5. Sınıf Fen Bilimleri Kitabı Sayfa 43-44 Cevapları SDR Dikey Yayıncılık


Fen Bilimleri Ogretmeni

5. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Mantarlar Cevapları Sayfa 43, 44


Mantarlar Cevapları


5. Sınıf Fen Bilimleri Kitabı Dikey Yayıncılık Sayfa 43-44

Mantar denince birçoğumuzun aklına, yukarıdaki gazete haberine konu olan, gıda olarak tüketilen şapkalı mantarlar gelir. Aslında mantarlar birçok çeşidi olan canlı grubudur. Mantarlar küf, maya, parazit ve şapkalı mantarlar olmak üzere dört grupta incelenir. Küf mantarları peynir, limon, portakal ve ekmek gibi gıdaların üzerinde oluşan, genelde yeşilimsi renkte görülen canlılardır.


Bunu biliyor musunuz? 


Penisilin denen antibiyotik, küf mantarları tarafından üretilmektedir. Alexander Fleming (Aleksandır Fileming) tarafından keşfedilmiştir.


Cevap :  5. Sınıf Fen Bilimleri Kitabı Sayfa 43-44 Cevapları SDR Dikey Yayıncılık konusunda siz değerli öğrencilerimiz için soru bulunmamaktadır. İyi dersler dileriz. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

5. Sınıf Fen Bilimleri Kitabı Sayfa 43-44 Cevapları SDR Dikey Yayıncılık

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Mantarlarda tıpkı hayvanlar bitkiler ve insanlar gibi doğada yaşayan bir canlı türüdür. Mantar genetikli sofralarımızda bulunan yağışlı ve nemli ortamlarda yetişen ve besin kadar yüksek olan bir bitki olarak bilinmektedir. Mantarlar çiftliklerde olabileceği gibi genellikle şapka şeklindedir genellikle Toprak bağlı olan ve böyle yetişen bir bitki türüdür. Mantarlar kızartılarak tüketilebilir mantarlar tıpkı diğer canlılar gibi bir Çağla durum olduğunu yukarıda dersimizde pekiştirerek öğrenme imkanına sahip oldum.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    error: Content is protected !!