. Dünyada ilk adımlarını yeni atmaya başlamış bir çocuğa herkes güler yüzle bakar. Onun her kusuru yapabileceğini ve bütün bu kusurların affedilmeye layık olduğunu önceden kabul ettiğimiz için çocuk karşısında gülümser bir yüz takınırız. Olgun insanlar yalnız çocuklara değil, herkese affedici, kusura pek aldırmayıcı bir yüzle bakarlar. Bu dünya öyle çatık kaşla dolaşmaya, şunun bunun kalbini kırmaya değer bir dünya değildir. Onun için güler yüzlü insanlar arasında yaşayanların hayatı asık suratlı insanlar arasında kalmış insanların hayatından daha tatlı geçer.

Şevket RADO (Kısaltılmıştır.)


Cevap :  4. Sınıf Türkçe 225-226. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı konusunda siz değerli öğrencilerimiz için soru bulunmamaktadır. Okuma metnini 1 2 defa okumanız gerekmektedir.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

4. Sınıf Türkçe 225-226. Sayfa Cevapları Koza Yayınları Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Nuran
4. Sınıf Türkçe ders kitabında yer alan doğanın Güler Yüze ve gülmeye dair metni bizlere doğanın güzelliklerini anlatmak ile beraber Sizler tavsiyesi üzerine lokmamy dini bir iki defa okuyarak öğretmenim sorduğu sorulara kolay bir şekilde cevap verdim bizlere vermiş olduğunuz öğütler için siz Forum sayfa cevapları ailesine teşekkür ederim.
Hamdiye
Türkiye'nin dört bir yanında bahçeler ormanlar ve farklar bulunmaktadır. Ormanlarımız bizim akciğerlerimiz görevini yaptığı için mümkün oldukça ağaçların kesilmesini önlemeli ve boş ve çorak  bölgeleri ağaçlandırma lıyız. Çevremizde bulunan bahçeler ve parkları temiz kullanmalı yerlere çöp atmamalıyız ve çimenleri etmemeliyiz. Duamız ne kadar güzel olursa bizimde hissettiğimiz duygular o kadar güzel olur. Çevremizde doğaya zarar veren insanları kibarca uyarmalı ne kadar temiz bir çevreye sahip olursak ülkemiz için o kadar katkıda bulunmuş olduğumuzu söylemeliyiz.Evimizin çevresinde boş bulduğumuz yerleri Fidan dikmeli veya yeşilliklerle doldurmalıyız. Doğa ve çevre yalnız bizim değil birçok hayvanın evidir.
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!