5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 61. Sayfa Cevapları Lisans Yayıncılık Ders Kitabı | Forum Sayfa Cevapları

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 61. Sayfa Cevapları Lisans Yayıncılık Ders Kitabı


Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Adap ve Nezaket Soruları ve Cevapları Sayfa 61


3. Ünite Adap ve Nezaket Ünitemize Hazırlanalım Soruları ve Cevapları


5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Lisans Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 61 Cevabı

1. Nezaket kuralları ne demektir? Toplum içinde uyulması gereken nezaket kurallarını araştırarak defterimize yazalım.


Cevap : Maddeler halinde Toplum içerisinde uyulması gereken nezaket kurallar için TIKLAYINIZ. 

Nezaket kuralları insanların toplum içerisinde uyum içinde yaşaması için var olan örf adet ve gelenek kurallarına Tabi olan yazılı olmayan kurallardır.  Nezaket kurallarına Örnek vermek gerekirse yüksek sesle konuşmamak yüksek sesle bağırmamak insanlara yardım etmek yaşlılara Hamile olanlara yardıma muhtaç olan insanlara yer vermek mahallemize yardıma muhtaç olan komşularımıza yardım etmek gibi örnekler verilebilir.


2. Çevremizdekilerle selamlaşırken hangi ifadeleri kullandığımızı araştıralım.


Cevap : Çevremizdekilerle selamlaşırken hangi ifadeleri kullandığımızı araştıralım. sorusunun uzun cevabı için TIKLAYINIZ.

Çevremizde selamlaşırken kullandığımız ifadeler Selamünaleyküm olarak kabul edilmesi gerekmektedir başka bir selamlaşma şekli bulunmamaktadır.


3. İnternet ve sosyal medya araçlarıyla iletişim kurarken nelere dikkat etmemiz gerektiğini araştırıp defterimize yazalım.


Cevap : Maddeler halinde İnternet ve sosyal medya araçlarıyla iletişim kurarken nelere dikkat etmemiz gereken hususlar için TIKLAYINIZ.

İnternet ve sosyal medya araçlarıyla iletişim kurarken; İnsanlar arasında iletişim kurarken sürekli olarak birbirimizin sözünü kesmeden birbirimizi dinlememiz gerekmektedir insanlar arasındaki iletişimde empati büyük bir önem taşımaktadır karşıdaki kişinin anlattıklarını güzel bir şekilde dinlemeli ve kendimizi onun yerine koyduktan sonra Cevabınızı vermemiz gerekmektedir konuşma esnasında insanların sade bir fiil kullanması gerekmektedir. Ayrıca küçümseyici yukarıdan bakıcı sözler kullanmamız gerekmektedir.


4. Hz. Lokman’ın (a.s.) kim olduğunu araştırarak defterimize yazalım.


Cevap : Hz. Lokman’ın (a.s.) kim olduğunu araştırarak defterimize yazalım. sorusunun uzun cevabı için TIKLAYINIZ.

Hz. Lokman’ın (a.s.) tam olarak nerede yaşadığı kesin olarak bilinmemekle beraber Arabistan Yarımadası’nda yaşadığı kabul edilmektedir ilmini Hazreti Davut Aleyhisselam’ın aldığı kabul edilir doktorların biri olarak kabul edilen Hazreti Lokman uzun yıllar yaşamış bir peygamberdir.  Hazreti Lokman a.s Ayrıca oğluna verdiği öğütler ile beraber bizlere Allah’a şirk koşmamızı insanlara bakmamızı alçakgönüllü olmamızı namaz kılmamızı öğütlemektedir.


Videolu Sesli Anlatım için 5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 61. Sayfa Cevapları Lisans Yayıncılık Ders Kitabı konusunu izleyebilirsiniz. 


5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 61. Sayfa Cevapları Lisans Yayıncılık Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...


Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni
5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 61. Sayfa Cevapları Lisans Yayıncılık Ders Kitabı sayfa cevaplarının video anlatımı siz değerli ziyaretçilerimiz için eklenmiş, videodan ders kitabı sayfa cevaplarını izleyebilirsiniz.
Sude
Çevremde selamlaşmak için birçok ifade kullanırım bunlar Merhaba Selamün aleyküm Aleykümselam Görüşürüz İyi günler Günaydın İyi akşamlar Allah'a emanet olun gibi ifadelerdir.
Çiğdem
Toplum içerisinde saygı ve saygı için toplum içerisinde yer alan nezaket kurallarına sürekli olarak uymamız gerekir.
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 22 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Content is protected !!