5. Sınıf Din Kültürü Kitabı Sayfa 88-89-90-91-92-93 Cevapları Meb Yayınları | Forum Sayfa Cevapları

5. Sınıf Din Kültürü Kitabı Sayfa 88-89-90-91-92-93 Cevapları Meb Yayınları


Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Hz. Muhammed (s.a.v.) ve Ailesinin Örnek Davranışları Cevapları Sayfa 88, 89, 90, 91, 92, 93


Hz. Muhammed (s.a.v.) ve Ailesinin Örnek Davranışları Cevapları


5. Sınıf Din Kültürü Meb Yayınları Kitabı Sayfa 88-89-90-91-92-93 Cevapları

5. Sınıf Din Kültürü Meb Yayınları Kitabı Sayfa 88 Cevapları

Soru : Sizce mutlu bir ailede hangi davranışlar ön plana çıkar?


Cevap :

Bence mutlu bir ailede iş bölümü, yardımlaşma, merhamet, affetme, sevgi, saygı, hoşgörü vardır. Bir ortamda bunlar varsa huzur, huzur varsa güzel bir alan vardır.


5. Sınıf Din Kültürü Meb Yayınları Kitabı Sayfa 89 Cevapları

TAMAMLAYALIM


Soru : Aşağıdaki cümleleri kendi düşüncelerinize göre tamamlayınız.


Cevap :

Bayramda anne ve babamı mutlu etmek için; ellerini öper, onlara sarılırım. Onlara bazen küçük sürprizler ve mektuplar hazırlayarak , onları mutlu ederim.

Ailemden bir hastalandığında; ona “geçmiş olsun” derim. Bir şey istiyorsa ona verir , bazı işlerinde ona yardımcı olmaya çalışırım.

Kardeşimi üzgün gördüğümde; onun yanına gider sarılmak isteyip istemediğini sorarım. İzin veriyorsa elini tutar veya ona beraber içeceğimiz veya yiyeceğimiz bir şeyler hazırlarım. Daha sonra eğer isterse bana anlatmasını söyler ve elimden geleni onun için yaparım.

Ailemden birini sevinçli gördüğümde; sevincine ortak olurum. Ona neden sevindiğini sorar ve eğer anlatmak isterse ona bundan mutluluk duyduğumu söylerim. Eğer bir başarı ise tebrik ederim.


5. Sınıf Din Kültürü Meb Yayınları Kitabı Sayfa 92 Cevapları

TAMAMLAYALIM


Soru : Aşağıdaki boşluğu kendi hayatınızdan örnekle tamamlayınız.


Cevap :

Çok sevdiğim ……………………………… evimize misafirliğe geldi. Misafirimi şu şekilde ağırladım:

Çok sevdiğim arkadaşım Ali evimize misafirliğe geldi. Misafirimi şu şekilde ağırladım: Öncelikle ona”hoşgeldin” dedim. Geldiği için çok mutlu olduğumu söyledim ve odama girmesi için odamın yolunu gösterdim. Su isteyip istemediğini sordum . Daha sonra ona mutfaktan annemin bizler için hazırlamış olduğu şeylerden ikram ettim. Beraber yedikten sonra sohbet ettik ve oyun oynadık. 


Ödevini Bulamadıysan ARA

5. Sınıf Din Kültürü Kitabı Sayfa 88-89-90-91-92-93 Cevapları Meb Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Aile içindeki mutluluğun ve huzurun devamlılığı için muhakkak eşler arasında ve aile bireyleri arasında saygı ve sevgi eksik edilmemelidir. Aile içerisinde huzur ve güven varsa o ailede büyüyen çocuklar da aynı şekilde huzurlu ve mutlu aydınlık bir geleceğe bakarlar. Aile kavramı bizi ahlaki değerlerimizi kazandırdığı gibi ayrıca hayata başlamanın ve hayata adım atmanın temellerini ailenizde koyarız. İlk eğitim ve ilk ahlak ilk bilgiler ailede edinilir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 31 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Minee
error: Kopya Yasak