5. Sınıf Din Kültürü Kitabı Sayfa 82 Cevapları Meb Yayınları | Forum Sayfa Cevapları

5. Sınıf Din Kültürü Kitabı Sayfa 82 Cevapları Meb Yayınları


Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Bir Eş Olarak Hz. Muhammed (s.a.v.) Cevapları Sayfa 82


Bir Eş Olarak Hz. Muhammed (s.a.v.) Cevapları


5. Sınıf Din Kültürü Meb Yayınları Kitabı Sayfa 82 Cevapları

Soru : Ailede sorumlulukların paylaşılması sizce niçin önemlidir?


Cevap :

Bir ailenin bulunduğu bir evde birçok iş vardır. Yemek yapılması , sofranın kurulup kaldırılması, bulaşıkların yıkanması , yerine yerleştirilmesi, evin toplanması ve temizlenmesi gibi birçok yapılması gereken iş her gün olmaktadır.

Burada hepimize düşen sorumluluklar vardır. Bizler bütün işi yüklenmek istemediğimiz gibi sadece annemize veya babamıza bu işleri bırakmakta onların canını sıkacak ve haksızlığa sebep olacaktır. Annemiz bu işlerin yoğunluğundan bunalacak ve bize gereken mutluluğu ve zamanı ayıramayacaktır. Bunun için kendi odamızı toplamak, bize ayrılan işleri zamanı gelince güzelce yapmak görevimizdir. 


Ödevini Bulamadıysan ARA

5. Sınıf Din Kültürü Kitabı Sayfa 82 Cevapları Meb Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi vesellem eşlerine çok kibar ve nazik davranırdı. Peygamber efendimiz peygamber olmadan önce Mekke hakkında kadınlara zulmedenleri de peygamber efendimiz zamanında ve ashabı Kehf zamanında kadınlar hak ve özgürlüklerini eksiksiz bir şekilde alabilmek Ayrıca kadınların sevildiği sayıldığı bu dönem oldukça önemli bir dönem olarak sayılmaktadır. Peygamber efendimiz eşlerine oldukça sever onlara merhamet ve sevgi ile yakışırdı. Peygamber efendimiz iyi bir eş iyi bir baba iyi bir dede ve iyi bir ahlaka sahip olduğu için çevresindeki sahabelere ve ehl-i beytine örnek olacak nitelikte ki birçok davranışını örnek olarak gösterebiliriz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 31 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Minee
error: Kopya Yasak