5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 38-39-40-41. Sayfa Cevapları Lisans Yayıncılık Ders Kitabı | Forum Sayfa Cevapları

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 38-39-40-41. Sayfa Cevapları Lisans Yayıncılık Ders Kitabı


Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Ramazan Orucu ve Önemi Metni Soruları ve Cevapları Sayfa 38-39-40-41


Ramazan Orucu ve Önemi Metni Soruları ve Cevapları


5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Lisans Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 38 Cevabı

Soru : Ramazan ayı sizlere neleri hatırlatıyor?


Cevap : Ramazan ayı sizlere neleri hatırlatıyor? sorusunun kısa cevabı için TIKLAYINIZ.

Ramazan ayı bana bütün güzellikleri anımsatmaktadır.  Ramazan ayı geldiği zaman insanlar arasındaki yardımlaşma olanakları en üst seviye çıkmaktadır. 

Ramazan ayında insanlar birbirine yardım etmekte yardıma muhtaç olan insanların evine bir yiyecekler ve içecekler girmekte Bütün hayvanlar yiyecek bulabilmek de hayvanlara sokaklarda ve evlerinin önünde insanlar yiyecekler koymakta insanlar aralarında hoşgörü ile davranmakta ve toplumsal dayanışma örgütü örf ve adet kurallarına hepsi insanlar tarafından uyularak güzel bir ay geçiriyoruz işte bu nedenle Ramazan ayı bana bütün güzellikleri anımsatmaktadır.


5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Lisans Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 39 Cevabı

Soru : Aşağıdaki şemayı, ramazan ayı dışında tutulan oruç çeşitlerini yazarak dolduralım.


5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 38-39-40-41. Sayfa Cevapları Lisans Yayıncılık Ders Kitabı


5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Lisans Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 41 Cevabı

Soru : Oruç tutmanın insana sağladığı faydaları aşağıdaki bulutların üzerine yazarak dolduralım.


Cevap : Madde Madde Oruç tutmanın insana sağladığı faydaları için TIKLAYINIZ.

Oruç tutmanın insana sağladığı faydalar saymakla bitmez. Orucun insanlar üzerinde birçok etkisi ve faydası bulunmaktadır. Bunları sıralamak gerekirse vücut içerisine mekanizmanın düzeltilmesi psikolojik yapının düzeltilmesi hoşgörü duygusunun ön plana çıkarılması adaletli olma hayvan sevgisi insan sevgisi Müslümanlar arasındaki dayanışmanın artması insanların güzel bir şekilde davranması kötülükten uzaklaşması kötü söz söylemesi Gıybet yapmaması iftira atmaması adaletli olması gibi birçok örnek verilebilir.


Videolu Sesli Anlatım için 5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 38-39-40-41. Sayfa Cevapları Lisans Yayıncılık Ders Kitabı konusunu izleyebilirsiniz. 


5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 38-39-40-41. Sayfa Cevapları Lisans Yayıncılık Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...


Rayan
Doğru cevaplar çok güzel olmuş
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni
5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 38-39-40-41. Sayfa Cevapları Lisans Yayıncılık Ders Kitabı sayfa cevaplarının video anlatımı siz değerli ziyaretçilerimiz için eklenmiş, videodan ders kitabı sayfa cevaplarını izleyebilirsiniz.
Sude
Oruç tutmanın insana birçok faydası bulunmaktadır. Bunlar insanlarıaç kalan vücudumuz bazı mikropların yok olmasını sağlar bu mikroplar hastalıktan bize uzak tutarak sağlıklı bir yaşama sahip oluruz ve aç kalan insanları ve Susuz kalan insanların halini anlar ve onlara yardım etme isteğinde bulunuruz bize verilen nimetleri Bolca şükrederiz.
Ülkü
Oruç tutmak insanların bağışıklık sisteminin güçlenmesi sağlar. Sağlıklı bir beden için vücudun dinlenmesi gerekir bu yüzden oruç çok faydalıdır.
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 22 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Content is protected !!