4. Sınıf Türkçe 225-226. Sayfa Cevapları Meb Yayınları Ders Kitabı | Forum Sayfa Cevapları

4. Sınıf Türkçe 225-226. Sayfa Cevapları Meb Yayınları Ders Kitabı


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Meb Yayınları Doğanın Güler Yüze ve Gülmeye Dair Okuma Metni Etkinlik Cevapları Sayfa 225, 226


Doğanın Güler Yüze ve Gülmeye Dair Okuma Metni


4. Sınıf Türkçe Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 225 Soruları ve Cevapları

MEZGİT MEHMET

Yüzme kursu, her zaman olduğu gibi, havuzda yüzme antrenmanı yapan çocukların eğlence çığlıklarıyla doluydu. Çocuklar yüzme tahtalarına tutunmuş, “git gel” alıştırmasını yapıyorlardı. Mehmet, havuzun kenarında mayosu üzerinde sandalyesine oturmuş bilgisayar oyunu oynuyordu. Mehmet’in engelli sandalyesinin yanında oturan annesi ise gazete okuyarak yüzme sırasının Mehmet’e gelmesini bekliyordu. Diğer çocukların yüzme antrenmanı bitince Mehmet girecekti havuza. Mehmet’i, geçirdiği trafik kazası sandalyeye bağlamıştı. Bacaklarını oynatamıyordu ama suda yüzmeyi gayet güzel öğrenmişti. Çocukların antrenmanı bitmişti ki hocaları: “On beş gün sonraki yarış için takım kurma zamanımız geldi. Bayrak yarışı için her kategoride¹ sizi kendi aranızda yarıştıracağım. En iyi yüzenlerinizi takıma alacağım. Önce sırtüstü yarışacakları seçelim. Hadi bakalım erkek takımından başlayalım.” dedi. Sırtüstü yüzmede Levent bütün arkadaşlarını geçti. Kelebeklemede² ise Bülent her zamanki gibi en önde gitti. Kurbağalamada³ iyi yüzebilenler daha çoktu. Sonunda Melih seçildi takıma. Sıra serbest yüzmeye gelmişti. Aralarında yapacakları yarış için çocuklar yerlerini aldılar. Mehmet serbest yüzmeyi iyi becerdiğinden bu yarışa daha çok ilgi duydu. Bilgisayarını annesine verdi. Yarışı izlemek üzere sandalyesini havuza doğru sürdü. Bu yarıştan sonra sıra kız takımını seçmeye gelecekti. Mehmet kız kardeşi Ayşe’nin de takımda yer almasını gönülden istiyordu. Düdük çaldığında yüzücüler hep birlikte suya atladılar. O sırada heyecanla yerinde zıplayan Ayşe’nin ayağı kaydı ve Mehmet’in sandalyesine çarptı. Sandalye havuza doğru gitmeye başladı. Mehmet’in annesi yerinden fırladığı gibi sandalyeyi yakaladı.

1. Kategori: Aralarında herhangi bir bakımdan ilgi veya benzerlik bulunan şeylerin tamamı, grup.
2. Kelebekleme: İki kolun aynı anda hareket ettirmesi ile gerçekleştirilen yüzme stilidir.
3. Kurbağalama: Yüzücünün ayaklarının ve ellerinin daireler çizerek ilerlediği bir yüzme stilidir.


Cevap : 4. Sınıf Türkçe 225-226. Sayfa Cevapları Meb Yayınları Ders Kitabı konusunda soru bulunmamaktadır. Sizlere tavsiyemiz okuma metnini bir veya iki defa okumanız olacaktır.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

4. Sınıf Türkçe 225-226. Sayfa Cevapları Meb Yayınları Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
SEDA
çok teşekkür ederim yardımcı oldunuz
Nuran
Doğanın güler yüzlü ve gülmeye dair okuma metni gerçekten çok güzel bir okuma metni 4. Sınıf Türkçe ders kitabı MEB yayınlarında yer alan doğal güler yüzlü ve gülmeye dair okuma metnini okuyarak öğretmeni mi sordu cevapları kolay bir şekilde cevapladım Bu sayede sözlü notundan yüksek alarak Öğretmenimi de mutlu etmiş oldum.
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!